Tipsport.cz

Aktuality

Jílek: Pořád ten cíl můžeme naplnit

Jílek: Pořád ten cíl můžeme naplnit

20.04.2016 / A tým

Až v závěrečné fázi utkání ztratili fotbalisté SK Sigma Olomouc vítězství v sobotním domácím duelu 25. kola Synot ligy. Nad pražskou Slavií Hanáci vedli, hosté srovnali jedenáct minut před koncem. „Bohužel jsme nepřidali pojistku, což je vždycky v takovém zápase důležité, a Slavia v podstatě z ojedinělé akce vyrovnala,“ řekl trenér Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Slavii?
Ve finále je bod v danou chvíli málo. Utkání jsme odehráli, jak jsme chtěli. Respektovali jsme sílu Slavie, ale byli jsme aktivnějším týmem. Chtěli jsme být trpěliví, čekat na svoji šanci Ta přišla, branku jsme vstřelili. Bohužel jsme nepřidali pojistku, což je vždycky v takovém zápase důležité, a Slavia v podstatě z ojedinělé akce vyrovnala. Byly tam dva evidentní zákroky, které volaly po odpískání pokutového kopu, ptal jsem se hráčů, potvrdili mi to. Jsou to maličkosti, které to ovlivňují, jdou trošku proti nám. A už je jich poměrně dost. Chci, aby se na to podívala komise rozhodčích. Podle mě zákroky na Navrátila ze třetí minuty a na Ševčíka asi ze sedmnácté minuty byly stoprocentní fauly.

Jak na to reagovat v šatně?
Těžko. Protože my se do šancí tlačíme, vynutíme si na soupeři tlakem nějaký nedovolený zákrok, vytvoříme si ty příležitosti. Ale ve finále z toho není rezultát, který by byl odpovídající. A samozřejmě potom je to složité.

Vyrovnávací branku jste inkasovali hodně lacinou. Dala se ta situace pokrýt?
Každá situace, která vede k ohrožení branky, je z devětadevadesáti procent zajistitelná a zvládnutelná. A nikdy to není jedna chyba. To znamená, že teď to nebyl jen Hála. Když se na to podíváte, ta postavení v této situaci, které jsme měli, nebylo dobré. Ševčík nemůže být u hráče, kterého má krýt stoper, má krýt Hušbauera, tak, aby nedostal v klidu balon. Pak Hušbauer zakončuje, už jsme tam pozdě. Je tam vyražený balon, na který měl Hála reagovat, najít do brány, ale na hráče, být tam jednoznačně dřív.

Co z vašeho pohledu znamená nerozhodný výsledek?
Věděli jsme, že nás čeká trojboj s týmy, který hrají o poháry. To znamená Liberec, Slavia a Boleslav. Dal jsem si takový osobní cíl, i s mužstvem, že bychom chtěli z těchto tří utkání získat čtyři body. Na to pořád šance existuje, byť možná pro někoho zní vyhrát v Boleslavi trošku jako sci-fi. Ale myslím, že jsme ukázali, že můžeme hrát s kýmkoliv a pořád ten cíl můžeme naplnit. Pokud by se to podařilo, tak ten bod se Slavií bude mít svoji důležitost. Pokud se to nepodaří, tak pozbývá na důležitosti a je to málo. Takže bych to dal do kontextu s tím dalším utkáním.

Jak jste byl spokojen s výkonem brankáře Michala Reichla, který nastoupil místo distancovaného Miloše Buchty.
Myslím si, že Reichy neměl tolik práce. Možná trošku překvapivě. Ve druhém poločase tam kryl dvě nepříjemné střely, pak v nastaveném čase ukázal vynikající zákrok při hlavičce Součka. Zvládl to, co měl.

Udělal jste i další změny v sestavě. Ve středu záložní řady hráli Petr Ševčík s Davidem Houskou. Jak se vám líbil jejich výkon?
Spíš to bylo dané tím, že jsme byli schopní být ve středu pole aktivní. Myslím si, že to, co měl za úkoly, to splnili dobře. Měli tam pár věcí, což je ale úplně normální, kdy nějaký z hráčů soupeře nebyl potřebně krytý. Ale objemem práce to bylo dobré. Malinko víc bych ještě čekal od Housky směrem dopředu, přece jen tam měl dvě tři zbytečné ztráty míče. Ale co se týče defenzivních úkolů, ty splnil na jedničku.

I když nejsou urostlých postav, tak to fungovali docela dobře, soupeři mnoho nedovolili.
Nehrajeme basketbal, hrajeme fotbal. Možná to chybí v nějakých vzdušných soubojích, na druhou stranu tam máme stopery, kteří by se o ten prostor měli starat. Spíš nám jde o odpovědnost a dobré krytá prostoru. Kuba Plšek tam hrál v předchozích utkáních, ale jeho to možná více táhne dopředu, má to útočení podvědomě v krvi, takže pak se nám tam otvírali prostory. Čekali jsme, že nastoupí Kenia a Hušbauer, což jsou hráči, kteří ty prostory dokážou využít. A myslím si, že jsme je povětšinu utkání do těch prostorů nepouštěli, a když ano, tak jsme zodpovědným návratem byli schopni včas útočnou akci soupeře eliminovat.


Další domácí zápas hrajeme proti Jablonci - zakoupit vstupenky v sítí Ticketportal.

 
A tým - další aktuality:

Sladký a Vepřek mimo hru do konce sezónySladký a Vepřek mimo hru do konce sezóny
| 17.05.2021
Mladí hráči mají perspektivu, uvedl LátalMladí hráči mají perspektivu, uvedl Látal
| 15.05.2021
Gól mi zvedne sebevědomí, řekl ZifčákGól mi zvedne sebevědomí, řekl Zifčák
| 15.05.2021
Sigma veze ze Slezska tři body. Opavu porazila 2:1Sigma veze ze Slezska tři body. Opavu porazila 2:1
| 15.05.2021
32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě
| 13.05.2021
Sigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrakSigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrak
| 12.05.2021
80 let Androva stadionu: Malé EURO80 let Androva stadionu: Malé EURO
| 12.05.2021
Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná