Tipsport.cz

Aktuality

Škerle: Musíme každé utkání zvládnout

Škerle: Musíme každé utkání zvládnout

26.02.2017 / A tým

Nejzkušenějším hráčem v kádru SK Sigma Olomouc bude v jarní části sezony stoper Aleš Škerle (1982). Do generálky vedl tým jako kapitán. „Stálo nás to hodně sil. Ale samozřejmě terén nebude v Pardubicích o moc lehčí. Takže to byla dobrá příprava i na tohle,“ řekl Škerle.

Jaké bylo poslední přípravné utkání? Zvítězili jste.
Myslím si, že to bylo fyzicky dost náročné, zase ten přechod z umělé trávy na tu přírodní. Myslím, že to bylo i znát, bylo vidět, že jsme nebyli v takovém rozpoložení aktivním. Tak, jako to bylo na umělé trávě, nebo na herním soustřední v Chorvatsku na přírodní. Stálo nás to hodně sil. Ale samozřejmě terén nebude v Pardubicích o moc lehčí. Takže to byla dobrá příprava i na tohle.

Sigma trošku chybí proměňování šancí. To sice právě vy zrovna za úkol nemáte, ale …
Náznaky šancí tam máme, ale vždycky zvolíme nějakou z těch špatných variant řešení. Budeme se na to muset zaměřit více v tréninku, aby nám to začalo padat, a góly jsme dávali. Dostaneme se tam, ale ta finální fáze, ta není vyřešená tak, jak bychom si představovali.

Jak se cítíte po zimní přípravě?
Já nad očekávání dobře. Na to, že jsem počítal s tím, že celou přípravu odtrénujeme na umělé trávě, tak se cítím dobře.

Aleš Škerle po generálce o přípravě a jarním cíli

Smlouvu v SK Sigma jste o rok prodloužil. Těší vás, že pokračujete dál na Andrově stadionu?
Samozřejmě mě to těší. A doufám, že to dopadne, že postoupíme. A třeba si ještě taky zahraju tu první ligu. Kdo ví, co bude pak dál.

Startů už máte v profesionální soutěži přes tři sta padesát, máte v plánu jich přidat co nejvíce.
Chtěl bych. Ale všechno to je závislé na zdraví. Věk už je takový, jaký je. A je to čím dál tím těžší. Pokud bude zdraví a budu těm mladým klukům stíhat, tak bych rád pokračoval.

Mladým klukům stíháte, v tom problém zatím není.
To je na posouzení jiných. Ale samozřejmě ty rezervy tam proti mladším jsou už v rychlosti. Ale jsou to věci, co se ještě dají potrénovat.

Poté, co jste prodloužil smlouvu, tak vedení klubu řeklo, že s vámi počítá Sigma i po skončení kariéry. Plánujete už nějak i tohle? Nebo je na to ještě brzy?
To nechávám až na dobu, kdy to nastane, kdy to bude. Smlouva mi končí až na konci roku, uvidíme, co bude dál v Sigmě. Přijde nový majitel a třeba to může být všechno úplně jinak, takže to nemá smysl plánovat. Ale určitě kdyby byla možnost pokračovat v nějaké funkcionařině spíš, tak bych se tomu nebránil.

A trenéřina vás neláká?
Neláká. To už jsem zavrhl, když už jsem začal hrát fotbal (směje se).

Plánovat už se dá začátek jara. Papírově to vypadá na lehčí úvod, ale nebude to jednoduché.
Myslím, že jaro nemůžeme brát jako papírově lehčí. Teď budou pro nás zase těžší terény, bude to spíš vyhovovat soupeřům, kteří budou agresivnější a budou spoléhat na to, že něco ubrání a třeba dají něco z brejku nebo ze standardky. Takže nám by samozřejmě vyhovoval dobrý terén, kdyby se dalo hrát kombinačně. Ale tady to bude víc o bojovnosti, o tom, kdo koho přetlačí. Takže bych neřešil, jestli je to papírově nebo ne. My musíme každé utkání zvládnout a co nejdříve mít takový náskok, abychom měli jistý postup.

Dá se předpokládat, že Sigmu bude čekat to, co na podzim, tedy že budete především dobývat bránící soupeře?
Řekl bych, že na jaře to bude ještě horší. Na podzim byly ještě dobré terény, dalo se ještě jakž takž hrát. Ale teď to bude vyloženě dobývání. 
A tým - další aktuality:

Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021
Moravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru ChytilMoravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru Chytil
| 20.02.2021
Vychází Sigmák k zápasu s Brnem!Vychází Sigmák k zápasu s Brnem!
| 19.02.2021
Matúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchyMatúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchy
| 18.02.2021
20. kolo: Moravské derby mezi Sigmou a Zbrojovkou20. kolo: Moravské derby mezi Sigmou a Zbrojovkou
| 18.02.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná