Tipsport.cz

Aktuality

Vyjádření klubu k otevření Regionální fotbalové akademie Olomouckého kraje

Vyjádření klubu k otevření Regionální fotbalové akademie Olomouckého kraje

19.07.2016 / Ostatní

Vedení SK Sigma Olomouc, a.s. s potěšením konstatuje, že 1. září 2016 za podpory Statutárního města Olomouce, Olomouckého kraje, Fotbalové asociace České republiky a Olomouckého krajského fotbalového svazu oficiálně spouští svou činnost Regionální fotbalová akademie Olomouckého kraje (dále jen RFA). Smyslem a účelem RFA bude koncentrovat nejtalentovanější hráče středomoravského regiónu a Olomouckého kraje ve věku 13 až 15 let, tzn. starší žáky a zajistit jim společný vzdělávací a tréninkový proces.

Fotbalový klub SK Sigma Olomouc, a.s. podporuje fungování RFA po materiální stránce, ale hlavně tím, že každoročně připraví v kategorii mladších žáků v rámci klubové fotbalové akademie množství talentovaných adeptů pro přechod do RFA, aby trenéři RFA měli z čeho vybírat a v konkurenci ostatních RFA v rámci FAČR se ta olomoucká neztratila. RFA bude působit na ZŠ v Olomouci, Heyrovského ulici a naváže tak na dosavadní výbornou spolupráci této ZŠ s klubem, která bude pokračovat. RFA ke svému fungování bude rovněž využívat některé klubové prostory, popř. hřiště. Vzdělávací proces RFA pak bude pod vedením kvalitních trenérů, např. dlouholetého hráče našeho klubu a reprezentanta ČR Martina Kotůlka. I ostatní trenéři RFA  jsou úzce spjati s naším klubem.

Klub v odpovědi na některé dotazy uvádí, že ačkoliv zastoupení hráčů SK Sigma Olomouc, a.s. v RFA by mělo být vzhledem k jeho postavení v Olomouckém kraji a zejména s ohledem na žákovskou mládežnickou základnu dominantní, pro účast v RFA není podmínkou. Členem RFA se tak může stát každý talentovaný hráč, který prokáže potřebné vlastnosti jak při utkáních za svůj klub, tak při výběrových akcích a stážích.

SK Sigma Olomouc, a.s. se těší na vzájemnou spolupráci s RFA s vírou, že tento projekt se vydaří a ve svém důsledku povede k lepšímu uplatnění našich hráčů zejména v mezinárodním měřítku, kde mladí čeští fotbalisté v současné době bohužel zaostávají.

Toto vyjádření projednalo a přijalo představenstvo a vedení SK Sigma Olomouc, a.s. dne 18. července 2016.

 
Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná