Tipsport.cz

Aktuality

Chromý: Cíl máme pořád stejný

Chromý: Cíl máme pořád stejný

16.03.2017 / B tým

V sobotu po poledni vstoupí do jarní části sezony tým SK Sigma Olomouc B. Béčko má doma za soupeře Třebíč, hraje se na hřišti číslo 2 Androva sportovního areálu s výkopem ve 13.00. Trenér Augustin Chromý věří, že jeho omlazený tým naváže na dobrou přípravu a bude dál patřit do špičky tabulky.

O zimní přípravě

Je hodně názorů, podle kterých je příprava do dvou třetin března příliš dlouhá. Ale mě ta příprava utekla a zase tak dlouhá mi nepřipadala, protože jsme tam měli dvanáct přípravných utkání. Mimo to všechno ostatní, co jsme dělali. Trénovat mě baví, takže se mi zdá, že to strašně rychle uteklo. Delší přípravu mám rád, protože s hráči lze skutečně dlouhodobě pracovat. A je na nich vidět, hlavně na těch mladých, jak se zlepšují, jak jdou silově a dynamicky nahoru, jak postupně získávají na herní jistotě. Jak se to mění, jak jdeme postupně od hrubé přípravy do specializace. Doufám, že to tak berou i hráči. Zdá se mi, že nálada v kabině byla velmi dobrá, kluci to zvládali výborně, chtěl bych je pochválit, byli naprosto pozitivní.

O dalším omlazení kádru

První vlna obměny nastala na podzim, teď to pokračovalo dál. Ze starších hráčů, co jsme měli v minulé sezoně ve druhé lize, zůstali pouze Filip Richter a Marek Schmidt, který mí zdravotní problémy. Jinak už všichni v podstatě hrají ve druhých ligách. Takže je tam velká obměna. Proto v některých věcech začínáme znovu, ale tak to prostě v práci s mládeží je. V tom to má svoje kouzlo, pořád se to mění, neustále na to musíme reagovat, podmínky se mění. Je něco jiného, když je v přípravě stabilizovaný tým, nebo když se mužstvo neustále buduje. V lednu s námi šlo do přípravy pět dorostenců, tomu se musí uzpůsobit příprava.

O cílech pro jarní část sezony

Cíl máme pořád stejný. Chceme vyhrávat, chceme být co nejvýš. K tomu patří i to, že musíme do mužské kopané zapracovat mladé hráče. To, jak se s tím kdo porve, to už záleží na něm. A v tom je právě to kouzlo, některým hráčům přechod do mužské kategorie nedělá problém, ba naopak, a z druhé strany někteří se v mužské kopané dostanou do problémů. Nikdo nikdy neví, kde hráči mají svůj výkonnostní strop.

O prvním utkání jara

Na podzim jsme v Třebíči hráli velmi dobře, ale udělali jsme tam dvě fatální chyby, dvakrát hráči uklouzli a domácí z toho dali dvě branky. To mi ani tak nevadilo, že jsme ty dvě chyby udělali, to se může stát. Ale vadilo mi, že jsme ani jednu z šancí, které jsme měli, neproměnili, neskórovali jsme, a proto jsme tam prohráli. To jsem hráčům zdůrazňoval. Důležité je, když nedokážeme my potrestat chyby soupeře. To bych chtěl, aby se změnilo. A hráčům už jsem řekl, že jestliže tam jsme prohráli, tak doma jim to chci vrátit.

O aktuálním zdravotním stavu

Chybět nám budou v úvodu sezony dva hráči. Marek Schmidt se po zkoušce v Prostějově zranil, měl nohu v sádře a ještě nemůže trénovat. A Štefan Danis, ten měl takovou zvláštní přípravu. Jeho zdravotní problémy přetrvávají. Vždycky zhruba deset dnů trénoval a pak měl pauzu. Nyní začal s přípravou v pondělí, také on určitě nebude připraven na mistrovské utkání.
B tým - další aktuality:

B tým stáhl tříbrankové manko a se Znojmem ubojoval bodB tým stáhl tříbrankové manko a se Znojmem ubojoval bod
| 13.11.2021
B tým přivezl výhru z Dolního BenešovaB tým přivezl výhru z Dolního Benešova
| 06.11.2021
B tým porazil Jihlavu 3:1 a pokračuje na vítězné vlněB tým porazil Jihlavu 3:1 a pokračuje na vítězné vlně
| 31.10.2021
B tým porazil Vratimov dvěma góly GaluseB tým porazil Vratimov dvěma góly Galuse
| 23.10.2021
Zasloužené vítězství. B tým zdolal Vrchovinu pěti brankamiZasloužené vítězství. B tým zdolal Vrchovinu pěti brankami
| 17.10.2021
B tým přišel o výhru nad Zlínem v poslední minutě B tým přišel o výhru nad Zlínem v poslední minutě
| 08.10.2021
Čtvrté vítězství v řadě pro B tým. Sigma porazila Blansko 3:0Čtvrté vítězství v řadě pro B tým. Sigma porazila Blansko 3:0
| 03.10.2021
B-tým deklasoval Uničov čtyřmi brankamiB-tým deklasoval Uničov čtyřmi brankami
| 26.09.2021
Spáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému MeziříčíSpáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému Meziříčí
| 18.09.2021
Šlágr MSFL pro Sigmu. Béčko vyhrálo v Kroměříži 2:0! Šlágr MSFL pro Sigmu. Béčko vyhrálo v Kroměříži 2:0!
| 11.09.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná