Tipsport.cz

Aktuality

Jílek: Byl to jeden z nejslabších výkonů v sezoně

Jílek: Byl to jeden z nejslabších výkonů v sezoně

22.03.2017 / A tým

Po dvou výhrách s nulou fotbalisté SK Sigma Olomouc ve třetím jarním utkání na bodový zisk nedosáhli. Hanáci prohráli v Sezimově Ústí a trenér Václav Jílek samosebou nemohl být spokojený. „Podali jsme jeden z nejslabších výkonů v sezoně,“ řekl Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Táborsku?
Podali jsme jeden z nejslabších výkonů v sezoně. Do jaké míry to bylo dané tím terénem, to bych nechtěl rozebírat. Byl pro obě mužstva stejný. Táborsko se s tím vypořádalo lépe, bylo agresivnějším týmem, jeho hráči více chtěli. My jsme si k tomu o poločase něco řekli, ale zlepšení nebylo tak razantní, abychom hru a utkání kontrolovali. Rozhodla strašně laciná branka … Na této úrovní je to hodně triviální. To nebyla složitá situace, měli jsme ji zvládnout. Potom už to na tom terénu bylo samozřejmě těžké. Neumožňoval nám dobře kombinovat a dostat Táborsko pod tlak. Dostávali jsme se tam jenom vysokými míči. Domácí čekali na brejkové situaci, jednu z nich využili a bylo rozhodnuto.

Sigmě zápasy na těžkých terénech, na hřišti za hranou regulérnosti dlouhodobě nesedí. Bylo to utkání, které to opět ukázalo a potvrdilo? Že v týmu nejsou typy hráčů na boj v bahně?
Myslím, že tohle to utkání zase potvrdilo. Těžko se to hodnotí. Nemyslím, že by se ti hráči nechtěli prát, ale prostě je vidět, že v soubojích jsme byli většinou druzí. Typologie hráčů, nebo spíš ta odvaha, aktivita, agresivita hráčů podstoupit souboj nejsou takové, na jaké úrovni bych očekával, jakou bychom chtěli. A potom to většinou doháníme tou fotbalovostí. Tentokrát nám fotbalovost samozřejmě znemožnil terén. Ale myslím si, že hráči by měli najít více sebeodhodlání, sebeodvahy, abychom souboj podstoupili naplno, abychom neuhýbali. Protože pak většinou má první míče, i ty odražené, soupeř. A těží z toho.

Co ten první inkasovaný gól. V předchozím utkání brankář Reichl tým podržel, teď to byly takové hodně laciné branky, zvlášť ta první.
V první chvíli jsem si myslel, že v tom je Michal, že prostě ten balon neodehrál. Pak mi řekl, že mu to sebral Uroš, že by jinak míč měl. A odehrál ho. Je to obrovská chyba v komunikaci. Z prvního pohledu mi to přišlo jako naprosto jednoduchá situace, vůbec nebyla složitá. Na naše hráče tam nebyl žádný velký tlak. Byla to naše hloupost, je to skutečně naprosto triviální chyba. A takové utkání to rozhodlo.

Po prvním poločase jste vystřídal Lukáše Buchvaldka. Bylo to vynucené střídání? On měl po zápase s Vlašimí jisté zdravotní potíže.
Ne, nebyl tam žádný zdravotní problém. Prostě přišlo nám, že jsme tam měli tři typologicky hodně podobní hráče a nebyli jsme dostatečně aktivní v náběhu za obranu, ani tolik řešení jeden na jednoho. Tak jsme tam chtěli dát rychlejší typ hráče, který má předpoklady chodit více za obranu, protože jsme věděli, že kombinaci nám ten terén umožňovat nebude. Ale ani to střídání nám ráz utkání moc neotočilo, tolik se tam nezměnilo.

Proti Táborsku se zabodovat nepovedlo, ovšem náskok na nepostupovou příčku stále zůstává osmibodový.
Chceme v každém zápase bodovat naplno. Tentokrát jsme to prostě nezvládli. Jediná cesta je se z toho utkání poučit a jít dál. Zatím to v sezoně docela fungovalo, že když jsme dostali facku v podobě porážky, tak na to mužstvo velmi dobře zareagovalo. A i nyní v kabině slyším správný hlasy, správným směrem. Není potřeba panikařit, máme nějaký bodový náskok. Ale na druhou stranu jsme si dobře vědomi toho, že kdyby se nám nepovedla dvě tři utkání, tak ten náskok je pryč. Takže je potřeba znovu pracovat a v příštím utkání po reprezentační pauze to potvrdit. Pak jedeme do Budějovic, což bude další těžké utkání. Musíme zase začít nějakou bodovou šňůru.

Druhá liga má reprezentační přestávku. Co má tým v plánu?
Tím, že mám povinnosti u národního týmu do jedenadvaceti let, tak je to trošku komplikovanější. Budou to mít v rukách kluci z realizačního týmu, je na ně spolehnutí. Myslím, že není potřeba nějak výrazně dotrénovávat, jak se říká dobíjet baterky, kluci jsou dobře připravení. Spíš půjde o to vyčistit trošku hlavu, dobře potrénovat, to určitě ano a připravit se dobře na domácí utkání proti Třinci.
A tým - další aktuality:

Daněk: Mohli jsme bodovat. Škoda jedné situaceDaněk: Mohli jsme bodovat. Škoda jedné situace
| 05.12.2021
Jílek: Dařila se nám kvalitní a poctivá defenzívaJílek: Dařila se nám kvalitní a poctivá defenzíva
| 05.12.2021
Sigma nestačila na Slavii. S lídrem ligy prohrála těsně 0:1Sigma nestačila na Slavii. S lídrem ligy prohrála těsně 0:1
| 04.12.2021
17. kolo: Sigma hraje doma! Na Andrově stadionu přivítá Slavii17. kolo: Sigma hraje doma! Na Andrově stadionu přivítá Slavii
| 02.12.2021
Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
| 27.11.2021
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
| 27.11.2021
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná