Aktuality

Vyjádření SK Sigma Olomouc, a.s.  k článku zveřejněného deníkem DNES a iDnes

Vyjádření SK Sigma Olomouc, a.s. k článku zveřejněného deníkem DNES a iDnes

28.11.2016 / A tým

Vyjádření SK Sigma Olomouc, a.s. k článku ze dne 24. 11 .2016, zveřejněného deníkem DNES a iDnes: „Drsný pád černé hvězdy. Olomouc vede druhou ligu, ale hrozí jí krach (Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/sigma-olomouc-fotbal-hrozba-krachu-dta-/fot_dsouteze.aspx?c=A161123_203943_fot_dsouteze_ten“).

Akcionáři společnosti a vedení společnosti považují za nezbytné zveřejnit následující vyjádření:

Uvedený článek se vyjadřuje bez potřebných znalostí a informací negativně, nepřijatelně a hlavně zkresleně až nepravdivě o situaci v našem fotbalovém klubu, což poškozuje náš klub – naši akciovou společnost, a nejen ji, ale i jednotlivé akcionáře, jak u našich obchodních partnerů, tak ve fotbalovém hnutí, mimo jiné také např. i při jednáních s vyhlédnutými hráči na přestup do našeho klubu – a to do takové míry, že klubu do budoucna nezbyde než tuto záležitost řešit právní cestou.

SK Sigma Olomouc, a.s. není v žádném případě před krachem, ale naopak činí vše pro to, aby klub nejen aktuálně, ale i do budoucna, byl stabilní po všech stránkách.

Připomínáme, že klub od licenční komise FAČR obdržel po splnění přísných podmínek, včetně ekonomických, tzv. „GOLD licenci“ pro sezónu 2016/2017 a aktuálně uvádíme následující fakta:

a) Ke dni 31. 10. 2016 nedluží SK Sigma Olomouc, a.s. nikomu ani jednu Kč;

b) Také ke dni 30. 11. 2016 nebude klub nikomu nic dlužit;

c) Hospodaření společnosti je od 1. 7. 2016 do 31. 10. 2016 v kladných číslech a účetní závěrku bude projednávat valná hromada společnosti řádně svolaná na prosinec 2016,

d) Aktuální suma závazků z obchodního styku (všechny jsou před splatností) je nižší než suma pohledávek, které má u jiných subjektů,

e) Co se týká v článku uváděných půjček - ano, SK Sigma Olomouc, a.s. má od svých akcionářů a jim spřízněných osob aktuálně formou dlouhodobých půjček půjčeno 72,8 mil. Kč. Tyto půjčky byly přijaty zcela řádně a zejména k dofinancování investiční výstavby po roce 2011 (jižní tribuna, tréninkový areál naproti bazénu apod.). Společnosti běžně pracují s cizími zdroji a je jistě bezpečnější dlužit svým akcionářům = vlastníkům klubu - konkrétně Ing. J. Lébrovi ovládajícímu 39% akcií vč. akcií, které vlastní jeho P.O.I., a.s. a spolku SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z.s. (27%-ní akcionář) – než cizím subjektům nebo bankám. Veškeré tyto půjčky jsou kryty nemovitým majetkem, který klub vlastní, a to v několikanásobné výši.

Pokud klub aktuálně jedná o možnosti převodu Androva stadionu na Statutární město Olomouc, činí tak v zájmu dalšího rozvoje klubu. Nejedná se o nijak mimořádné řešení budoucnosti Androva stadionu, neboť ve většině případů stadiony vlastní, provozují a budují „města“ a zabezpečují pak i jejich provoz a péči o ně (v tom má náš klub určitou nevýhodu oproti ostatním, protože nejenže areál byl z valné části vybudován z klubových zdrojů, ale také náklady spojené se sportovními areály, které klub vlastní, musí sám zcela i platit).

Výše uvedená prohlášení klubu jsou ověřitelná a doložitelná nejen u účetního auditora, ale např. i u Grant Thornton Advisory s.r.o., která prováděla v posledních měsících pro jednoho z akcionářů, Statutární město Olomouc, analýzu majetko-právně smluvních vztahů v souvislosti s možným převodem Androva stadionu.

Za SK Sigma Olomouc, a. s.

akcionáři:
Statutární město Olomouc
SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z.s.
Ing. Josef Lébr
První olomoucká investiční a.s.

Za dozorčí radu: doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D., předseda dozorčí rady

Za představenstvo: Mgr. Ing. Petr Konečný, místopředseda představenstva
A tým - další aktuality:

Na Slavii musíte hrát na 120%, řekl LátalNa Slavii musíte hrát na 120%, řekl Látal
| 16.01.2021
Breite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovatBreite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovat
| 16.01.2021
Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3
| 16.01.2021
15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu
| 15.01.2021
Čeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl LátalČeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl Látal
| 14.01.2021
Houska: Stále chci maximálně pomoci týmuHouska: Stále chci maximálně pomoci týmu
| 14.01.2021
Minář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místaMinář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místa
| 14.01.2021
Sigma je pro mě nová výzva, říká brankář MacíkSigma je pro mě nová výzva, říká brankář Macík
| 13.01.2021
Matúš Macík novým brankářem SigmyMatúš Macík novým brankářem Sigmy
| 12.01.2021
Jiří Texl odchází na hostování do BrnaJiří Texl odchází na hostování do Brna
| 12.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná