Tipsport.cz

Aktuality

24. kolo: Sigma hraje doma proti Vítkovicím

24. kolo: Sigma hraje doma proti Vítkovicím

21.04.2017 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc hrají v sobotu doma proti Vítkovicím. Hanáci prahnou po dalším bodovém zisku, zápas začíná v 18.00.

Podle papírových předpokladů by mělo být předem jasně dané, kdo je v sobotu favoritem. Sigma je první, vévodí tabulce s náskokem, naopak Vítkovice jsou předposlední. Ovšem zdání klame, v pořadí aktuální formy pěti posledních kol jde o duel prvního s druhým nejlepším celkem. Vítkovice se totiž v jarní části sezony rozehrály k dobrým výkonům. „V posledních pěti kolech neprohrály, prohrály jen jednou v prvním zápase jara v Táborsku. Myslím si, že nás nečekání nic jednoduchého. Papírové se to zdá jako jednoznačná věc, ale je to velmi zkreslující, soupeř je v jarní tabulce nahoře. Je potřeba být obezřetný, víme, co nás čeká, víme, v jaké jsme situaci. A chceme potvrdit vítězství na Žižkově, velmi cenné, a udělat další krok k definitivní jistotě,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Po podzimu to s Vítkovicemi nevypadalo dobře, na jaře bojují o záchranu zatím velmi úspěšně. Změnil se tedy tým během zimní pauzy nějak výrazně? „Myslím, že spíše se tam zlepšila atmosféra, je tam jiný trenér, doplnili kádr. A hlavně se výsledkově chytili, je to otázka sebevědomí. V zápase se prezentují hodně kvalitní defenzivou, mají kompaktní obranný blok a spoléhají na brejky,“ podotkl Jílek.

Sigma v sobotu končí anglický týden a všichni hráči budou připraveni, jako v předchozích zápasech. „Nic se nezměnilo, zdravotně jsme ve stejném stavu, jako před středečním utkáním,“ uvedl Jílek.

Chybět budou dlouhodobí marodi Martin Šindelář a Václav Vašíček, a také lehce zranění Jakub Vichta a Martin Hála, také Martin Sladký, který mí zdravotní potíže.

Počasí
Podle serveru chmi.cz bude přes naše území postupovat od severozápadu studená fronta. Mělo by být zpočátku zataženo s občasným deštěm. Během dne oblačno, přechodně i polojasno, místy přeháňky, v polohách nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty 8 až 11 °C, na horách 1 až 5 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s bude k večeru slábnout. Rozptylové podmínky: dobré.

Novinky ve Fanshopu
Ve Fanshopu si můžete zakoupit plno Sigmáckých suvenýrů, jako již tradičně. V prodeji jsou nové jarní dresy nebo nové šály. A mnoho dalších nových skvělých Sigmáckých věcí! Takže se stavte ve Fanshopu, případně se podívejte na náš e-shop.

Stadion otvíráme hodinu před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ a východ. Naši fanoušci vozíčkáři mají místa tradičně na tribuně jih, případně vyhrazená u hrací plochy, vstupem přes vchod pro media. Brány stadionu otvíráme hodinu před výkopem. POZOR! Přijďte na stadion s dostatečnou časovou rezervou, kapacita vstupu na tribuny není neomezená. Tak na to myslete, ať nepřijdete o začátek.

Vstupenky
Lístky jsou v prodeji v klubové prodejně Fanshop a také v síti Ticketportal, stojí 80 korun na kryté a 60 korun na nekryté sezení. Fanshop má otevřeno ve všední dny o 10 do 17.00. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu hodinu a půl před zápasem.

Zápasový bulletin
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu najdete obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, rozhovory s trenérem a hráči, spoustu statistik, na plakátu je tentokrát Aleš Škerle. A další část jarní soutěže o permici.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc:
Buchta – Štěrba, Škerle, Radakovič, Vepřek – Zahradníček, Plšek, Houska, Falta – Petr, Chorý. Trenér Václav Jílek.
Vítkovice: Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Prajza – Gebert, Matěj, Vaněk, Fiala – Mišinský, Kovařík. Trenéři: Kopecký, West.

Utkání SK Sigma Olomouc – MFK Vítkovice se hraje v sobotu 22. dubna od 18.00 (rozhodčí Jiří Houdek – Tomáš Mokrusch, Jan Petřík). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!
A tým - další aktuality:

Sigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrakSigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrak
| 12.05.2021
80 let Androva stadionu: Malé EURO80 let Androva stadionu: Malé EURO
| 12.05.2021
Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021
Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?
| 09.05.2021
Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1
| 09.05.2021
Tváří nového Sigmáka je Pablo González!Tváří nového Sigmáka je Pablo González!
| 07.05.2021
31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii
| 07.05.2021
Informace pro permanentkáře k utkání se SlaviíInformace pro permanentkáře k utkání se Slavií
| 03.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná