Aktuality

MOL Cup: Finále hostí Andrův stadion

MOL Cup: Finále hostí Andrův stadion

27.04.2017 / Ostatní

Dějištěm finálového zápasu letošního ročníku fotbalového MOL Cupu bude Olomouc. Andrův stadion tak 17. května od 17:30 uvidí „moravskou-slezskou“ bitvu mezi Zlínem a Opavou.

Přestože původně měl duel hostit některý z pražských stadionů, vedení Fotbalové asociace České republiky po zkompletování finálové dvojice původní záměr přehodnotilo a volba padla právě na olomoucký stadion.

„Chtěli jsme jednoznačně vyjít vstříc oběma klubům stejně jako jeho fanouškům, pro které je Olomouc velmi dobře dostupná. Slibujeme si od tohoto rozhodnutí samozřejmě také skvělou atmosféru a kulisu na Andrově stadionu. Vedení asociace tímto zároveň velmi děkuje za vstřícné gesto vedení SK Sigma Olomouc, které pomohlo pořádání finálového utkání MOL Cupu právě na Hané,“ uvedl Michal Jurman, ředitel oddělení komunikace FAČR.

Páteční los v sídle FAČR zároveň rozhodne o tom, který z finalistů bude v Olomouci vystupovat jako domácí a hostující tým.

Finále domácího poháru už se na Andrově stadionu jednou hrálo. V úterý 31. května 2005 se v srdci Hané střeli Baník Ostrava a 1. FC Slovácko. Ze zisku trofeje se před více než jedenácti tisícovkami diváků radovala Ostrava

Statistika finále 2005
1. FC Slovácko - Baník Ostrava 1:2 (0:0)
Branky:
90.+1 Dostálek - 54. Metelka, 88. Papadopulos. Rozhodčí: Šedivý - Filípek, Petřík. ŽK: Zb. Pospěch, Palinek, Procházka - Látal, Magera, Staněk. Diváci: 11.251.
Slovácko: Drobisz - Němčický (46. Procházka), Rajnoch, Pavlík, Palinek - Dostálek, Polách - Ivana (72. Ordoš), Jarolím, Malár (79. Filipský) - Zb. Pospěch. Trenér Molnár.
Ostrava: Raška - Látal, Besta, Klimpl, Tomašák - Zd. Pospěch, Staněk, Bystroň, Metelka (90. Drozd) - Magera, Slončík (85. Papadopulos). Trenér Jarabinský.

 
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri