Tipsport.cz

Aktuality

Je potřeba si toho vážit, řekl trenér Jílek

Je potřeba si toho vážit, řekl trenér Jílek

21.08.2017 / A tým

Ve 4. kole HET ligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc doma na Andrově stadionu proti Zbrojovce Brno. A v derby chtěli navázat na dobré výkony z předchozích zápasů a získat tři body. To se povedlo, Modrá lavina vyhrála jasně a hladce 3:0. „Je potřeba, abychom udrželi pokoru a pokračovali v tom, protože víme, že není automatické opakovat takové výkony v dalších zápasech,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Brnu?
Z celkového pohledu je to samozřejmě pro Brno obrovsky krutý výsledek, dokážu se vžít do té situace, kdy to není vůbec jednoduché. Nicméně podle mého názoru je to naprosto zasloužený výsledek. Fotbal nám v současnosti nastavuje hodně přívětivou tvář, myslím si, že se prezentujeme kvalitou, rychlostí, aktivitou, přesně to, co po hráčích vyžaduju, tak jsou schopni plnit. Na druhou stranu musím říct, že je potřeba, abychom udrželi pokoru a pokračovali v tom, protože víme, že není automatické opakovat takové výkony v dalších zápasech.

Po delším čase byl Andrův stadion trošku plnější a hrálo se v dobré atmosféře.
Něco jsme si nastavili, chtěli jsme ten fotbal malinko povýšit. A v první řadě přitáhnout diváky. Ty musím pochválit, vytvořili nám výborné prostředí. Za ty dva roky, co tady jsem, tak to byl myslím fotbal se vším všudy, i s tou atmosférou a kulisou. Nevyšel mi tip, chybělo něco do pěti tisíc, ale věřím, že budeme schopní bodovat na Slovácku a pak máme doma Slavii. To by se fotbal mohl dostat na tu úroveň, na kterou patří. Divákům velké poděkovaní za kulisu, kterou vytvořili.

Co jste vymyslel za recept na Brno? Za patnáct minut bylo v podstatě po zápase.
Úvod se nám povedl náramně. Byla tam obrovská produktivita, tři střely na bránu, tři góly. Myslím si, že z toho se jakýkoliv soupeř těžko zvedá. Pak jsme měli sice ještě další příležitosti, ale efektivita už nebyla taková. Ale nicméně díky bohu, že se nám povedl takový nástup a bylo rozhodnuto tak brzy. Hodně jsme se připravovali na to, abychom hráli rychle, abychom se dostali rychle za obranu, protože stopeři soupeře mají trošku problémy rychlostní, obratnostní, bylo to takto zaměřené. Abychom měli co nejrychlejší přechod, náběhovou aktivitu. To jsme udrželi a byli jsme za to odměněni.

Opět hrál v základní sestavě Jiří Texl. A dal dvě branky, prakticky rozhodl zápas.
Potvrdil výkon z Plzně. Tam byl ve dvou situacích, kdy mohl skórovat, ale nepovedlo se mu to. Tentokrát v těch situacích stálo to štěstí i trošku při něm. Ale jenom potvrzuje to, že si prošel druhou ligou a dneska je to plnohodnotný hráč, kterého můžeme uplatnit. Je to velmi dobrá zpráva, máme dalšího hráče do konkurence ve středu hřiště. Když jsem si v zápasovém bulletinu přečetl, což jsem ani nevěděl, že chtěl před rokem skončit s fotbalem, tak by to asi byla škoda. Je vidět, že jsme tady zachránili hráče, který prostě ty ligové parametry má. A je schopen odehrát utkání ve velké kvalitě.

Teď budete mít možná trošku nepříjemné starosti – vrátit do sestavy Jakuba Plška nebo v ní nechat Jiřího Texla?
Příjemné nepříjemné … Prostě bude tam ve středu hřiště větší konkurence. Řekl si o to místo. Je tam uzdravený Kuba Plšek, Michal Obročník, pokud se dá dohromady. Takže si myslím, že konečně tady máme konkurenci, jsme schopni síly rozložit, jsme schopni reagovat na určitý styl soupeře, na průběh hry. Takže si myslím, že je pro nás jedině dobře. Hráči, kteří nehrají, se s tím musí vyrovnat, musí tu situací unést, musí být lepší než ostatní.

Pro fotbalovou veřejnost je Texl tak trošku překvapením.
Ročník třiadevadesát byl v Sigmě silný, byl naprosto dominantní. A on v něm patřil k ústředním hráčům, společně s Davidem Houskou, Kubou Plškem, Šimonem Faltou, Tomášem Zahradníčkem nebo Jakubem Habustou. Něčím si prošel, srovnal se, vrátil se k té výkonosti. Dostal šanci ve Vítkovicích, kde patřil ke stěžejním hráčům. A teď to chytil za pačesy. Mnohdy hodně pomůže náhoda, teď z toho vypadal Kuba Plšek a Jirka Texl se příležitosti chytil. A zvládl to na jedničku. To je pro nás jedině dobře.

Vy jste v úvodu sezony možná trochu překvapil i zařazením Lukáše Kalvacha nebo Václava Jemelky. Čekal jste, že to takhle budou zvládat?
Musím říct, že mě překvapují každý zápas. Tam jsou situace, které řeší přes ten svůj mladí věk nadstandardně a velmi dobře. V záloze dnes máme tři hráče, kteří se hodně těžko chytají. A když to dostanou do rychlé kombinace, pro kterou mají všichni velmi dobré schopnosti a intuici, tak nám to hodně pomáhá.

Poprvé v soutěžním utkání nastoupil Antonio Romero.
Romero se tam dostal trošku shodou okolností, protože nám na předzápasovém tréninku vypadl Obročník. Takže jsme ho tam dali. Chtěl jsem, aby si k tomu trošku čichl, protože tady prochází velmi složitou situací, ještě se pořádně nedomluví. Chtěli jsme ho také ukázat divákům, protože už bylo rozhodnuto. A na druhou stranu jsme ještě chtěli trošku zlobit rychlostí, což on splňuje. A myslím si, že se mu to povedlo a mohl to také korunovat brankou.

Sigma je po čtyřech kolech na druhém místě, má devět bodů. Je to start z říše snů?
Minule jsem to nazval pohádkou, to jsme měli po dvou zápasech šest bodů. V Plzni od nás nikdo nic nečekal, tam jsme měli k bodům hodně blízko, ale nedosáhli jsme na ně. Teď ano, máme devět bodů, rozehranou sezonu skvěle. Ale je potřeba si toho vážit, protože asi ne každý zápas zvládneme s takovou lehkostí. Je to velmi dobrý vstup, ale každé mužstvo se v určitou fázi nachází nahoře a v průběhu sezony se situace může hodně rychle změnit. Dokud se držíme tam, kde jsme, tak bychom rádi byli na té sinusoidě nahoře a body sbírali. Ale je to nádherné, protože fotbal tady zase konečně začíná dýchat.
A tým - další aktuality:

Tři hráči prodloužili smlouvy. Pokračují Zifčák, Zmrzlý i BreiteTři hráči prodloužili smlouvy. Pokračují Zifčák, Zmrzlý i Breite
| 23.01.2022
Na tréninku Ondřej Zmrzlý rozbíjel panáky. Proti Trnavě krásně rozhodlNa tréninku Ondřej Zmrzlý rozbíjel panáky. Proti Trnavě krásně rozhodl
| 22.01.2022
Sigma otočila zápas s Trnavou a vítězí na Tipsport Malta CupuSigma otočila zápas s Trnavou a vítězí na Tipsport Malta Cupu
| 21.01.2022
Sigma pokračuje v pátek na Tipsport Malta Cupu duelem s TrnavouSigma pokračuje v pátek na Tipsport Malta Cupu duelem s Trnavou
| 21.01.2022
Lukáš Greššák: Trnava tu má mladý tým, ale s Tirolem hrála velmi dobřeLukáš Greššák: Trnava tu má mladý tým, ale s Tirolem hrála velmi dobře
| 20.01.2022
Radek Látal odchází na hostování do KarvinéRadek Látal odchází na hostování do Karviné
| 20.01.2022
Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0
| 18.01.2022
Sigma změří dnes síly s dánským AalborgemSigma změří dnes síly s dánským Aalborgem
| 18.01.2022
Jakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvuJakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvu
| 17.01.2022
Sigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninkySigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninky
| 16.01.2022

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná