Tipsport.cz

Aktuality

Chromý: Podali jsme dobrý výkon

Chromý: Podali jsme dobrý výkon

26.04.2016 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B v neděli doma remizoval 0:0 s Českými Budějovicemi. Béčko nastoupilo v hodně omlazeném složení, ale i přesto mnohem zkušenějšího soupeře přehrávalo. Se stoperskou dvojicí Ondřej Ševčík – Václav Jemelka (oba ročník 1995) hostům v čele se zkušeným Janem Šimákem Hanáci nedovolili prakticky nic, ale v ofenzivě jim chybělo trošku štěstí. V prvním poločase trefil Buchvaldek břevno, ve druhém největší šanci spálil Kalvach. „Proti kompaktnímu zkušenému soupeři jsme podali dobrý výkon. Doma se sice musí vyhrávat, ale i přesto bych tým pochválil," řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

Jak hodnotíte utkání proti Budějovicím?
Kluci podali velmi dobrý výkon, měli jsme dobré kombinační akce, dostali jsme se do finále. Jen je škoda, že jsme alespoň jednu šanci neproměnili. Možností jsme měli dost. Proti kompaktnímu zkušenému soupeři jsme podali dobrý výkon. Kluci ještě potřebují trošku více času. Třeba Lukáš Kalvach v závěru, ten z takových šancí dává góly na tréninku pořád, v minulé sezoně v MSFL se v takových situacích nemýlil, ale ještě bylo znát, že to uspěchal, chtěl to hrát rychle, aby to nepředržel. Doma se sice musí vyhrávat, ale i přesto bych tým pochválil. Po dlouhé době to byl zase zápas, kdy proti nám rozhodčí nenařídil pokutový kop.

Až na posledních třicet minut jste poslal do hry útočníka Chorého. To bylo po dohodě s trenérem prvního týmu?
Ano, byli jsme tak dohodnutí s trenérem áčka vzhledem ke zdravotnímu stavu a cestování. Takže jsme se v podstatě netradičně rozhodli, že bude hrát posledních třicet minut. Adam Ševčík byl jednou stažený v šestnáctce, myslím, že odehrál solidní utkání. Bylo tam na něj fůru zákroků, protihráči na něm pořád viseli. Ale přesto uhrál dost balonů, myslím, že jeho výkon byl dobrý, i když se gólově neprosadil. Ale to také přijde.

Nastoupili jste s hodně mladou stoperskou dvojicí, tvořili ji Ondřej Ševčík a Václav Jemelka.
My jsme nastoupili v hodně mladém složení. Nejstarší hráči v základní sestavě byli ročníku třiadevadesát. To zase klobouk dolů před těmi hráči. Byli tři hráči ročníku třiadevadesát, pat čtverky, pětky a šestky. S takovým mladým mužstvem ve druhé lize to bylo myslím solidní. Ondra Ševčík toho ještě moc neodehrál. Hrál solidně, myslím si, že nezklamal. Ti mladí kluci potvrzují svoji výkonnost, jenom vždycky nabádám k trpělivosti. Samozřejmě postavení v tabulce, to, že ti kluci jsou zvyklí celý život jen vyhrávat, je ovlivňuje pořád. Ale to je právě to, co chceme. Aby hráli pod tlakem, aby byli schopni se s tím vyrovnat. Z takového zápasu, jako byl ten nedělní, mám dobrý pocit, kluci se pořád posunují dál.

Neobvykle v základní sestavě nastoupil také záložník Filip Richter. Také on se toho zhostil výborně a odvedl dobrý výkon.
Ano. Hrálo dobře. Jen byla škoda, že pak v závěru fyzicky odešel. On je to složité, pokud není tolik v optimálním herním zatížení, tak je to znát. Ale Filip zahrál dobře. Ti kluci se vydali a tak je to asi v pořádku. Když hráč odehraje svoje, řekne, že nemůže, a jde střídat, tak to asi má být.
B tým - další aktuality:

Béčko remizovalo se Zbrojovkou B. Dvě branky vstřelil GrečmalBéčko remizovalo se Zbrojovkou B. Dvě branky vstřelil Grečmal
| 07.05.2021
Béčko přehrálo rezervu Slovácka. Prosadili se Fiala a NeuerBéčko přehrálo rezervu Slovácka. Prosadili se Fiala a Neuer
| 18.04.2021
B-tým doplněný hráči U19 sehrál dva zápasy se Slavií Praha BB-tým doplněný hráči U19 sehrál dva zápasy se Slavií Praha B
| 09.04.2021
Béčko nestačilo na druholigovou LíšeňBéčko nestačilo na druholigovou Líšeň
| 13.02.2021
Útočník B-týmu Jan Fiala spojil svou budoucnost se Sigmou OlomoucÚtočník B-týmu Jan Fiala spojil svou budoucnost se Sigmou Olomouc
| 04.02.2021
Béčko porazilo rezervu SlováckaBéčko porazilo rezervu Slovácka
| 30.01.2021
Béčko opět v akci, přehrálo OpavuBéčko opět v akci, přehrálo Opavu
| 16.01.2021
B-tým Sigmy dnes zahájil zimní přípravné obdobíB-tým Sigmy dnes zahájil zimní přípravné období
| 06.01.2021
Béčko deklasovalo v přátelském utkání Nové SadyBéčko deklasovalo v přátelském utkání Nové Sady
| 17.12.2020
Béčko porazilo v přátelském utkání ŠumperkBéčko porazilo v přátelském utkání Šumperk
| 08.12.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná