Tipsport.cz

Aktuality

Gól? Byl úplně k ničemu, řekl Hála

Gól? Byl úplně k ničemu, řekl Hála

26.10.2017 / A tým

Univerzál Martin Hála (1992) se v soutěžním ročníku 2017/2018 v sestavě SK Sigma Olomouc v nejvyšší soutěži příliš neprosadil. V úvodu sezony byl zraněný, takže dosud nasbíral pouze třináct minut v šesti startech. V úterý hrál zápas českého poháru proti Jablonci v základní sestavě a blýskl se dvěma kanadskými body za gól a asistenci. A do brankového souboje šel stejně tvrdě a neohroženě jako předtím doma proti Jablonci v lize, kdy dvěma vyhranými souboji vypracoval vyloženou šanci.

Hrál jste v základní sestavě, dokázal se prosadit. Ale místo radosti převažuje smutek, Sigma nepostoupila.
Je to škoda. Vedli jsme o poločase dva jedna. Potom dostat za osm minut tři gól, navíc doma, tak to je celkem hloupé. Je to zklamání.

Plán byl jasný, postoupit do další fáze poháru. To se nepovedlo. Co k tomu chybělo?
Po poločase jsme dva jedna vedli, říkali jsme si, že už nesmíme dostat gól. A pak hned na začátku druhé půlky dostaneme na dva dva, padla na nás deka, pak třetí gól, čtvrtý a už to bylo v háji. Nevím, co se stalo. Co k tomu říct.

Může tam hrát roli i to štěstí? Protože šance jste také měli, i víc střel na bránu. Ale soupeř byl produktivnější.
Je pravda, že v některých zápasech v lize jsme měli štěstí. Ale asi bych to takhle nenazval. Spíš tam byla nekoncentrovanost, na to si můžeme dát pozor.

A bylo i trošku překvapení, že stejní soupeři spolu hráli v lize bez branek a pak o deset dní později padlo sedm branek.
Pohárové utkání je přece jen jiné. Trošku se to prostřídá a návyky jsou přece jen maličko jiné. A hlavně brzký gól vždycky změní ráz utkání. Bylo to takové nahoru dolů, akorát jsme nakonec bohužel nebyli ti, kdo měl radost.

Jak se vám hrálo? Po dlouhé době v základní sestavě proti silnému soupeři.
Byl jsem celkem překvapený, že to bylo dobré. Navíc gól a asistence. Ale zase co z toho. Je to úplně k ničemu, když jsme nepostoupili.

To jistě ano. Ale zase pro vás osobně to k ničemu není. Máte teď trošku složitější období, kdy tolik nehrajete.
Je pravda, že jsem teď moc nehrával. Tak jsem se snažil, abych tu šanci chytil. A myslím si, že jsem hrál celkem dobře. Samozřejmě to mohlo být lepší, ale vzhledem k tomu, že jsem dlouho nehrál nějaký ostřejší zápas, pokud nepočítám ty za juniorku, tak to bylo, myslím, docela dobré.

Takže vám nedělá potíže ani naskočit do zápasu na posledních pár minut? Jak se ukázalo v lize proti Jablonci, kde jste razantně a důrazně vyhrál dva ostré souboje a vypracoval šanci. Přitom leckdy je naskočit do rozjetého utkání složité.
Není to úplně lehké. Ono se to zdá, že je to třeba jen pět deset minut. Ale člověk není v tom tempu, není to úplně lehké. Musí do toho prostě vletět hlava nehlava.

Jak berete tu současnou situaci? Na krajích sestavy, na vašich postech, jsou hráči zabydlení, týmu se daří. A třeba vy nebo Pavel Moulis se o to musíte poprat, zabojovat, zkusit se tam dostat.
Ano. Teď to jede, klukům se daří, tak je jasné, že se to prostě nezmění. Je to takové těžké. Každý chce hrát, ale vítězná sestava se nemění. Takže se snažím pracovat, dělám to pro sebe, snažím se pro to udělat maximum. A když dostanu šanci, tak ji stoprocentně využít.

A myslíte, že by vám povedený výkon v poháru, nebo ten fragment ze zápasu v lize, mohl pomoci k většímu prostoru?
Doufám, že ano. Ale je těžké měnit sestavu, pokud se neprohraje. Uvidíme, jak to bude.

 

 
A tým - další aktuality:

Jakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvuJakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvu
| 17.01.2022
Sigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninkySigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninky
| 16.01.2022
Sigma cestuje na Tipsport Malta CupSigma cestuje na Tipsport Malta Cup
| 16.01.2022
Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1
| 14.01.2022
Sigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do TrenčínaSigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do Trenčína
| 13.01.2022
Mladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitemMladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitem
| 13.01.2022
Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2
| 12.01.2022
Sigma ve středu startuje Tipsport ligu proti VyškovuSigma ve středu startuje Tipsport ligu proti Vyškovu
| 11.01.2022
Daněk: Jsem rád, že jsem se mezi tři nejlepší dostal. Konkurence je velkáDaněk: Jsem rád, že jsem se mezi tři nejlepší dostal. Konkurence je velká
| 10.01.2022
Ocenění dorostenci: Daněk bral bronz, Mokrovics stříbroOcenění dorostenci: Daněk bral bronz, Mokrovics stříbro
| 09.01.2022OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná