Aktuality

Jílek: Byl to jeden z nejslabších výkonů v sezoně

Jílek: Byl to jeden z nejslabších výkonů v sezoně

22.03.2017 / A tým

Po dvou výhrách s nulou fotbalisté SK Sigma Olomouc ve třetím jarním utkání na bodový zisk nedosáhli. Hanáci prohráli v Sezimově Ústí a trenér Václav Jílek samosebou nemohl být spokojený. „Podali jsme jeden z nejslabších výkonů v sezoně,“ řekl Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Táborsku?
Podali jsme jeden z nejslabších výkonů v sezoně. Do jaké míry to bylo dané tím terénem, to bych nechtěl rozebírat. Byl pro obě mužstva stejný. Táborsko se s tím vypořádalo lépe, bylo agresivnějším týmem, jeho hráči více chtěli. My jsme si k tomu o poločase něco řekli, ale zlepšení nebylo tak razantní, abychom hru a utkání kontrolovali. Rozhodla strašně laciná branka … Na této úrovní je to hodně triviální. To nebyla složitá situace, měli jsme ji zvládnout. Potom už to na tom terénu bylo samozřejmě těžké. Neumožňoval nám dobře kombinovat a dostat Táborsko pod tlak. Dostávali jsme se tam jenom vysokými míči. Domácí čekali na brejkové situaci, jednu z nich využili a bylo rozhodnuto.

Sigmě zápasy na těžkých terénech, na hřišti za hranou regulérnosti dlouhodobě nesedí. Bylo to utkání, které to opět ukázalo a potvrdilo? Že v týmu nejsou typy hráčů na boj v bahně?
Myslím, že tohle to utkání zase potvrdilo. Těžko se to hodnotí. Nemyslím, že by se ti hráči nechtěli prát, ale prostě je vidět, že v soubojích jsme byli většinou druzí. Typologie hráčů, nebo spíš ta odvaha, aktivita, agresivita hráčů podstoupit souboj nejsou takové, na jaké úrovni bych očekával, jakou bychom chtěli. A potom to většinou doháníme tou fotbalovostí. Tentokrát nám fotbalovost samozřejmě znemožnil terén. Ale myslím si, že hráči by měli najít více sebeodhodlání, sebeodvahy, abychom souboj podstoupili naplno, abychom neuhýbali. Protože pak většinou má první míče, i ty odražené, soupeř. A těží z toho.

Co ten první inkasovaný gól. V předchozím utkání brankář Reichl tým podržel, teď to byly takové hodně laciné branky, zvlášť ta první.
V první chvíli jsem si myslel, že v tom je Michal, že prostě ten balon neodehrál. Pak mi řekl, že mu to sebral Uroš, že by jinak míč měl. A odehrál ho. Je to obrovská chyba v komunikaci. Z prvního pohledu mi to přišlo jako naprosto jednoduchá situace, vůbec nebyla složitá. Na naše hráče tam nebyl žádný velký tlak. Byla to naše hloupost, je to skutečně naprosto triviální chyba. A takové utkání to rozhodlo.

Po prvním poločase jste vystřídal Lukáše Buchvaldka. Bylo to vynucené střídání? On měl po zápase s Vlašimí jisté zdravotní potíže.
Ne, nebyl tam žádný zdravotní problém. Prostě přišlo nám, že jsme tam měli tři typologicky hodně podobní hráče a nebyli jsme dostatečně aktivní v náběhu za obranu, ani tolik řešení jeden na jednoho. Tak jsme tam chtěli dát rychlejší typ hráče, který má předpoklady chodit více za obranu, protože jsme věděli, že kombinaci nám ten terén umožňovat nebude. Ale ani to střídání nám ráz utkání moc neotočilo, tolik se tam nezměnilo.

Proti Táborsku se zabodovat nepovedlo, ovšem náskok na nepostupovou příčku stále zůstává osmibodový.
Chceme v každém zápase bodovat naplno. Tentokrát jsme to prostě nezvládli. Jediná cesta je se z toho utkání poučit a jít dál. Zatím to v sezoně docela fungovalo, že když jsme dostali facku v podobě porážky, tak na to mužstvo velmi dobře zareagovalo. A i nyní v kabině slyším správný hlasy, správným směrem. Není potřeba panikařit, máme nějaký bodový náskok. Ale na druhou stranu jsme si dobře vědomi toho, že kdyby se nám nepovedla dvě tři utkání, tak ten náskok je pryč. Takže je potřeba znovu pracovat a v příštím utkání po reprezentační pauze to potvrdit. Pak jedeme do Budějovic, což bude další těžké utkání. Musíme zase začít nějakou bodovou šňůru.

Druhá liga má reprezentační přestávku. Co má tým v plánu?
Tím, že mám povinnosti u národního týmu do jedenadvaceti let, tak je to trošku komplikovanější. Budou to mít v rukách kluci z realizačního týmu, je na ně spolehnutí. Myslím, že není potřeba nějak výrazně dotrénovávat, jak se říká dobíjet baterky, kluci jsou dobře připravení. Spíš půjde o to vyčistit trošku hlavu, dobře potrénovat, to určitě ano a připravit se dobře na domácí utkání proti Třinci.
A tým - další aktuality:

Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023
Vodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři bodyVodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři body
| 17.03.2023
Mojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista rokuMojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista roku
| 16.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná