Aktuality

S Ladislavem Minářem po startu přípravy

S Ladislavem Minářem po startu přípravy

19.06.2017 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc dnes odstartoval přípravu na nový soutěžní ročník. Na úvodní tréninkové jednotce se objevilo několik nových a staronových hráčů, klub ze srdce Hané by rád získal ještě další posily. „Chtěli bychom stopera a podhrotového hráče. Ale momentálně narážíme na to, že klub, se kterým momentálně jednáme, chce hráče uvolnit pouze na přestup. Na to nyní, to si řekněme na rovinu, nemáme. Takže budeme čekat do poslední chvíle, jestli bude nakonec možnost hostování, případně hostování s opcí u těchto hráčů,“ řekl sportovní manažer SK Sigma Ladislav Minář.

Tým SK Sigma odstartoval přípravu na novou sezonu. K jakým změnám v kádru zatím došlo?
Je jich několik. Smlouvy skončily Šindelářovi s Petrem, z jarního kádru s týmem nejsou Habusta s Vichtou. Na půlroční hostování s opcí přichází z Liberce Michal Obročník, je to post defenzivního záložníka, který jsme delší dobu hledali. Do přípravy se s námi zapojil Petr Javorek z Táborska, jehož výkonnost známe, ale chceme se v první fázi podívat, jak bude reagovat v jiném prostředí. To jsou změny v téhle fázi. Potom ještě máme nějaké věci v jednání, věřím, že se to do týdne, čtrnácti dnů, podaří.

Mužstvo začalo přípravu bez trenéra Václav Jílka, který je s reprezentací U 21 na evropském šampionátu. Vy v tom období budete dozorovat tréninkový proces.
Nechtěl bych, aby se z toho něco takového dělalo. Prostě tady máme hráče, co byli na hostování ve druhé lize, v týdnu přijedou dva ze zahraničí, spíš se do toho zapojuju tak, abych byl k mužstvu blíž, viděl je, když tady trenér není. Ale přípravu mají kluci nachystanou, vede ji Laco Onofrej.

Jak jste spokojený s programem přípravných zápasů?
Jsme spokojeni. Vybírali jsme pro soustředění buď Rakousko, nebo Polsko. Zvolili jsme Polsko z toho důvodu, že obě přípravná utkání tam můžeme odehrát přímo v areálu, kde budeme trénovat. Máme pro přípravu nasmlouvané slušné soupeře, takže s tím jsme spokojeni. Uvidíme, jak se nám bude dařit na hřišti.

Na které posty byste ještě rád tým posílil?
Chtěli bychom stopera a podhrotového hráče. Ale momentálně narážíme na to, že klub, se kterým momentálně jednáme, chce hráče uvolnit pouze na přestup. Na to nyní, to si řekněme na rovinu, nemáme. Takže budeme čekat do poslední chvíle, jestli bude nakonec možnost hostování, případně hostování s opcí u těchto hráčů.

Jak to vypadá s hráči béčka? Posunut nahoru byl zatím pouze Honza Ambrozek.
V béčku byli vesměs mladí hráči. V první fázi přípravy jsme stáhli vesměs ty, kteří byli na hostování ve druhé lize. Reference na ně byly velmi pozitivní. Béčko jsme zrušili, protože po postupu zpět od první ligy máme povinnost hrát Juniorskou ligu. Hráči, kteří tam byli, tak jistě mít uplatnění budou, jsou tady okolní kluby ve třetí lize, nemáme vůbec obavy, že by neměli kde hrát. Dlouho jsme si hráli s myšlenkou, že bychom vzali s béčkem druhou ligu, ale ekonomické hledisko jednoznačně převážilo.

Co ti dva avizovaní hráči z latinské Ameriky?
Reference na ně jsou dobré. Ale jestliže se máme během týdne rozhodnout, tak by nás to muselo strašně, jak se říká, cvrnknout do nosu. Přijdou, podíváme se na ně. Jsou to kluci, kteří nebyli v Evropě. Měli by dorazit, ve středu by měli být tady. Zase to bude něco jiného, ale neupínáme se na to, že to by měly být právě ty posily, na které čekáme. Buď budeme příjemně překvapeni, nebo nebudeme. Ale v případě posil se spíš bavíme o hráčích, kteří prošli českou ligou.

Bez smlouvy je Michal Ordoš. Byla to také jedna z variant?
Neřešili jsme to. Trenér už chce jít trošku jinou cestou. Ordži pořád určitou kvalitu má, celou dobu jsem na něj trpěl určitým způsobem, měl jsem ho na Slovácku, několikrát jsem mu pomohl, ale trenér už chce jít jinou cestou.

 
A tým - další aktuality:

Sigma se chystá na Spartu. Motivaci máme, věří SaňákSigma se chystá na Spartu. Motivaci máme, věří Saňák
| 12.08.2022
Václav Jemelka přestupuje do Viktorie PlzeňVáclav Jemelka přestupuje do Viktorie Plzeň
| 11.08.2022
Startuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s OpavouStartuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s Opavou
| 11.08.2022
Jílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na BaníkuJílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na Baníku
| 06.08.2022
Jemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničehoJemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničeho
| 06.08.2022
Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2
| 06.08.2022
Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!
| 05.08.2022
Vyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízeníVyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízení
| 05.08.2022
Hostem v Podcastu SigmaJede byl Radim BreiteHostem v Podcastu SigmaJede byl Radim Breite
| 04.08.2022
Před zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a MarošimPřed zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a Marošim
| 03.08.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná