Tipsport.cz

Aktuality

Potřebuju dávat góly v lize, ať se Sigma zachrání, řekl Ordoš

Potřebuju dávat góly v lize, ať se Sigma zachrání, řekl Ordoš

17.03.2016 / A tým

Běžela 22. minuta odvety čtvrtfinále MOL Cupu, když si kapitán SK Sigma Olomouc Michal Ordoš pohrál se stoperskou dvojicí soupeře a krásnou fintu zakončil krásný gólem. Přesně to byl okamžik, pro které fanoušci fotbal milují. Hanáci měli v utkání proti Plzni mnoho šancí, jen sám Michal mohl dát ještě dvě branky. Ale nakonec po remíze 1:1 postoupila Plzeň. „Bohužel. To je to, co nás stojí body, to nás stálo i postup. Koncovka,“ řekl Michal Ordoš, který vedl do utkání mančaft jako kapitán.

Velká škoda takového výsledku po takovém průběhu utkání, když jste měli tolik vyložených šancí.
Mrzí to. Doplatili jsme na vlastní nemohoucnost ve finální fázi. Měli jsme šest sedm gólovek. Je to obrovská škoda. Protože kdyby tady Plzeň dostala pět nula, pět jedna, tak se nemohla divit. Je to fakt škoda, hodně to mrzí. Měli jsme dobrý nástup do druhé poločasu, měli jsme tam tři gólovky, mohlo to být čtyři nula. Bohužel. To je to, co nás stojí body, to nás stálo i postup. Koncovka.

Trenér Václav Jílek říkal před utkáním, že bude třeba navázat na výkon z druhého poločasu první zápasu čtvrtfinále. To se podařilo.
Povedlo se to určitě. Pomohl nám gól, vedli jsme jedna nula. Škoda, že jsme to nezvládli, dali se porazit.

Ten váš gól byl docela povedený, trošku jste si oba stopery vychutnal.
Balon mi padal k nohám, viděl jsem, že oba dva letí proti mně. Tak jsem naznačil střelu. Ona je to situace, kdy to málokdo čeká, protože balon je těžké si takhle zpracovat. Už se mi to takhle párkrát povedlo, věřil jsem si na to. Povedlo se mi to dobře, skočilo mi to krásně zpátky k noze, oni oba dva prohučeli. Trefil jsem to dobře. Škoda těch dalších šancí, které jsem mohl dát.

Co chybělo při těch dalších šancí? Krásná střela zdálky, pak břevno.
Té střele chyběl tak centimetr, břevnu tak půl centimetru. Ne, to jsou takové kdyby. Chybělo to prostě lépe trefit. Protože když je to cenťák vedle brány, tak to pořád gól není. A je to škoda. Protože šancí jsme měli strašně moc.

Bylo to třeba dáno tím, že pokud byste měli v lize víc bodů, byl tým v lepším psychickém rozpoložení?
Dá se to říct i tak, že kdyby byl mančaft v laufu, tak nám to tam bude padat. Ale není se na co vymlouvat. To byly gólovky, které musíme dávat. Když jdeme sami na brankáře, nebo před sebou máme prázdnou bránu. To bychom měli proměnit.

Vy jste odehrál povedený zápas, vypadalo to, že vám to hodně sedlo.
Ne, že by mi to sedlo ... Měl jsem drobné zdravotní problémy, ještě mě to trošku drží. Ne, že bych to nějak fyzicky nezvládl, ale strašně špatně se mi dýchalo, mám trošku skříplá žebra. To mě trošku limitovalo. Ale ono se hraje dobře s takovým soupeřem, jako je Plzeň, který chce hrát fotbal. A bylo to myslím i záživné pro diváky, hrálo se nahoru dolů, oni měli šance, my jsme měli šance. Myslím, že si to lidi i užili, i když se špatným koncem pro nás. Oni mohli dostat pětku, a oni postoupili a my ne. To je tragédie.

Možná je škoda, že na domácí pohár nechodí tolik diváků. Protože to byl dobrý zápas, hodně šancí.
U nás to tak prostě funguje. Že ten pohár je brán jako ne ani druhořadá, ale třetiřadá záležitost. Možná je to škoda. Nejhorší je, že diváci nechodí na ta utkání ligových týmů. Když pak přijedete někam třeba do Rosic, tak tam je plno, je úplně jiná atmosféra. Je to škoda, že si na to lidi nezvykli, naučit se na to chodit. Myslím, že kdo ve středu přišel, tak viděl fakt výborný fotbal. Jen škoda, že to nebylo s lepším koncem pro nás.

V domácí poháru se vám v této sezoně dařilo, dal jste v něm pět branek.
No … A ve finále hodně zbytečných branek, když to tak vezmu. Potřebuju dávat góly v lize, ať se Sigma zachrání.
A tým - další aktuality:

Tváří nového Sigmáka je Pablo González!Tváří nového Sigmáka je Pablo González!
| 07.05.2021
31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii
| 07.05.2021
Informace pro permanentkáře k utkání se SlaviíInformace pro permanentkáře k utkání se Slavií
| 03.05.2021
Sigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a NečkemSigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a Nečkem
| 03.05.2021
Video: Michal Vepřek po zápase v JablonciVideo: Michal Vepřek po zápase v Jablonci
| 02.05.2021
Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?
| 02.05.2021
Ze Střelnice s prázdnou. Sigma prohrála v Jablonci 1:3Ze Střelnice s prázdnou. Sigma prohrála v Jablonci 1:3
| 02.05.2021
30. kolo: Sigma jede do Jablonce30. kolo: Sigma jede do Jablonce
| 30.04.2021
Termíny a hrací časy posledních 5 ligových utkáníTermíny a hrací časy posledních 5 ligových utkání
| 29.04.2021
Vyřazení bolí. Chtěl jsem tady zažít ještě jeden úspěch, řekl HouskaVyřazení bolí. Chtěl jsem tady zažít ještě jeden úspěch, řekl Houska
| 28.04.2021

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná