Tipsport.cz

Aktuality

Trenér Václav Jílek hodnotí skupinu Tipsport ligy

Trenér Václav Jílek hodnotí skupinu Tipsport ligy

17.01.2016 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc vyhráli i třetí přípravný zápas, potřetí za sebou měli dvougólového střelce. Hanáci zvítězili v základní skupině D zimní Tipsport ligy, mladý talentovaný reprezentační brankář Štěpán Spurný v sobotu navrch vychytal čisté konto. Takže trenér Václav Jílek mohl duel proti Frýdku-Místku hodnotit kladně. „Je vidět, že jsou kluci i v únavě schopni přenést věci z tréninku i do zápasů, což je důležité,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Frýdku-Místku?
Do šedesáté minuty to bylo velmi dobré, byť tam možná bylo méně brankových příležitostí, jako v předchozím zápase proti Znojmu. Ale Frýdek hrál velmi dobře, organizovaně. My jsme neměli takovou kvalitu v přechodové fázi, chtěli jsme hrát daleko rychleji, což se nám tolik nedařilo. Poslední třicet minut už jsme to spíš dohrávali, tam už se mi to nelíbilo.

Jistě vás potěšily ofenzivní akce po křídlech, padly z toho i dvě branky.
Byly to nádherné akce, na to se zaměřujeme. Takže je vidět, že jsou kluci i v únavě schopni přenést věci z tréninku i do zápasů, což je důležité. Jiná cesta není. Musíme být v plné rychlosti, to ukázaly první dva góly.

Během prvního poločasu jste hodně komunikoval s Renerasem Rodem. Měl tam několik dobře rozehraných dlouhých míčů. Co jste mu upřesňoval?
Má docela dobrý pohybový projev, má dobé taktické obranné věci, ale do útočné fáze jsou ještě nedostatky a rezervy, na kterých musíme pracovat. Musí to umět více vzít na sebe, v některých situacích se musí rychleji rozhodovat.

Poprvé nastoupil brankář Štěpán Spurný. Jak se vám líbil jeho výkon?
Myslím, že Štěpán odevzdal velmi dobrý výkon. Měl tam dvě tři těžké situace, vyřešil je správně. Nebál se ani do konstruktivity, což chceme. Zhostil se toho dobře.

Všechny zápasy základní skupiny D zimní Tipsport ligy jste vyhráli. Jak ta tři utkání hodnotíte?
U první jsem nebyl osobně, nicméně nakonec se to zvládlo, asi to byl nejtěžší z těch zápasů, byť Baník není úplně v komfortní situaci. Odkrylo nám to určité věci, myslím, že ty další dva zápasy byly v pořádku. Hlavně po kondiční stránce jsme zvládli v průběhu těch utkání produkovat hru, kterou jsme požadovali, kterou jsme chtěli, vysoce fyzicky náročnou. A to, že jsme tam přidali ještě poměrně dost branek, je v danou chvíli plus.

Sigma se probojovala do finálového turnaje. Jsou to další zápasy této zimní soutěže. Je to lepší, než klasický přípravný zápasy?
Těžko posuzovat. Samozřejmě je to poměrně dost zápasů na umělé trávě, ale v našich podmínkách je to složité. Nicméně uvidíme. Máme tam zápasů domluvených více, budeme to muset nějak rozložit. Ale svoji hodnotu to určitě má. Je to turnaj, který nám přináší množství kvalitních zápasů.

V pondělí se do přípravy zapojí Aidin Mahmutovič. Jak se na něj těšíte?
Myslím, že je to poměrně velké a zajímavé jméno pro olomoucký fotbal. Určitě se těším. Byli jsme spolu v telefonickém kontaktu, cítím z Aidina chuť, což je prvotní předpoklad pro to, aby to všechno klapalo. Doufám, že to přenese už do tréninků a že nám pomůže.

Čím přesně by podle vás měl být týmu SK Sigma prospěšný? Na podzim byly problémy se zakončením.
To je jednoznačné. Adin je rychlostní typ hráče, který je schopen akce rozbíhat, vytvářet hodně převahy hlavně ve finální fázi. Můžeme se o něj opřít, můžeme hrát více kolmých míčů a to potřebujeme.

Začnete třetí týden přípravy. Bude to v něčem odlišné, než první dva?
První dva byly objemově malinko náročnější. Půjdeme malinko dolů, ale pořád máme dost herní praxe, máme tam dost zápasů. Ve středu jedeme do Polska. V sobotu se to bude zdvojovat, jak zápas v Trnavě, který chceme odehrát, tak finálový turnaj Tipsport ligy. To musíme zkombinovat, uvidíme, jak to dáme dohromady.

Jak se vyvíjí stav zraněných hráčů?
Michal Ordoš má dva tři klidovější režim, protože se mu zase ozvala ta noha, co měl zdravou. Samozřejmě je to potřeba vybalancovat, aby si znovu zvykl na zatížení, na ten tréninkový režim. Ale od pondělí by se měl zase zapojit do tréninku. U Denise Cany, tam čekáme, postupně ho zatěžujeme, postupně si přidává, uvidíme, jak tělo bude reagovat. Je tam blíže nespecifikovaná věc, těžko se nám to rozklíčovává. Ale jak to vidím ten poslední týdne, tak snad je to na dobré cestě a snad už to bude jenom lepší.
A tým - další aktuality:

Greššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění koleneGreššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění kolene
| 16.04.2021
Nové vydání Sigmáka je tady! Nové vydání Sigmáka je tady!
| 16.04.2021
27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice
| 15.04.2021
Jakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštinyJakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštiny
| 14.04.2021
MOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu PrahaMOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu Praha
| 14.04.2021
Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná