Tipsport.cz

Aktuality

Trenér Václav Jílek po prvním utkání přípravy

Trenér Václav Jílek po prvním utkání přípravy

26.06.2016 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc sehráli v pátek odpoledne první zápas přípravy na novou sezonu. V Kroměříži remizovali se slovenským Spartakem Trnava 1:1 po bezbrankovém poločase, gól Hanáků dal patnáct minut před koncem hlavou Jakub Plšek. Tým SK Sigma měl v pátek celkem náročný program, dopoledne hráči trénovali, odpoledne hráli zápas. „Měli jsme i v den zápasu dvoufázový trénink. Samozřejmě je vidět, že to drhne, že začínáme, že kluci měli pauzu. Ve spoustě věcí k řešení technického charakteru nebo v součinnosti, tak tam jsme měli problémy, což je ale v tuhle chvíli normální,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte první přípravné utkání? Před ním jste říkal, že výsledek není až tak důležitý, nakonec byl celkem dobrý, moc k výhře nechybělo.
Myslím, že v kontextu prvního týdne přípravy to bylo takové zpestření. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, kterému už za týden začíná mistrovská soutěž. Dopoledne jsme trénovali, pak odpoledne hráli. Bylo to dobré tréninkové zpestření zápasovou formou. Kluci to odpracovali, z toho mám dobrý pocit, i když to bylo v extrémních podmínkách. Něco hodnotit je velmi složité, na druhou stranu si člověk udělá částečný obrázek, jak hráči snáší takové podmínky a únavu.

Přece jen soupeř je v trošku jiné části přípravy, vy jste začali, Trnava už bude hrát předkolo evropského poháru. Ale v zápase to tolik znát nebylo, soupeř vás nepřehrával.
Nedokážu posoudit, v jaké soupeř nastoupil sestavě, nicméně pořád je to prvoligový tým, který disponuje dvacetičlenným kádrem. Z tohoto pohledu je spokojenost, že jsme stačili i v té fázi, ve které jsme. Měli jsme i v den zápasu dvoufázový trénink. Samozřejmě je vidět, že to drhne, že začínáme, že kluci měli pauzu. Ve spoustě věcí k řešení technického charakteru nebo v součinnosti, tak tam jsme měli problémy, což je ale v tuhle chvíli normální.

Z toho úvodu přípravy asi vyplynul i ten inkasovaný gól po nevynucené chybě.
To k tomu patří. Terén byl velmi tvrdý a suchý. Venca Jemelka udělal individuální chybu, prostě si stoupl na balon, věřím, že už se mu to nestane, že se poučí. Protože to je samozřejmě obrovská chyba, v soutěžním utkání by to byl velký malér.

Ještě jste stačili vyrovnat, po pěkné akci, pěkném centru.
Byť jsme měli jediného hráče v šestnáctce v tu chvíli, tak nás soupeř dostatečně nepokryl. Kuba Plšek to zužitkoval velmi dobře, ale musím pochválit i Šimona Faltu, který tam dal přesný finální centr.

Gólů jsme mohli dát i více, trefili jste tyčku, měli i další šance.
I soupeř tam měl svoje příležitosti. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, lépe jsme podrželi balon, měli jsme silnější střed hřiště, z toho rezultovaly i některé možnosti. Ale to nás trápí pořád, ta finální fáze. Na gól potřebujeme čtyři pět šancí, je potřeba, abychom efektivitu zvýšili a dohrávali šance lépe.

Ve druhém poločase nastoupil Martin Sladký. Jak se vám líbil?
Myslím, že do středu hřiště přinesl takovou tu správnou agresivitu, také fotbalovost, měl tam několik situací, které vyřešil velmi dobře. To, co jsme od něj očekávali, to v tom prvním utkání splnil. Nicméně rezervy má, stejně jako všichni ostatní, je potřeba na nich pracovat. Ale myslím, že naznačil potenciál, který si od něj slibujeme. Ve finální fázi je řešení jeho komplexního zdravotního stavu, v minulosti měl nějaké problémy, chceme si to ověřit, abychom případně koupili hráče, u kterého bude vysoký předpoklad, že zátěž zvládne, že u něj nebude nějaký zdravotní problém.
A tým - další aktuality:

Malí sigmáci z kategorie U11 si zahráli dva triangly Malí sigmáci z kategorie U11 si zahráli dva triangly
| 23.09.2021
MOL Cup: Gól Kryštofa Daňka zajistil postup. Vlašim – Sigma 1:2MOL Cup: Gól Kryštofa Daňka zajistil postup. Vlašim – Sigma 1:2
| 21.09.2021
Sigma podala protest proti rozhodnutím rozhodčího v pátečním utkáníSigma podala protest proti rozhodnutím rozhodčího v pátečním utkání
| 20.09.2021
3. kolo MOL Cupu: Sigma nastoupí v úterý na hřišti Vlašimi3. kolo MOL Cupu: Sigma nastoupí v úterý na hřišti Vlašimi
| 20.09.2021
Spáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému MeziříčíSpáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému Meziříčí
| 18.09.2021
Hráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkáníHráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkání
| 17.09.2021
Hála po Baníku: Perfektní kulisa. Škoda remízy Hála po Baníku: Perfektní kulisa. Škoda remízy
| 17.09.2021
Sigma v oslabení neudržela vedení. S Baníkem remizovala 1:1Sigma v oslabení neudržela vedení. S Baníkem remizovala 1:1
| 17.09.2021
Čeká nás atraktivní utkání, řekl Jílek před zápasem s BaníkemČeká nás atraktivní utkání, řekl Jílek před zápasem s Baníkem
| 16.09.2021
David Vaněček utrpěl zranění kolenaDavid Vaněček utrpěl zranění kolena
| 15.09.2021

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná