Tipsport.cz

Aktuality

Jsme tým a musíme si pomáhat, řekl Roman Polom

Jsme tým a musíme si pomáhat, řekl Roman Polom

02.07.2017 / A tým

Od středy trénuje s týmem SK Sigma Olomouc stoper Roman Polom (1992). Do srdce Hané míří na roční hostování s opcí z Mladé Boleslavi. „Rozhodlo to, že trenér Jílek mě kontaktoval ještě, když jsem byl zraněný. Stál o mě, několikrát mi volal. Takže jsem byl rozhodnutý už v průběhu jara, že půjdu sem,“ řekl Roman Polom.

V sobotu jste nastoupil ke druhému přípravnému utkání v dresu Sigmy. Duel proti Pardubicím jistě nebyl jednoduchý, museli jste otáčet vývoj.
Tahle utkání jsou určitě vždycky těžká. Protože zaprvé hrajete na suchém trávníku, který je ještě navíc trošku vyšší, balon se zadrhává, hra není tak plynulá a rychlá. A když je soupeř dobře organizovaný, tak je těžké ho něčím překvapit a zrychlit hru. Je potom těžké se tam dostat. Pardubice hráli dobře a organizovaně. Ale nakonec jsme vyhráli, takže s tím musíme být spokojení.

Hosté mohli v závěru vyrovnat, měli tam velkou šanci.
Je to nepříjemný soupeř. V Pardubicích se hraje těžko, to poznala třeba Sparta v poháru. Tým kvalitu má, jsou dobře organizovaní, byl to těžký zápas.

Proč jste přišel právě do Olomouce? Měl jste i nějaké jiné možnosti než Sigmu?
Nějaké možnosti jsem měl. Ale rozhodlo to, že trenér Jílek mě kontaktoval ještě, když jsem byl zraněný. Stál o mě, několikrát mi volal. Takže jsem byl rozhodnutý už v průběhu jara, že půjdu sem. Když už jsem věděl, Hradec nezůstane v první lize, tak jsem věděl, že půjdu sem, když jsem to trenérovi Jílkovi slíbil. Jsem rád, že mi tu možnost dali. Přece jen jsem půl roku nehrál. Zrovna se to tak vyvrbilo. Určitě to není jednoduché vzít si hráče, který půl roku nehrál. Za to moc děkuju a budu se snažit odevzdat maximum, abychom byli spokojení.

Cítíte šanci se v Sigmě prosadit výrazně do základní sestavy?
Samozřejmě chci hrát, to je jasné. Ambice jsem měl vždycky nejvyšší. Teď mě zbrzdilo zranění. Byl jsem na operaci s meniskem a vyšlo to tak, že už bych v lize nemohl nastoupit, tak jsme na to netlačili. Teď jsem se připravoval individuálně, bez týmového tréninku, ve středu jsem do toho skočil. Takže je toho teď hodně, ale snad se to během pár dnů srovná. Ale věřím tomu, že budu dobrý, že se dostanu do zápasů, budu hrát, bude se nám dařit a budeme všichni spokojení.

Proč jste se zatím v dosavadním průběhu kariéry na delší čas neprosadil?
Řekl bych, že vždycky když jsem byl zdrav, tak jsem všude hrál. Vždycky mě něco zbrzdilo. Ať už v Mladé Boleslavi, kde jsem hrál, všechno bylo dobré, pak měl dvakrát za sebou svalové zranění. Šel jsem se rozehrát do Hradce, podzim byl super, ale zase jsem si udělal meniskus. A tak to bylo i ve Spartě. Vždycky, když jsem tam, začne se mi dařit, tak mě něco zbrzdí. Je to trošku zakleté. Takže doufám, že už to bude dobré, že budu v pořádku a že dokážu, co ve mně je.

Jaké to je snášet takové překážky?
Patří to k fotbalu. Někdo má to štěstí, že se mu nikdy nic nestane, někdo to má holt opačně. Jsem zvyklý všechno dělat na sto procent, takhle to zůstane a uvidím. Věřím, že teď už to bude dobré.

Je vidět, že hodně organizujete hru, zakřičíte na spoluhráče?
Ano. Snažím se takhle dostat i do zápasu. Stopeři musí hru organizovat, dirigovat, takový jsem od mala. V mládeži jsem byl v podstatě vždycky všude kapitán, takže myslím, že tohle mám v sobě. Jsme tým a musíme si pomáhat. I když teď je to horší, protože toho mám dost dělat sám se sebou. Ale o to víc se snažím.

Sigma se vrátila do nejvyšší soutěže. Co myslíte, jak by to mohlo v nové sezoně vypadat?
Já doufám, že co nejlépe. Doufám, že budeme v co nejvyšších patrech, že se nám bude dařit. Olomouc vždycky byla stabilní nadprůměrný tým, vždycky patřila k těm lepším. Doufám, že budeme hrát dobře a že postupem času bude Olomouc zase tam, kde byla dříve.
A tým - další aktuality:

Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná