Tipsport.cz

Aktuality

Tým SK Sigma hraje první přípravná utkání

Tým SK Sigma hraje první přípravná utkání

23.06.2017 / A tým

První týden přípravy na nový soutěžní ročník zakončí tým SK Sigma Olomouc přípravným dvojutkáním proti Opavě. Hrát se bude v sobotu ve Slatinicích, první zápas začíná v 10.00, druhý ve 12 hodin.

Mužstvo SK Sigma vede v přípravě při neúčasti trenéra Václav Jílka, který plní reprezentační povinnosti na EURU U 21, asistent trenér Ladislav Onofrej. Od startu přípravy Hanáci vystřídali čtyři tréninková hřiště a kromě běžné zátěže absolvovali i rychlostní testy. „Museli jsme trošku improvizovat s hracími plochami, protože naše tréninková hřiště jsou ještě v regeneraci po sezoně. Takže jsme se museli přesouvat, byli jsme v Dolanech, dnes nám to ještě víc zkomplikovalo počasí, tudíž jsme se museli operativně přesunout do Slatinic. Testovali jsme včera na umělce, ten první týden byl takový trošku organizačně a logisticky náročnější. Ale pracovali jsme i na herních věcech, ne jenom na kondiční stránku,“ řekl Ladislav Onofrej.

V týmu je několik nových i staronových tváří, ty všechny potřebuje realizační tým vidět co nejvíce v akci. „Potřebujeme nové hráče vidět, jak se jeví ve hře, v kolektivu. Chceme vidět, jak se srovnají s konkurencí v našem mužstvu. Ale o tom nám více ukážou až zápasy, už ty zítřejší dva, ve kterých nastoupí Obročník, Javorek, Romero. Vzhledem ke zdravotním problémům Aleše Škerleho a Honzy Štěrby jsme povolali i další hráče z béčka. Takže něco nám ukážou zítřejší zápasy, prostor bude i v příštím týdnu a také v utkání proti Trnavě, které hrajeme ve středu,“ řekl Onofrej.

Na zítřejší dvě utkání bude tým rozložen na dvě sestavy. „Tým rozdělíme na dvě jedenáctky, případně tam budou nějaká menší střídání. Jen jsem změnil hřiště, místo Dolan budeme hrát ve Slatinicích. Už jsme tam dnes trénovali, trávník je tam velmi dobrý, takže herní kvalita hráčů se může projevit,“ uvedl.

V úvodu přípravy vede Laco Onofrej tréninky místo hlavního kouče Václav Jílka. „S Vencou samozřejmě všechno konzultujeme, voláme si, dáváme dohromady tréninkový proces, i když to je někdy komplikované vzhledem k těm náhlým změnám hřišť nebo zraněním, co nás postihla těsně před zápasem. Ale jinak je všechno v pořádku. Samozřejmě všechno také konzultujeme s panem Minářem, vzhledem organizaci celého tréninkového procesu i zápasu takže žádné problémy nejsou,“ řekl Onofrej.

V půlce týdne se do přípravy s týmem SK Sigma zapojil ofenzivní záložník Antonio Madreulis Romero Urquiola (1997) z Venezuely. „Absolvoval s námi dva tréninky, také testování. Testy ukázaly, že má velmi slušnou rychlost, na tréninku i herní stránku, je vidět, že je to do útočné fáze velmi kvalitní hráč, má dobrou práci s míčem. I když je tam nějaké jazyková bariéra, ale je pochopitelné. Víc nám ukážou zápasy, jak dokáže reagovat, jak obstojí v osobních soubojích s protihráči, utkání nám ukážou víc, než trénink,“ podotkl Onofrej.

Utkání SK Sigma Olomouc versus Opava se hraje ve Slatinicích v sobotu 24. června v 10.00 a 12.00
A tým - další aktuality:

Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná