Tipsport.cz

Aktuality

Kluci ukázali svoji kvalitu, řekl Chromý

Kluci ukázali svoji kvalitu, řekl Chromý

18.06.2017 / B tým

Úspěšnou sezonu má za sebou tým SK Sigma Olomouc B. Naše béčko obsadilo ve své soutěži druhou příčku, když doma za celý soutěžní ročník neprohrálo a inkasovalo jen tři branky. „Všichni ti mladí kluci se velmi dobře chytili a myslím, že zase směrem k áčku máme do budoucna co nabídnout,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

Jak hodnotíte sezonu?
Vstupovali jsme do ní s hodně omlazeným kádrem. Z týmu, který hrála druhou ligu, mnoho nezůstalo. Hráči šli buď do našeho áčko, nebo případně hostovat jinam. To je pozitivní, to je hlavní úkol béčka. Ne nějaké ty body, ale to, jestli se hráči uplatní v mužském fotbale. Ten cíl se podařil, řekl bych, vrchovatě. Málokdo si uvědomuje, že u nás skutečně, na rozdíl od takových mládežnických bašt, jako jsou Plzeň, Ostrava nebo Brno, se velmi mnoho odchovanců uplatňuje v prvním mužstvu, navíc hodně hráčů jsme schopni dávat na zkušenou do druhé ligy, spoustu jsme jich prodali do první ligy. To si myslí je vizitka práce s mládeží, ne to, že se starší dorost jednu sezonu zachraňoval.

Dobře, takže jak tady po všech těch změnách hodnotíte sezonu?
Byl jsem zvědavý, jak to mladí hráči zvládnou, protože v dorostu nebyli příliš úspěšní, hráli o záchranu. Nevěděl jsem, jak silní to budou hráči pro mužskou kopanou. Většinou to v béčku bývá tak, že jeden rok se bojuje o čelní pozice, pak o záchranu a tak se to střídá. Jak se obmění generace, tak je tým dole, takhle se to pořád točí. Byl jsem zvědavý, jak to bude vypadat. Někteří hráči mě pozitivně překvapili. Podzimní zápasy nám vyšly doma dobře, ale venku jsme nebodovali. V jarní části se to zlepšilo. Doma jsme vítězili, navíc po velmi přesvědčivých výkonech i proti silným soupeřům, se kterými jsme měli na podzim u nich potíže. Doma jsme je potom jasně přehráli a byli lepší. Byli jsme hodně silní. Venku se to polepšilo. Pokud by se ten kádr udržel, tak v příští sezoně by to bylo ještě lepší, hráči už by měli ke své kvalitě ještě zkušenost.

Na první místo to nevyšlo také proto, že Uničov měl skutečně unikátní sezonu, prokázal, že má opravdu kvalitní a sehraný tým.
Ano, přesně tak. Uničov má již tradičně silný tým, který dobře doplnil dalšími mladými hráči od nás, plus trenér Jirka Balcárek si ze Zábřehu, který skončil ve třetí lize, přivedl ty nejlepší hráče. A když si již ta silný tým takovým způsobem doplnil, muselo se to zákonitě projevit. V předchozích sezonách Uničov trošku doplácel na to, že neměl tolik široký kádr, to se nyní změnilo. Dělali výsledky a navíc jim všechno vycházelo. Třeba doma s Blanskem hosté nedali penaltu, Uničov potom ano, a vyhrál jedna nula. Ale to už tak bývá. My jsme s Uničovem dvakrát remizovali, teď na jaře podle tamních funkcionářů to byl nejlepší zápas, co se tam hrál. A měli jsme tam více šancí, asi jsme měli zvítězit. Ovšem Uničov měl vyrovnanější výsledky než my, vyhrál zaslouženě, my jsme hodně ztratili na podzim ve venkovních zápasech.

V jarní části tým fungoval dobře, i když nastupovalo mnoho dorostenců, včetně například brankáře Denise Grögera.
Určitě ti kluci ukázali svoji kvalitu. Měl jsem je k dispozici od začátku přípravy. Mezi nejlepší patřil brankář Gröger, který vychytal několik čistých kont, další byl stoper Neuer, velmi dobře do týmu zapadl útočník Voleský, který k tomu dával góly i v dorostenecké lize. Ale své si odvedl třeba i Zifčák, i když tolik možností nedostal a častěji hrával za starší dorost. Všichni ti mladí kluci se velmi dobře chytili a myslím, že zase směrem k áčku máme do budoucna co nabídnout.

Zajímavostí je bilance domácích zápasů – čtrnáct výher, jedna porážka, jen tři inkasované branky, dvaačtyřicet nastřílených, to je velmi dobré.
Myslím, že domácí výkony byly fantastické. Strašně nám pomohli zkušenější hráči, třeba brankář Reichl, který přinesl do hry klid. A potom bych se zastavil u jména Jemelka. Václav šel obrovsky nahoru, je příslibem pro první mužstvo. Dával jsem ho za příklad v kabině, jako kluka, který možná v uvozovkách nepobral tolik talentu, jako někteří jiní hráči, ale jeho obrovská poctivost a pracovitosti ho dostaly tam, kde je, už nastoupil několikrát za áčko, kde odvedl perfektní výkony. A byl jsem velice potěšen, jako ho při zápasech za áčko přijaly tribuny, fanoušci. Skutečně ho přijali, viděli kluka, který je důrazný, hraje jednoduše, odehrál velice dobré zápasy. Je to jeden z odchovanců, který pochází z Uničova a přišel k nám do mladšího dorostu. Má určitě velkou budoucnost. Ten byl strůjce našich úspěchů. Když hrál Jemelka v obraně, tak šel její výkon nahoru, Kotouče, Surzyna i Seiberta, celé obranné čtyřky. Ale celkově byla obrana stabilizovaná, kluci v ní hráli dobře, to pomohlo k tomu, že jsme byli schopni obstát tak, že jsme měli nejméně obdržených branek. Což je dobrý výsledek. A potom nám střídavě pomáhali Antl, Habusta, Yunis, který byl nejlepším střelcem.

Zmínil jste Jemelku, to je další příklad toho, k čemu by mělo béčko, rezervní tým, sloužit. Tak, jak se před časem povedlo v béčku nastartovat Faltu, přišli potom Jemelka nebo Štěrba, teď to samé například Ambrozek. Přesně tak by to mělo fungovat.
Trenér Jílek si vytáhl Honzu Ambrozka, který ukazoval dobrou odolnost i přes menší postavu. Ukázal ne jenom to, že je výborný fotbalista, ale že to zvládá i hlavou. Teď je otázka, jak velký skok to bude případně do první ligy. Všem klukům držím palce. Ale s dobrými výkony se přidal například i Bala, který se na podzim rozehrával po vážném zranění v divizním Přerově. A pak nám na jaře hodně pomohl, šel s výkonností nahoru. Ale takových hráčů je tam víc a myslím si, že to je jenom dobře.
B tým - další aktuality:

Béčko remizovalo doma s UničovemBéčko remizovalo doma s Uničovem
| 22.01.2022
Béčko padlo v závěru doma s OpavouBéčko padlo v závěru doma s Opavou
| 15.01.2022
Béčko zahájilo přípravu, už v sobotu hraje s OpavouBéčko zahájilo přípravu, už v sobotu hraje s Opavou
| 10.01.2022
B tým stáhl tříbrankové manko a se Znojmem ubojoval bodB tým stáhl tříbrankové manko a se Znojmem ubojoval bod
| 13.11.2021
B tým přivezl výhru z Dolního BenešovaB tým přivezl výhru z Dolního Benešova
| 06.11.2021
B tým porazil Jihlavu 3:1 a pokračuje na vítězné vlněB tým porazil Jihlavu 3:1 a pokračuje na vítězné vlně
| 31.10.2021
B tým porazil Vratimov dvěma góly GaluseB tým porazil Vratimov dvěma góly Galuse
| 23.10.2021
Zasloužené vítězství. B tým zdolal Vrchovinu pěti brankamiZasloužené vítězství. B tým zdolal Vrchovinu pěti brankami
| 17.10.2021
B tým přišel o výhru nad Zlínem v poslední minutě B tým přišel o výhru nad Zlínem v poslední minutě
| 08.10.2021
Čtvrté vítězství v řadě pro B tým. Sigma porazila Blansko 3:0Čtvrté vítězství v řadě pro B tým. Sigma porazila Blansko 3:0
| 03.10.2021

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná