Aktuality

Jílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosné

Jílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosné

21.02.2017 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc se v sobotu vrátili z herního soustředění v Chorvatsku a v domácích podmínkách pokračují v přípravě na start jarní části sezony. Trenér Václav Jílek je s pobytem v zahraničí spokojený. „Soustředění bylo po všech stránkách přínosné,“ řekl Jílek.

Několik hráčů v zápasech na soustředění scházelo. Jaký je aktuální zdravotní stav týmu?
Máme ve stavu zraněných víceméně jenom Vichtu, Šindelář je nemocný, to není nic, co by souviselo s tréninkovým procesem. A brankáře Buchtu, který odjel ze soustředění s podezřením na natržený lýtkový sval. Jinak to byly takové ty klasické věci, které jsou způsobené změnou, přechodem na přírodní trávu, jen drobné problémy. Byl tam od nás i záměr, abychom nic nepokoušeli, nic neriskovali. Není tam nic zásadního, vyjma Buchty.

Jak to vypadá s Milošem Buchtou?
Podstupuje dílčí vyšetření. To první bylo pozitivní, ale bylo hodně brzy po úrazu. Daleko prokazatelnější bude další vyšetření, uvidíme, do jaké míry se potvrdí nebo nepotvrdí poškození lýtkového svalu.

Jak hodnotíte herní soustředění v Chorvatsku?
Po všech stránkách bylo přínosné. Jedinou kaňkou pro mě je to, že jsme v obou zápasech shodně nula jedna prohráli. Nicméně my jsme v předchozích přípravách měli dobré výsledky, ale pak jsme to nebyli schopni přenést do soutěže. Myslím si ale, že nyní je herní projev lepší. Byť jsme to tam nedokázali proměnit v nějakou vstřelenou branku, to je určitě problém. Ale máme ještě čtrnáct dní na to, abychom se na finální fázi zaměřili a byli schopni branky střílet. Důležité je, že si šance vytváříme. Kdyby oba utkání skončila 1:4, tak by nikdo nemohl říct ani půl slova. Protože jsme v těch utkáních byli lepší, dominantní, byli jsme na tom velmi dobře fyzicky. Kluci zvládali aktivní celoplošný presink, s tím byla spokojenost. Samozřejmě nás ve druhé lize čekají jiné typy zápasů, ale po sportovní stránce soustředění splnilo přesně to, co jsme chtěli. Byli jsme na kvalitních hřištích, měli velmi dobré zázemí, regeneraci. Vše, co jsme chtěli, to jsme měli k dispozici.

Jakou úroveň měla slovinská mužstva, proti kterým jste hráli?
Těžko se to dá srovnávat, typologie soupeřů je jiná. Koper například proti nám nastoupil v plné sestavě, sice s Hradcem prohrál nula jedna, ale co jsem měl informace, tak byli celý zápas lepší. Naopak, v tom našem zápase se role otočily, my jsme byli výrazně lepší, měli jsme čtyři pět čistých gólových situací. Ale nedali jsme gól a prohráli nula jedna. Poměřovat to s naší ligou, asi se dá říct, že to byli soupeři tak na úrovni pomezí první druhé ligy. Třeba za Koper nastupuje Pranjič, který působil v Bayernu Mnichov, to je skvělý hráč. Byla to pro nás konfrontace zase s trošku odlišným herním stylem. Narazili jsme na soupeře, kteří byli houževnatí, dobře organizovaní do defenzivy. Myslím, že se nám to do soutěže může hodit.

Jedním z cílů soustředění bylo sladit součinnosti jednotlivých řad. Jak se tohle podařilo, když několik hráčů nemohlo hrát?
Vypadl nám tam Plšek, nebo i další hráči, kteří už tady nějaký ten měsíc jsou, a myslím, že u nich to zase není o té automatizaci. Škoda, že nám po prvním zápase vypadal Manzia, který vypadal velmi dobře. Dnes už ale jde s týmem do plnohodnotného tréninku. Ale jsou to věci, na kterých jsme chtěli pracovat a v trenérském štábu jsme si vyhodnotili, že tam nárůst je. Je tam větší automatizace herních činností, útočníci i střední záložníci nebo krajní beci daleko lépe čtou, více o sobě vědí. Samozřejmě teď něco řeknu a pak bude třeba první soutěžní utkání něco jiného. Ale herní projev měl sílu, teď je jenom na nás, abychom to byli schopni přenést do mistrovských zápasů.

Na soustředění s týmem cestoval i záložník Emmanuel Antwi. Zůstává v kádru?
Emmanuel je brán s určitou vizí, řekl bych s faktorem perspektivy. Uvidíme, jak to s ním bude dál. Není to na základní sestavu, ale je to hráč, který zvyšuje konkurenci do středové řady. U něj je to spíš otázka adaptace. Do jaké míry se dokáže adaptovat, to v tuto chvíli nedokážu odhadnout. Přístup k tréninku má výborný, myslím si, že je to hráč, který se v určitých věcech maličko odlišuje od našich, rychlostí, v práci s míčem, na druhou stranu v součinnosti poměrně kazí, to jsou věci, na které si musí zvyknout. Uvidíme, co se v budoucnu ukáže.

Zvažujete ještě nějaké rozšíření kádru?
My jsme měli kádr rozšířený o Vichtu s Látalem, ten s námi nakonec na soustředění nejel. K nějakému internímu zúžení ještě může dojít, k posunům mezi kabinou áčka a béčka. Ale to není nic zásadního. Co se týče příchodů, tak si myslím, že víceméně máme uzavřeno. Bavíme se ještě případně o jednom hráči, zatím ho nemáme, ale kdyby se ještě naskytla možnost získat nějaký útočný typ, nechci být konkrétní, tak bychom to ještě zvažovali.

Záložník Martin Antl se k týmu na soustředění připojil po návratu s reprezentační akce. Zůstává v mužstvu pro jaro?
Je součástí týmu, jde s námi dál do jarní části sezony. Je součástí užšího kádru, myslím si, že stejně najde převážnou využitelnost v utkáních béčka. Ale chceme, aby byl připravený hlavně v letní pauze. Všichni doufáme, že to povede tím správným směrem a dostaneme se do první ligy. Tak aby měl Martin za sebou herní praxi a také trénink, který je vzhledem k hráčům a rychlosti zase trošku odlišný než v béčku a byl připravený na ligové tempo.

Na soustředění už šel do tréninku s ostatními Jakub Petr. Bude připraven na začátek jara?
Zapojil se do začátku soustředění, šel z individuální přípravy do týmové. Absolvoval dva tři dny, pak mu reagovalo druhé koleno. Trošku mu to nateklo, takže byl dav tři dny v klidovém režimu. Ale je připraven do tréninku, uvidíme. U něj jsou kolena trošku problém, bude záležet na tom, jak budou reagovat na zátěž. Víceméně připravený na začátek jara bude, otázka je, do jaké míry fyzicky. Je ale potřeba spíš pozvolný náběh, chyběl poměrně dlouho, sedm osm týdnů, takže je potřeba nějaká doba, aby se tělo srovnalo s nároky utkání.

V sobotu čeká Sigmu generálka. Kde se bude hrát, to už je jisté?
Generálku vidím špatně. Vrátili jsme se do podmínek, které jsme nechtěli, kterým jsme se chtěli vyhnout. A jiné hřiště, než je umělá tráva, nyní k dispozici nemáme. Takže to je problém určitě. I s ohledem na víkend, to také nevypadá dobře s možností hrát na přírodní trávě. Hledáme tedy možnosti, alternativy, jak splnit sportovní stránku a zároveň musíme také trošku vyjít vstříc Nitře. Uvidíme, jak to bude vypadat, nevím, jak to dopadne, kde se bude hrát. Ale měli bychom nastoupit v očekávané sestavě, každý se ptá, jestli trenér má jasno nebo ne. Všichni mají jasno už čtrnáct dní před začátkem, samozřejmě nějaké dva otazníčky, to se musí pořad zvažovat, jsou tam hráči na hraně zdravotního stavu, ale víceméně se dá říct, že máme jasno. Ovšem sestavu si necháme pro sebe.
A tým - další aktuality:

Zorvan: Gól byl pěkný, ale bohužel k bodům nevedlZorvan: Gól byl pěkný, ale bohužel k bodům nevedl
| 23.09.2023
Jílek po Bohemians: Štvou mě dva góly po brejkových situacíchJílek po Bohemians: Štvou mě dva góly po brejkových situacích
| 23.09.2023
Hanáci dvakrát vedli, vrací se ale bez bodů. Bohemians – Sigma 3:2Hanáci dvakrát vedli, vrací se ale bez bodů. Bohemians – Sigma 3:2
| 23.09.2023
Juliš před utkáním: Bohemka má silný tým. Doma ji poženou fanoušciJuliš před utkáním: Bohemka má silný tým. Doma ji poženou fanoušci
| 22.09.2023
O další body bude Sigma v sobotu bojovat v Ďolíčku proti BohemiansO další body bude Sigma v sobotu bojovat v Ďolíčku proti Bohemians
| 22.09.2023
Vstupenky na zápasy s Líšní a Baníkem v prodeji! Vstupenky na zápasy s Líšní a Baníkem v prodeji!
| 19.09.2023
Sigma prožívá nejlepší start do ligy za 32 letSigma prožívá nejlepší start do ligy za 32 let
| 18.09.2023
Inkasovaný gól nás probral, řekl Radim Breite po BudějovicíchInkasovaný gól nás probral, řekl Radim Breite po Budějovicích
| 16.09.2023
Jílek ocenil charakter týmu. Výhrady mám, ale vyhráli jsme zaslouženěJílek ocenil charakter týmu. Výhrady mám, ale vyhráli jsme zaslouženě
| 16.09.2023
Hanáci opět vítězní! Sigma po obratu porazila Dynamo 2:1Hanáci opět vítězní! Sigma po obratu porazila Dynamo 2:1
| 16.09.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri