Aktuality

Trenér Václav Jílek před soustředěním

Trenér Václav Jílek před soustředěním

17.07.2017 / A tým

Finální část přípravy na nový soutěžní ročník mají před sebou fotbalisté SK Sigma Olomouc. Hanáci v sobotu doma na Andrově stadion porazili slovenský Šamorín 3:0 (branky Tomáš Chorý, Šimon Falta, Bidje Manzia), v neděli měli volno a v pondělí ráno vyrazili na herní soustředění do polské Opalenice, kde odehrají dvě utkání. „Bude to pro nás dobrá prověrka,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Šamorínu?
Jsem spokojený, že se nikdo nezranil. To bylo nejdůležitější, protože v tomto směru jsme měli velké problémy v začátku přípravy, čtyři pět hráčů nám z tréninkového procesu vypadlo. Mohli jsme dát více branek, ale to je naše dlouhodobá nemoc. Hráči s těmi šancemi nakládali hodně lehkovážně. Máme teď čtrnáct dní, abychom na finální fázi ještě pracovali. To říkám už asi rok a půl, ale pořád se nám to nedaří zlepšit tak, abychom byli ještě efektivnější. Jinak jsme to utkání měli pod kontrolou.

A Šamorín moc neprověřil defenzivu vašeho týmu.
To ne, byla to malá prověrka naší obranné fáze. Ale spíš jsme měli záměr vyzkoušet si některé věci do ofenzivy. Chtěli jsme určité věci a principy víc uplatňovat. Což se nám, myslím si, docela dařilo, až na tu finální fázi. Ale větší prověrkou pro nás budou ta dvě utkání na soustředění.

Jak jste spokojený s dosavadním průběhem přípravy?
Jsem spokojený. Nejsem ten typ, který by byl nespokojený, protože tady nemá nějaké další hráče. Určité hráče, které jsme chtěli, jsme přivedli, takže konkurence se zvýšila. A máme z čeho vybírat.

Jak důležité je, že se klubu podařilo prodloužit smlouvy s oporami?
Prodloužila osa mužstva, takže máme jistotou, podepsali Plšek, Chorý a Radakovič, to jsou pro nás tři velmi důležité hráči. Plšek s Chorým, to je velmi dobrý součet gólů z minulé sezony, ale pořád si uvědomujeme, že to byla jenom druhá liga. První bude o něčem jiném. Ale jsem strašně rád, že tady ti kluci jsou, že prodloužili smlouvu, že s nimi budu dál spolupracovat.

Před soustředěním došlo ke zúžení kádru, s týmem neodcestovali záložníci Martin Antl a Jan Ambrozek.
Jsou to mladí hráči, nabídneme je na hostování. Na soustředění jedeme ve dvaadvaceti lidech plus dva gólmani. Pak se ještě případně budeme bavit dál

Je možný ještě příchod nějakého nového hráče?
Ano. Pořád se ještě snažíme zvýšit konkurenci hlavně v útočném středu, to znamená na podhrotu, ofenzivního záložníka. Kdyby možnost byla, tak bychom po tom určitě šli. Možná i na pravém kraji obrany bych si také dokázal představit větší konkurenci.

Na hostování odešel útočník Yunis.
S Kubou jsme se o tom bavili už po skončení sezony. Naprosto jednoznačně jsme se shodli na tom, že pro něj bude ideální, když dostane šanci někde, kde bude mít dostatečné zápasové vytížení. Protože on je pracovitý hráč, má talent, teď je otázka, aby nasbíral zkušenost v dospělém fotbale. Trošku nám vytrhl trn z paty Bidje Manzia, v hrotové pozici se v přípravě jevil velmi dobře, takže ho dneska vidím jako hrotového hráče, když k tomu vezmu Zdeňka Linharta a Chorase, tak máme na hrotovou pozici tři hráče, to je dostačující.

Na co se především zaměříte na soustředění?
Je to finální fáze, budeme tam ladit nějaké taktické věci, už se budeme zaměřovat na začátek soutěže, na zápas v Mladé Boleslavi. To jsou normální věci. Kondice už jde trošku stranou, ještě potřebujeme vylepšit určité vazby, chování obranného bloku, rychlost reakce po získání míče, doladit ty základní věci.

Na polském soustředění budete hrát dvě utkání. Jak hodnotíte kvalitu a sílu soupeřů?
Soupeři, Haifa a Nikósie, ti hrávali v minulých letech poháry, účastnili se Ligy mistrů, to pro nás bude dostatečná prověrka směrem k domácí soutěži.
A tým - další aktuality:

V prodeji vstupenky na sobotní zápas proti Mladé BoleslaviV prodeji vstupenky na sobotní zápas proti Mladé Boleslavi
| 02.10.2023
Jílek: Vyloučení nás zastavilo. Škoda, že jsme nedali kontaktní gólJílek: Vyloučení nás zastavilo. Škoda, že jsme nedali kontaktní gól
| 30.09.2023
Beneš: Ani v deseti jsme za stavu 0:2 nepůsobili odevzdaněBeneš: Ani v deseti jsme za stavu 0:2 nepůsobili odevzdaně
| 30.09.2023
Hanáci v oslabení na Ostravu nestačili. Sigma – Baník 0:3Hanáci v oslabení na Ostravu nestačili. Sigma – Baník 0:3
| 30.09.2023
Pozor, vyrazte na zápas včas a vyhněte se dopravním komplikacímPozor, vyrazte na zápas včas a vyhněte se dopravním komplikacím
| 29.09.2023
Očekávaná bitva na Andrově stadionu. Sigma v sobotu vyzve BaníkOčekávaná bitva na Andrově stadionu. Sigma v sobotu vyzve Baník
| 29.09.2023
Pospíšil: Na zápas se těšíme. Doufám, že nám naši fanoušci pomohouPospíšil: Na zápas se těšíme. Doufám, že nám naši fanoušci pomohou
| 28.09.2023
Program týmů Sigmy: Áčko doma proti Baníku, B-tým s DuklouProgram týmů Sigmy: Áčko doma proti Baníku, B-tým s Duklou
| 27.09.2023
Děti na Sigmu! Přijďte nás podpořit v sobotu proti Baníku! Děti na Sigmu! Přijďte nás podpořit v sobotu proti Baníku!
| 26.09.2023
Nabitá fanzóna před Baníkem! Občerstvení, autogramiáda a soutěžeNabitá fanzóna před Baníkem! Občerstvení, autogramiáda a soutěže
| 25.09.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná