Tipsport.cz

Aktuality

Byla to dobrá zkušenost do budoucna, řekl trenér Jílek

Byla to dobrá zkušenost do budoucna, řekl trenér Jílek

06.07.2017 / A tým

Ve středečním utkání v Žilině tým SK Sigma Olomouc remizoval 3:3, když po prvním poločase vedl o tři branky. Ovšem Hanáci v měření sil se slovenským mistrem, který hrál generálku před startem sezony, rozhodně nezklamali. „Kluci to odpracovali, mohli jsme náskok pojistit, zvýšit, dvakrát jsme šli sami na bránu. Byl to hodně zajímavý zápas, hodně poučný, pro nás dobrá zkušenost do budoucna,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Žilině?
Pro diváky to byl asi hodně zajímavý zápas, viděli šest branek. Pro nás bylo výborných prvních třicet minut, vynikajících, myslím si nadstandardních. Byla to výborná půlhodinka, byli jsme efektivní, dali tři branky. Ale byli jsme i aktivní, nepouštěli jsme soupeře prakticky do žádných situací, které by směřovaly k ohrožení naší branky. Do poločasu jsme to zvládli. Ve druhém jsme chtěli hrát aktivně, ale soupeř prostřídal, přece jen je vidět, že je trošku někde jinde. V závěru domácí srovnali, což je škoda. Ale kluci to odpracovali, mohli jsme náskok pojistit, zvýšit, dvakrát jsme šli sami na bránu. Byl to hodně zajímavý zápas, hodně poučný, pro nás dobrá zkušenost do budoucna.

V čem je ta zkušenost do budoucna největší?
Myslím si, že jsme se potkali s mužstvem, které je hodně silné na balonu, stejně takové soupeře můžeme potkat v lize, Slavia, Sparta, Plzeň, kluci si ověřili, že v momentě, kdy budeme dobře pracovat v bloku, kompaktně, dostatečně agresivně, tak si vytváříme předpoklady pro útočnou činnost. Byl jsem spokojený, hlavně v prvním poločase, s defenzivní činností. Ve druhém už jsme soupeři nabízeli trošku okénka, ale myslím, že celkově ten zápas, i tempem, byl pro nás jenom přínosem.

Ve druhém poločase to bylo dané i tím, že domácí mohli střídáními neustále posilovat sestavu o čerstvé hráče, kdežto vy jste tolik možností ke střídání neměl?
Ano. Oni ve finále prakticky protočili dvě jedenáctky. My jsme tu možnost neměli, protože v tuhle chvíli svých vlastních problémů máme dost s hráčským kádrem a počtem zraněných. Ale zase také musím prostě uznat kvalitu soupeře, kterou prostě má. My jsme ho na začátku trošku chytili, pak tu kvalitu ukázal.

Váš tým ale i přes konečnou remízu může těšit dobře odpracovaný zápas, takto nějak by to asi mělo být.
Z tohoto pohledu je obrovská spokojenost. Nebyl tam hráč, který by někde ten krok navíc neudělal. Bylo to také dané tím, že jsme se dostali do vedení, kluci cítili sílu, tu šanci uhrát dobrý výsledky. To byl také jeden z faktorů. A myslím si, že pak rozhodla určitě i kondiční připravenost Žiliny, že nás pak ve druhém poločase byli schopni přimáčknout, vytvářet si šance a nakonec je proměnit.

Těší vás ten pokrok v herním projevu, když hrála Sigma v Žilině předchozí zápas, tak domácí dominovali, nyní to bylo trošku jinak.
My jsme tam v zimě protočili dvě sestavy, měli jsme to trošku promíchané. Teď jsme nastoupili ve složení, které nám v danou chvíli umožnil aktuální stav, to, co jsme mohli nabídnout nejsilnější. Takže i ta konfrontace byla trošku jiná. Měli jsme na utkání čtrnáct hráčů, máme i další, kteří by konkurenci zvedli, ale bohužel k zápasu jsme je vzít nemohli, situace byla taková, další síly už jsme využít nemohli.

Tomáš Chorý se v úvodu týdne zapojil do přípravy, ale ve středu ještě nehrál.
Je to další z hráčů, který do toho skočil, v úterý si trošku stěžoval, že ho táhne zadní stehenní, tak jsme to raději trošku pošetřili. Nemá cenu tady v tuhle fázi riskovat. Věřím, že bude připravený na sobotu.
A tým - další aktuality:

Sigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninkySigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninky
| 16.01.2022
Sigma cestuje na Tipsport Malta CupSigma cestuje na Tipsport Malta Cup
| 16.01.2022
Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1
| 14.01.2022
Sigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do TrenčínaSigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do Trenčína
| 13.01.2022
Mladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitemMladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitem
| 13.01.2022
Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2
| 12.01.2022
Sigma ve středu startuje Tipsport ligu proti VyškovuSigma ve středu startuje Tipsport ligu proti Vyškovu
| 11.01.2022
Daněk: Jsem rád, že jsem se mezi tři nejlepší dostal. Konkurence je velkáDaněk: Jsem rád, že jsem se mezi tři nejlepší dostal. Konkurence je velká
| 10.01.2022
Ocenění dorostenci: Daněk bral bronz, Mokrovics stříbroOcenění dorostenci: Daněk bral bronz, Mokrovics stříbro
| 09.01.2022
Daněk a Mokrovics v nominaci na nejlepší dorostence rokuDaněk a Mokrovics v nominaci na nejlepší dorostence roku
| 07.01.2022OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná