24.03.2017 / B tým
Po vítězném domácím vstupu do jarní části sezony čeká tým SK Sigma Olomouc B venkovní zápas. Na hřiště soupeře to ale mít béčko zase tak moc daleko nebude, v sobotu hraje městské derby v Holici proti 1. HFK Olomouc.
Béčko SK Sigma je v tabulce druhé, HFK třetí od konce, takže papírovým favoritem budou v sobotu odpoledne hosté. Ale je už předem jasné, že derby všechny předpoklady maže, navíc za Holici hraje plno exSigmáků, kteří budou mít zvýšenou motivaci. „Bude to zase zápas na venkovním hřišti, i kdy v tomto případě ho dobře známe. Holice v minulém kole prohrála v Hulíně, ale zahrála velmi dobře, měla smůlu v koncovce, trefila tyčku, břevno, neproměnila šance. Navíc je tam plno bývalých hráčů Sigma, třeba Kováč, Řehák, Rýdel, Nekuda nebo Žák, na hostování tam šel také záložník Weinlich. Je to silné mužstvo, jeho síle určitě neodpovídá postavení v tabulce,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.
Svěřenci trenéra Augustina Chromého vstoupili do jarní části soutěžního ročníku vítězně a rádi by i v derby maximálně zabodovali. „První zápas se nám podařil, k dobrému výsledku jsme přidali i dobrou hru, na to bychom chtěli navázat,“ uvedl Chromý.
Utkání 1. HFK Olomouc vs. SK Sigma Olomouc B se hraje v sobotu 25. března od 15.00 (rozhodčí: Zdeněk Silný – Radek Běhal, Vít Zaoral).