Tipsport.cz

Aktuality

16. kolo: Sigma hraje doma proti Prostějovu

16. kolo: Sigma hraje doma proti Prostějovu

17.11.2016 / A tým

Poslední domácí zápas roku 2016 čeká tým SK Sigma Olomouc v pátek 18. listopadu. Hanáci mají na Andrově stadionu za soupeře 1. SK Prostějov, poslední tým tabulky, kterému mají co oplácet. Na začátku sezony Sigma na hřišti soupeře remizovala, dohrávala v deseti, navíc rozhodčí byl za tento duel a poškození olomouckého týmu potrestán. Ale to už se vrátit nedá, nyní Sigma prahne po všech bodech a především nesmí soupeře podcenit, musí být maximálně soustředěná.

Sigma měla vzhledem k reprezentačním povinnostem hráčů delší volno, duel v Ostravě je odložen na středu 23. listopadu, takže tým půjde do zápasu po šestnácti dnech. A jak se tým těší po delším čase na zápas? „Nevím, jestli slovo těšit je to správné, nicméně jsme připraveni odevzdat v posledních dvou zápasech maximum. A porvat se o maximální bodový zisk, což by nám určitě zajistilo velmi klidnou zimu,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. Jeho tým čeká domácí duel proti Prostějovu, ten je v tabulce posledním, takže papírovým favoritem budou domácí. „Nemám moc rád rozdělování na outsider nebo favorit. Jeden nejmenovaný trenér říkal, že favorita zná jenom jako značku jízdního kola. Myslím si, že tohle rozdělování je spíše pro bookmakery. Soutěž několikrát ukázala, že každý může porazit každého. A byť Prostějov určitě nepatří mezi týmy, které hodně bodovaly ve venkovních utkáních, tak je to prostě derby. A my jsme se přesvědčili v tom prvním vzájemném utkání, že nic není zadarmo, nic není jednoduché, pokud k tomu nepřistoupíme s plnou vážnosti a maximální ochotou v tom utkání pracovat,“ podotkl Jílek.

Cíl Sigmy pro páteční podvečer je jednoznačný – získat další tři body. A k tomu navázat na dobré výkony z předchozích zápasů. „Jsou to dva faktory celkového dojmu. První věc je, naprosto prioritní, to je samozřejmě výsledek. Jednoznačně chceme uspět a brát tři body. A druhý faktor je výkon a kvalita hry. To je také pro diváka měřítkem a důležitým prvkem k tomu, abychom ho příště přivedli na stadion. Aby fanoušci viděli, že se tady hraje dobrý fotbal a přilákalo je to k chození na Andrův stadion. Z tohoto pohledu je to také důležité. A pokud by se nám to podařilo brankově, tak by to bylo také dobře hlavně pro sebevědomí před posledním zápasem na Baníku,“ řekl Jílek.

Tým SK Sigma půjde do utkání v kompletním složení, všichni hráči v týdnu trénovali bez omezení, s výjimkou těch, co plnili reprezentační povinnosti. Ti se do tréninku zapojili až po návratu.

Počasí
Podle serveru chmi.cz j nám bude před zvlněnou studenou frontou proudit teplejší vzduch od jihozápadu. Mělo by být Zataženo až oblačno, místy přechodně i polojasno, na horách místy, jinde jen ojediněle, slabý déšť. Nejvyšší teploty 8 až 11 °C, na horách 3 až 7 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, od vyšších poloh čerstvý s nárazy kolem 15 m/s, na hřebenech kolem 20 m/s. Rozptylové podmínky: dobré.

Novinky ve Fanshopu
Ve Fanshopu si můžete zakoupit plno Sigmáckých suvenýrů, jako již tradičně. V prodeji je kalendář na rok 2017, také diář na nový rok, nebo hned několik modelů čepic, aby vám nebyla v zimě na fotbale zima. A mnoho dalších nových skvělých Sigmáckých věcí! Takže se stavte ve Fanshopu, případně se podívejte na náš eshop.

Stadion otvíráme hodinu před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ a východ. Naši fanoušci vozíčkáři mají místa tradičně na tribuně jih, případně vyhrazená u hrací plochy, vstupem přes vchod pro media. Brány Androva stadionu otvíráme hodinu před výkopem. POZOR! Přijďte na stadion s dostatečnou časovou rezervou, kapacita vstupu na tribuny není neomezená. Tak na to myslete, ať nepřijdete o začátek.

Vstupenky
Lístky jsou v prodeji v klubové prodejně Fanshop a také v síti Ticketportal, stojí 80 korun na kryté a 60 korun na nekryté sezení. Fanshop má otevřeno ve všední dny o 10 do 17.00. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu hodinu před zápasem.

Zápasový bulletin
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu najdete obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, rozhovor s Michalem Ordošem, spoustu statistik, na plakátu jsou tentokrát Lukáš Buchvaldek a tým SK Sigma Olomouc U 14. A závěr podzimní soutěže o permici.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc:
Buchta – Sladký, Škerle, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Petr, Plšek, Houska, Falta – Chorý. Trenér Václav Jílek.
Prostějov: Kofroň – Hirsch, Rus, Schuster, Pančochář – Sus, Skwarczek, Petržela – Nekuda, Píchal – Kroupa. Trenér Miroslav Takáč.

Utkání SK Sigma Olomouc – 1. SK Prostějov se hraje v pátek 18. listopadu od 18.00 (rozhodčí Jiří Houdek – Ondřej Kožár, Jakub Šimáček). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!
A tým - další aktuality:

Sladký a Vepřek mimo hru do konce sezónySladký a Vepřek mimo hru do konce sezóny
| 17.05.2021
Mladí hráči mají perspektivu, uvedl LátalMladí hráči mají perspektivu, uvedl Látal
| 15.05.2021
Gól mi zvedne sebevědomí, řekl ZifčákGól mi zvedne sebevědomí, řekl Zifčák
| 15.05.2021
Sigma veze ze Slezska tři body. Opavu porazila 2:1Sigma veze ze Slezska tři body. Opavu porazila 2:1
| 15.05.2021
32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě
| 13.05.2021
Sigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrakSigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrak
| 12.05.2021
80 let Androva stadionu: Malé EURO80 let Androva stadionu: Malé EURO
| 12.05.2021
Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná