Tipsport.cz

Aktuality

4. kolo: Sigma hraje doma proti Brnu

4. kolo: Sigma hraje doma proti Brnu

18.08.2017 / A tým

Druhý domácí zápas čeká v neděli fotbalisty SK Sigma Olomouc. Hanáci hrají na Andrově stadionu proti Zbrojovce Brno, tradiční moravské derby má výkop v17.00. A svěřenci trenéra Václava Jílka by rádi potvrdili dobrý vstup do sezony ziskem tří bodů.

Sigma půjde do utkání v roli papírového favorita. Soutěžní ročník rozjela úspěšněji, než její nedělní soupeř. „To je spíš otázka pro sázkové kanceláře než pro mě, jestli jsme nebo nejsme favoritem. Možná jsou po těch dobrých výkonech a výsledcích v úvodních kolech zvýšená očekávání, ale nějak bych si to nepřipouštěl. Prostě hrajeme domácí utkání, poslední zápas venku jsme nezvládli a chtěli bychom bodovat naplno,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. „Brnu se začátek nepovedl, posbíralo jen jeden bod, vypadlo z poháru, takže to jim asi na klidu nepřidalo. Na druhou stranu si myslím, že je to spíš takový impuls pro určitou motivaci, zalarmování týmu, aby v nejbližších kolech do repre pauzy udělal co nejvíce bodů. Z tohoto pohledu bude tento zápas o to těžší. Motivaci urvat body za každou cenu bude soupeř mít,“ poznamenal Jílek.

Hanáci mají pro střetnutí jasný cíl. „My bychom chtěli domácí utkání potvrdit, cítíme celkově atmosféru kolem Sigmy, že se v úvodu sezony malinko vylepšila. A nechtěli bychom to samozřejmě v domácím utkání pokazit. Chtěli bychom na ty výkony navázat a sebrat tři body. Tím pádem by byl rozjezd do sezony pro nás klidnější,“ řekl Jílek.

Tým by rád navázal na dobrý herní projev z úvodních tří kol. „Očekávám, že Brno bude hrát hodně poctivě do obrany, možná bude vycházet z malinko hlubšího defenzivního bloku. Ale třeba tomu bude jinak. Ale jsou to zápasy o nás. My chceme produkovat tu hru, kterou jsme tady nabídli v zápase s Libercem. Tak, abychom i diváky přesvědčili o tom, že stojí za to na Andrův stadion na fotbal chodit, a aby sem chodili ve větším počtu,“ řekl Jílek. Kouč Sigmy věří, že přijde o něco víc diváků, než naposledy. „Trošku se hecujeme, evidoval jsem to číslo při prvním zápase, byl jsem přece jen trošku zklamaný, čekal jsem, že po vítězství v Boleslavi by se počat diváků přes hranici čtyř tisíc mohl dostat. Teď je to moravské derby, dorazí jistě i dost příznivců z Brna. Byl bych rád, kdybychom pokořili pětitisícovou hranici. A postupně to šlo nahoru. Aby těch pět tisíc bývalo, pak to bude zase jenom na nás, abych případně další diváky a fanoušky dostali do ochozů,“ uvedl Jílek.

Připraveni k zápasu nebudou rekonvalescent Václav Vašíček a lehce zraněný Aleš Škerle.

Počasí
Podle serveru chmi.cz bude v den zápasu zvlněná studená fronta pozvolna přesouvat přes naše území k východu. Zpočátku by mělo být polojasno, postupně od západu oblačno až zataženo a během dne na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky a vydatnější srážky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s na frontě přechodně zesílí a bude se měnit na severozápadní až severní.

Novinky ve Fanshopu
Ve Fanshopu si můžete zakoupit plno Sigmáckých suvenýrů, jako již tradičně. V prodeji jsou nové dresy nebo týmový plakát na nový soutěžní ročník. A mnoho dalších nových skvělých Sigmáckých věcí! Takže se stavte ve Fanshopu, případně se podívejte na náš e-shop.

Stadion otvíráme hodinu a půl před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ, východ a jih. Naši fanoušci vozíčkáři mají místa tradičně na tribuně jih. Brány stadionu otvíráme hodinu a půl před výkopem. POZOR! Přijďte na stadion s dostatečnou časovou rezervou, kapacita vstupu na tribuny není neomezená. Tak na to myslete, ať nepřijdete o začátek.

Vstupenky
Lístky jsou v prodeji v klubové prodejně Fanshop a také v síti Ticketportal, stojí 200 korun. Fanshop má otevřeno ve všední dny o 10 do 17.00, v den zápasu od 9 do 12.00. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu hodinu a půl před zápasem. Pozor, na utkání bude ve zkušebním provozu čtecí zařízení na vstupenky, v případě tribun východ a jih můžete s doma vytištěným lístkem standardně, na západní tribunu pouze vchodem číslo 2. Děkujeme za pochopení.

Zápasový bulletin
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu najdete obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, rozhovory s trenérem a hráči, spoustu statistik, na plakátu je tentokrát Tomáš Chorý. Bulletin je slosovatelný a 17 z nich bude výherních. Vyhrát můžete například VIP vstupenky do kina, poukaz na bowling zdarma, nebo kartu s kreditem na bezkontaktní myčku.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc:
Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Plšek, Kalvach, Houska, Falta – Chorý. Trenér Václav Jílek.
Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jakub Šural – Polák – T. Pilík, Kratochvíl – Přichystal, Koné, Lutonský. Trenér Svatopluk Habanec.

Utkání SK Sigma Olomouc – FC Zbrojovka Brno se hraje v neděli 20. srpna od 17.00 (rozhodčí Jan Jílek – Jiří Moláček, Tomáš Mokrusch). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!
A tým - další aktuality:

Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021
Moravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru ChytilMoravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru Chytil
| 20.02.2021

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná