Tipsport.cz

Aktuality

Sigma U 10 na turnaji v Praze

Sigma U 10 na turnaji v Praze

06.10.2017 / Sportovní třídy

Parádním výkonem se prezentovali chlapci ročníku 2008 SK Sigma Olomouc. Kluci kategorie U10 vyrazili do Prahy na turnaj Minirepubliky (neoficiální turnajová soutěž). Miniturnaj se sehrál v na Pražské Slavii v tréninkovém centru Eden. Naši chlapci sehráli utkání se Slavii, Trenčínem, Žilinou a Plzní.

Jsme rádi, že jsme se do této turnajové soutěže přihlásili, jelikož kvalitě všech soupeřů byla ve stejné věkové kategorii na vysoké úrovni. Odehráli jsme 4x 30 minut, kdy každé utkání minirepubliky mělo vysokou kvalitu, tempo a nasazení. Kluci se dokázali na tuto akci velice dobře připravit prezentovali se jak dobrou týmovou hrou, kdy nám začala fungovat spolupráce dvou až tří hráčů v obrané fázi a nechyběla velice dobré individuální výkony v útoku, které rozhodovaly, kdo utkání dovede do vítězného konce.

Kluci k této akci přistoupili velice dobře, potkali se s hráči stejné věkové kategorie a stejné kvality což je pro jejich fotbalový růst důležité. Hned v prvním utkání s Trenčínem ukázali, že chtějí na hřišti nechat to nejlepší co umí a od první minuty diktovali tempo hry, proti silnému soupeři ze Slovenska.

Další utkání je čekala Slavie, kdy po výhře s Trenčínem trošku zaspali začátek a otáčeli vyrovnané utkání ze stavu 0:2, které nakonec zvládli 5:3. Velkou radost mi udělalo, že i za špatného stavu jsme nesklopili hlavy jak tomu bývalo dřív a přidali jsme do tempa, což vidím jako obrovský posun dopředu.

Třetí utkání se Žilinou jsme bohužel nezvládli start. Zatápěli nám techničtí útočníci Žiliny, kteří svou zarputilostí dokázali vytvořit tlak a zvládat situace jedna na jedna. Díky hodně individuálním chybám v obraně jsme otáčeli stav z 1:4. Musím pochválit kluky, kteří dokázali zareagovat a navázat na předchozí utkání a začít diktovat tempo hry a dostat se do pohody po nešťastném začátku. Přibližně od půlky jsme již v utkání byli šikovnější, vytvářeli jsme si hezké fotbalové situace, dařili se nám správně řešit situace jedna na jedna jak v obraně, tak v útoku a soupeře jsme už k ničemu nepustili, proto zaslouženě kluci utkání zvládli 5:4.

Poslední utkání bylo s Plzní, kde nás čekal výborný soupeř a již jsme měli za sebou tři utkání v řadě s desetiminutovými pauzami mezi zápasy. Kluci, ale nedali na sobě únavu znát, rychlostí a chutí hrát jejich fotbal, soupeře přehráli 5:2. Opravdu nám tato akce sedla, klukům vycházely těžké fotbalové dovednosti, zachovali klid v koncovce, která nám dělá dlouhodobě problém, a přidali chuť prezentovat olomoucký fotbal.

Jako velkou výhru beru otočení utkání, kdy jde na nich prezentovat, že i kluci hrající za týmy větších měst jsou stejně staří, šikovní. Vše je jen o přístupu, nastavení v hlavách i doma ze strany rodičů, před takovou akcí a v neposlední řadě chutí kluků ukázat, co se u nás v Olomouci učí.

 
Sportovní třídy - další aktuality:

Tým U11 obsadil na turnaji v Ostravě 2. místoTým U11 obsadil na turnaji v Ostravě 2. místo
| 15.12.2020
Jak se dařilo žákovským týmům?  Jak se dařilo žákovským týmům?
| 05.10.2020
Desítka hráčů Sigmy pojede na výběrový kemp reprezentace U15Desítka hráčů Sigmy pojede na výběrový kemp reprezentace U15
| 01.10.2020
Žáci do 13 a 12 let se zapojili do InterligyŽáci do 13 a 12 let se zapojili do Interligy
| 29.09.2020
Žákovské týmy U15 a U14 vyzvaly BrnoŽákovské týmy U15 a U14 vyzvaly Brno
| 29.09.2020
Mladší žáci změřili síly se ZnojmemMladší žáci změřili síly se Znojmem
| 21.09.2020
Výsledkový servis žákovských mužstevVýsledkový servis žákovských mužstev
| 14.09.2020
U12 obsadila na turnaji ve Spořicích 5. místoU12 obsadila na turnaji ve Spořicích 5. místo
| 08.09.2020
Výsledkový servis žákovských mužstevVýsledkový servis žákovských mužstev
| 07.09.2020
Výsledkový servis žákovských mužstevVýsledkový servis žákovských mužstev
| 31.08.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná