Tipsport.cz

Aktuality

Musím dál makat, řekl Jemelka

Musím dál makat, řekl Jemelka

04.08.2017 / A tým

Trošku opožděný start do prvního týmu si prožil obránce Václav Jemelka (1995). Do přípravy s áčkem SK Sigma Olomouc šel už v lednu 2015, ale pak měl po zranění v přípravném utkání ve Skalici delší pauzu. Ovšem postupně se vrátil zpět, dostal se do své obvyklé herní pohody a vybojoval si nejen místo v kádru pro první ligu, ale také pozici v základní sestavě. „Po tom zranění to bylo docela náročné, ale pomalu jsem se tam dostával. Musel jsem si ještě něco odkopat v béčku, pak jsem se zase dostal do áčka. A tady už jsem musel jenom makat, makat a čekat na šanci,“ řekl Václav Jemelka.

Pomůže Sigmě vítězství v Mladé Boleslavi?
Myslím, že nám to pomůže. Protože budeme v lepší pohodě, máme tři body. Ale na druhou stranu může nám to i ublížit, pokud budeme létat někde ve hvězdách. Tak snad nám to pomůže, doufám, že zůstaneme na zemi a budeme dál poctiví.

Máte v kabině nějaký interní bodový plán pro úvod ligy?
To zatím nemáme, ale asi bychom všichni chtěli klidný střed tabulky a podle toho se budeme snažit. Ale určitě hlavní cíl je záchrana. Samozřejmě, že bychom chtěli všechna utkání vyhrát, ale uvidíme, zatím to máme dobře nastartované.

Jaká je Liberec soupeře? Dal by se nějak charakterizovat?
Těžko. Je to tým, který se prakticky každého půlroku mění. Takže těžké soupeře nějak charakterizovat. Ale určitě tam mají kvalitní hráče a budou určitě silní. První zápas vyhráli, takže budou jistě silní a nebezpeční.

Vy jste obránce, na koho z protihráčů si musíte dávat největší pozor?
Asi na Potočného, které dává docela dost gólů, má výbornou levačku. No a potom asi také na Pulkraba. Liberec určitě patří k nejlepším klubům v republice, sice se tam poslední dobou mění často kádr, takže proti mají nějaké výkonnostní výkyvy, ale jistě je to silný soupeř.

Liberečtí většinou hrávají takový trošku fyzicky tvrdší fotbal, což vám osobně zjevně nijak nevadí.
Ano. Tvrdý fotbal mi nevadí, uvidíme, jak to bude.

Jak jste si užil nedělní zápas? Pro vás to byl první v nejvyšší soutěži. Bylo to něco jiného, než na co jste byl dosud zvyklý?
Bylo to něco úplně jiného. Krásný stadion, úplně jiný fotbal, těžký, náročný. Proti mně hráči jako Matějovský nebo Magera, takže jsem si to užil hodně.

Bylo obtížnější je uhlídat? Třeba ve srovnání s protihráči ve druhé lize?
Jsou to šikovnější hráči než ve druhé lize, ale nemyslím si, že by v tom byl až takový rozdíl. První liga je takticky vyspělejší, ale třeba v rychlosti, myslím, tam nejsou až takové rozdíly.

A třeba útočník Golgol, ten nezlobil?
Zlobil určitě. Ale myslím si, že ve druhé lize jsou také rychlé hráči, takhle to nějak nevnímám.

Ve druhém poločase byla Sigma trošku pod tlakem, v závěru tam pak byly nějaké závary, skákali jste do střel. Byly tam nějaké nervy nebo jste to všechno řešili v klidu?
Úplně v klidu to nebylo, byly to určitě nervy. Domácí nás zatlačili, nám už trošku docházely síly, takže bylo těžké to uhlídat.

Jak moc vás těší to, že se vám podařilo dostat se do první ligy s SK Sigma Olomouc? Protože vám chvíli trvalo, než jste se takto prosadil. Když jste začal v áčku, tak vás hned zbrzdilo zranění.
Jsem hodně spokojený. Musím makat dál, abych se tam udržel a přidával prvoligové starty. Po tom zranění to bylo docela náročné, ale pomalu jsem se tam dostával. Musel jsem si ještě něco odkopat v béčku, pak jsem se zase dostal do áčka. A tady už jsem musel jenom makat, makat a čekat na šanci.

Myslíte, že s vámi trenér Jílek počítá na post stopera nebo si ještě třeba zahrajete i na levém beku, kde si můžete více zaútočit.
Myslím si, že teď se mnou trenér počítá na stopera. Ale jak to jednou bude, to nevím, to těžko říct. Ale stát se může spousta věcí, třeba bude kouč potřebovat, abych hrál vlevo, budu muset zaskočit tam.

Pod trenérem Jílkem se stále zlepšuje kompaktnost týmu v defenzivě. Je to pro obránce znatelné, že celé mužstvo pracuje směrem dozadu dobře a poctivě?
Ano. Tím, že je tým delší čas pohromadě, že se moc nemění, tak máme taktiku více zaběhlou a naučenou, máme to dobře natrénované. Každý ví, co má dělat a to i obráncům hodně pomáhá.

Věříte, že se Sigmě podaří přitáhnout do ochozů více fanoušků, protože v minulé sezoně na druhou ligu jich moc nechodilo.
Řekl bych, že ano. Ve srovnání s druhou ligou bude určitě chodit více lidí. První liga docela táhne, je pro lidi zajímavá. První zápas jsme vyhráli, tak snad to nějaké fanoušky naláká.

Hrajete poprvé doma, fanoušci od vás budou, po výhře v Boleslavi, očekávat vítězství.
Ano. Očekávání budou, že potvrdíme tři body, z venku, což určitě chceme. Nervózní nebudeme, udělali jsme v prvním kole důležité body, teď do zápasů můžeme jít v relativním klidu.
A tým - další aktuality:

Sigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninkySigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninky
| 16.01.2022
Sigma cestuje na Tipsport Malta CupSigma cestuje na Tipsport Malta Cup
| 16.01.2022
Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1
| 14.01.2022
Sigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do TrenčínaSigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do Trenčína
| 13.01.2022
Mladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitemMladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitem
| 13.01.2022
Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2
| 12.01.2022
Sigma ve středu startuje Tipsport ligu proti VyškovuSigma ve středu startuje Tipsport ligu proti Vyškovu
| 11.01.2022
Daněk: Jsem rád, že jsem se mezi tři nejlepší dostal. Konkurence je velkáDaněk: Jsem rád, že jsem se mezi tři nejlepší dostal. Konkurence je velká
| 10.01.2022
Ocenění dorostenci: Daněk bral bronz, Mokrovics stříbroOcenění dorostenci: Daněk bral bronz, Mokrovics stříbro
| 09.01.2022
Daněk a Mokrovics v nominaci na nejlepší dorostence rokuDaněk a Mokrovics v nominaci na nejlepší dorostence roku
| 07.01.2022OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná