Tipsport.cz

Aktuality

První poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek

První poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek

21.09.2016 / A tým

Zápas 3. kola MOL Cupu se fotbalistům SK Sigma Olomouc nepodařil. Domácí duel proti Táborsku ztratili v prvním poločase, ve kterém inkasovali dvě branky. A ztrátu už se, také vzhledem k vyloučení Uroše Radakoviče, dohnat nepodařilo. „Chtěli jsme jít dál. Ale moc jsme pro to neudělali, hlavně v tom prvním poločase,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte pohárový zápas proti Táborsku?
V první řadě musím říct, že jsme do utkání chtěli vstoupit aktivně, zodpovědně, se stejným přístupem, jako v předchozích zápasech. A to se první poločas nestalo. Byli jsme lehkovážní, málo jsme pracovali. Někteří hráči, kteří dostali šanci, tak ji nevyužili, nezvládli tu situaci, tu zápasovou možnost. Z toho je velké rozčarování. Byť jsme měli my první dvě velké příležitosti, když byl Zahradníček sám před brankářem a Buchvaldek dal gól z ofsajdu. První vážnější situace soupeře skončila gólem, vzápětí přišlo navýšení na dva nula. Vypadli jsme naprosto z role, bylo to hodně roztrhané. Jedna věc je otázka přístupu, co v prvním poločase nebylo dobré, druhá řešení finální fáze. V tom byl soupeř lepší než my. My jsme tam měli hodně akcí, které se daly řešit lépe, ale bohužel nám poslední finální přihrávka většinou nevycházela, bylo tam špatné řešení, bylo to nepřesné. Druhý poločas jsme si něco řekli, mysleli jsme si, že je v našich silách to točit. Udělali jsme nějaké změny, byli jsme připraveni, že to stáhneme na tři a půjdeme na plné riziko. Ale přišlo vyloučení, to byla komplikace obrovská. Nedisciplinovanost hráče, to jsou lehkovážné věci, Uroš se takto prezentoval již po několikáté. Pro mě je to nepochopitelné. Kdyby Táborsko dalo na tři nula z penalty, tak bylo po zápase. Potom se nám podařilo dát kontaktní branku, ale pak už se skórovat nepodařilo. Tam už nemůžu hráčům nic vytknout, hráli na doraz. Chtěli jsme některé hráče pošetřit, ale s ohledem na vývoj zápasu nám to nebylo umožněno. Bylo to zasloužené vítězství soupeře, protože byl efektivnější.

První poločas nebyl povedený, ve druhém tým pak v deseti zahrál dobře. Jaký z toho máte pocit?
Mám samozřejmě špatný pocit. Protože jsme měli nějaký cíl. A hlavně je pro mě obrovské zklamání ten první poločas. Odpovědnost a přístup některých hráčů nebyly na takové úrovni, jaká by měla být. Chtěli jsme se od toho vloženého pohárové zápasu odrazit i k neděli tak, aby byl klid a dobrá atmosféra. To se nepodařilo, takže si musíme zase sednout na zadek a zvládnout ligové utkání v neděli.

Jak si vysvětlujete, že ten první poločas to bylo takové?
Určuje to ráz utkání. Ve dvaadvacáté minutě to bylo nula dva, měli jsme tam tentokrát hodně mladé mužstvo, neměli jsme tam žádného staršího hráče. Takže i to může mít svůj podíl. Pak s příchodem Šindeláře už ty emoce na hřišti najednou byly, jednoznačně. Byť má Martin určité technické problémy, tak hlavně jeho osobnost, síla, mentalita, dodaly týmu energii. A myslím, že to byl jeden z pilířů toho, že jsme začali víc pracovat. Má pozitivní vliv na hráče, pak se přístup zlepšil a druhý poločas byl v pořádku. Ale ten první byl naprosto bez energie a bez emocí.

Pohárový zápas hrála Sigma s pozměněnou sestavou. Dal jste šanci Habustovi, Buchvaldkovi nebo Hýblovi. Jak jste byl s jejich výkony spokojený?
Dostali tu šanci a musím říct, že jsem očekával více.

Dobrý výkon odvedl útočník Chorý, k tomu se konečně střelecky prosadil.
Tomáš je v současnosti náš jediný útočník. On takto pracoval ve všech předchozích utkáních. Je ohromně silný. V prvním poločase mohl tu jednu situaci vyřešit lépe, mohl dávat pod sebe Habustovi, ten by to měl do prázdné. Kvalita řešení ještě není na takové úrovni, jakou bych si představoval, nicméně Tomáš vždycky pracuje pro mužstvo, opět tam odvedl velký kus práce. Měli jsme připravené, že ho budeme střídat, aby nehrál celé utkání, ale nakonec nám to okolnosti neumožnily.

Jak velké je zklamání, že Sigma skončila v domácím poháru?
Chtěli jsme jít dál. Chtěli jsme se konfrontovat v poháru s první ligou, takový cíl jsem měl já i celý tým. Ale moc jsme pro to neudělali, hlavně v tom prvním poločase.
A tým - další aktuality:

Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
| 06.04.2021
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct
| 04.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná