Tipsport.cz

Aktuality

Nesmíme usnout na vavřínech, říká po deváté výhře v řadě Šimon Falta

Nesmíme usnout na vavřínech, říká po deváté výhře v řadě Šimon Falta

19.10.2016 / A tým

Nevídanou devátou výhru v řadě přidali po porážce Znojma na své konto hráči SK Sigma Olomouc. Celé utkání, které Hanáci vyhráli 2:1, odehrál Šimon Falta, který připravil první gól Lukášovi Buchvaldkovi a celkově předvedl velmi povedený výkon.

Zápas skončil stejným výsledkem jako v Sokolově, ale ten výkon byl asi o poznání lepší, souhlasíte?
Ano. Myslím si, že jsme se dnes dostávali do více brankových příležitostí. Bylo to zřejmě o tom, že jsme proměnili šance, které jsme měli a trochu jsme se uklidnili, hráli jsme dobře i nadále. Je škoda, že jsme nepřidali další gól, ale to nás nemusí mrzet, protože tři body máme.

Nicméně jste se opět nevyvarovali trochu nervóznějšímu závěru, i když Znojmo během celého zápasu nemělo téměř nic…
Je to škoda. Místo toho abychom přidali další branku a kontrolovali utkání až do konce, tak jsme to trochu zdramatizovali, ale zaplaťpánbůh jsme výsledek už udrželi.

Právě proměňování gólových šancí by asi chtělo zlepšit, protože jste v zápase šli i tři na jednoho. Je to tak?
Takovéto situace bychom asi měli zvládat. Ale jak jsem řekl, nemusíme se zabývat tím, co bylo, musíme se z toho poučit a v dalším zápase šance proměnit.

Připsal jste si asistenci u gólu Lukáše Buchvaldka, kterému jste nahrával i o chvíli dříve rovněž do gólové příležitosti.
Ano, je to tak. Škoda, že nedal už tu první, ale ze všeho dát gól taky nemůžeme, takže můžeme být rádi aspoň za tu jeho jednu trefu.

Vítězství nad Znojmem bylo deváté v řadě. Co na to říkáte?
Je skvělé, že jsme se takto nastartovali. Máme devět výher v řadě, zkusíme přidat co nejvíce a budeme kontrolovat tabulku.

Proti Znojmu to bylo herně z vaší stránky až na proměňování šancí dobré. Budete se chtít prezentovat podobně i v dalších zápasech?
Vždy je co zlepšovat, ale dnes už to bylo lepší po těch dvou zápasech, kde jsme bohužel herně neprezentovali jako proti Znojmu. Uvidíme, do příště to třeba ještě zlepšíme a budeme lepším týmem.

Berete výhru i tak, že jste znovu Baník dostali pod tlak?
Třeba klopýtnou, třeba ne. Ale my musíme jít zápas od zápasu, sbírat tři body a třeba až na sebe narazíme, tak se ukáže, kdo je lepší, a utkáme se o první flek.

Říkal vám trenér svojí teorii o šedesáti bodech, které budou potřeba k postupu?
Zatím je brzo. K šedesáti bodům máme relativně daleko, takže musíme sbírat body a pak se můžeme bavit, jestli to bude stačit nebo ne.

Nicméně třicet bodů po dvanácti zápasech je skvělá bilance…
Po prvních třech kolech, kdy jsme zaváhali, jsme si spravili chuť. Škoda ale toho úvodu, protože to podle tabulky vypadá, že jsme ztratili proti slabším soupeřům.

Série devíti výher je impozantní. Cítíte už ze strany soupeřů respekt?
Je to takové, že soupeř chce nám ukončit sérii a každý jde do zápasu s tím, že chce vyhrát. My se musíme s tou rolí favorita vypořádat, nesmíme usnout na vavřínech a musíme jít do toho zápasu vždy tak, jak jdeme.

Tato sezóna zatím příjemně připomíná tu předloňskou postupovou. Vidíte to stejně?
Není důležitě, jestli jsme začali tak či onak, ale důležité je, abychom to zvládli a byli jsme tam, kde jsme chtěli být.

Vypadá to, že trenér vás bere jako jednoho ze základních kamenů ofenzívy, tak jak se cítíte na hřišti?
Na hřišti se cítím dobře, akorát jsme měli takový těžší blok, když jsme hráli i ve středu a bylo to náročnější. Ale myslím si, že jak se do toho dostáváme, tak budeme silnější a silnější

Autor: Tomáš Macák

 

 
A tým - další aktuality:

Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
| 06.04.2021
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct
| 04.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná