Tipsport.cz

Aktuality

Rok 2017 SK Sigma Olomouc ve zkratce

Rok 2017 SK Sigma Olomouc ve zkratce

31.12.2017 / A tým

Kalendářní rok 2017 končí. Pro SK Sigma Olomouc by povedený. První tým se vrátil zpět tam, kam patří, tedy do nejvyšší soutěže, daří se také našim ostatním mančaftům. Ale vidět byli také jednotlivci, záložníci David Houska a Šimon Falta se stali českými reprezentanty.

Leden

-4. 1.: První tým SK Sigma Olomouc zahájil přípravu na jarní část sezony.
-8. 1.: Tým SK Sigma Olomouc U 16 hrál o víkendu na 15. ročníku turnaje O pohár hejtmana Jihomoravského kraje. Naše šestnáctka obsadila v hale v Maloměřicích 3. místo.
-9.1.: Do přípravy s týmem se zapojil útočník Bidje Manzia, na Hanou zamířil z pražské Dukly.
-15.1.: Tým SK Sigma Olomouc U 15 vyhrál halový turnaj v Třebíči.
-16.1.: Tým SK Sigma Olomouc U 14 startoval na halovém turnaji v Přerově. Naše čtrnáctka Legea Cup 2017 vyhrála. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Filip Uriča z SK Sigma Olomouc. SK Sigma se stala potřetí za sebou vítězem Legea Cupu.
- 19.1.: Olomoucký primátor a předseda Dozorčí rady SK Sigma Olomouc Antonín Staněk po tréninku promluvil v kabině s hráči prvního týmu, informoval mužstvo a realizační tým o aktuální situaci z pohledu vedení města a klubu.
-23.1.: Tři hráči SK Sigma Olomouc byli v nominaci národního týmu U 18 k utkání na Kypru. V nominaci reprezentačním osmnáctky byli záložník Jiří Sláma a útočníci Rostislav Baďura s Pavlem Zifčákem.
-24.1:: Kapitán SK Sigma Olomouc Miloš Buchta fotil v ateliéru Lukáše Navary s Karolínkou z Mateřské školy Olomouc, Blanická 16, na plakát plesu Dobrého místo pro život.
-31.1:: Záložník Martin Antl (1998) byl totiž nominován do reprezentačního týmu U 19 k přípravnému dvojutkání do Bulharska.

Únor

-6.2.: Starší dorostenci SK Sigma Olomouc se tradičně účastní Memoriálu Erika Chlpíka v Nitře. Tým SK Sigma Olomouc U 19 obsadil na turnaji druhou příčku, brankář Denis Gröger byl vyhlášen nejlepším gólmanem.
-25.2.: Sigma v generálce na jaro porazila Nitru brankou Tomáše Chorého.

Březen

-4.3.: Sigma vstoupila do jara výhrou 3:0 v Pardubicích. Branky: 11. a 42. Plšek, 52. Chorý.
-6.3.: Hráči prvního týmu SK Sigma Olomouc opět podpořili charitativní ples Dobrého místa pro život. V Clarion Congress hotelu Olomouc se naši hráči spolu s klienty Mateřské školy na Blanické ulici v Olomouci předvedli jako modelové. Plesu se zúčastnili Miloš Buchta, Michal Reichl, Jakub Plšek, Šimon Falta, Michal Vepřek, Jakub Yunis, Tomáš Chorý a Jakub Petr.
-7.3.: Záložník SK Sigma Olomouc Petr Nováček (2002) byl v nominaci české reprezentace U 15 k přípravnému dvojutkání v Itálii.
-17.3.: Útočník SK Sigma Olomouc Tomáš Chorý (1995) byl povolán na sraz reprezentačního týmu U 21.
-30.3.: Tři hráči SK Sigma Olomouc - záložník Martin Vybíral, stoper David Zima a útočník Tomáš Zlatohlávek – byli v nominaci národního Future U 17 týmu k přípravným zápasům v Belgii.

Duben

-5.4.: Fotbalisté SK Sigma Olomouc vyrazili na zápas do Českých Budějovic autokarem v novém outfitu. Klubový bus vyšperkovala celopolepem olomoucká společnost ZAFI CZ. Autobus v klubových barvách k venkovním zápasům samozřejmě vozí také i hráče dalších mančaftů SK Sigma.
-21.4.: Do Dne otevřených olomouckých sportovišť se zapojil také SK Sigma Olomouc. Zájemci si mohli prohlédnout zázemí Androva stadionu.
-21.4.: SK Sigma Olomouc spustil testovací verzi mobilní aplikace. Jedná se o základní jednoduchou mobilní aplikaci, částečně propojenou s platformou klubového webu. Obsah tvoří základní informace o “A” týmu, odkaz na klubový televizní kanál, který je na OLTV, kompletní aktuality a přehled zápasů.
-23.4.: Čtyři hráči SK Sigma Olomouc byli v nominaci české repre U 18 na Slovakia Cup. Na srazu reprezentační osmnáctky se hlásili stoper Lukáš Neuer, záložník Jiří Sláma a útočníci Pavel Zifčák s Rostislavem Baďurou.

Květen

-3.5.: Tým SK Sigma si jasnou výhrou 4:1 ve Znojmě zajistil postup zpět do první ligy. Hattrickem se v utkání blýskl útočník Tomáš Chorý.
-15.5.: Trenér Václav Jílek prodloužil smlouvu v SK Sigma Olomouc.
-15.5.: Obránce Michal Vepřek prodloužil smlouvu v SK Sigma Olomouc.
-18.5.: Podruhé se hrálo na Andrově stadionu finále domácího poháru. A opět mělo utkání v srdci Hané výtečnou kulisu, hrálo se před více než jedenácti tisícovkami diváků! Včera večer olomoucký stadion atakoval svůj rekord, na utkání byla třetí nejvyšší návštěva v historii českého poháru.
-22.5.: Sigma U 12 byla stříbrná na Ondrášovka Cupu.
-22.5.: Sigma U 14 vyhrála mezinárodní turnaj v Brně.
-24.5.: Stoper Uroš Radakovič prodloužil smlouvu v SK Sigma Olomouc.
-25.5.: Útočník Jakub Yunis (1996) byl v nominaci české repre U 20 k přípravnému utkání proti Kypru, hrát se bude 1. června v Praze.
-25.5.: Trenér Vítězslav Lavička do národního týmu U 21 pro rakouský tréninkový kemp povolal i útočníka SK Sigma Olomouc Tomáše Chorého (1995).
-25.5.: Olomoucký primátor Antonín Staněk pozval tým SK Sigma Olomouc po splnění postupové povinnosti na slavnostní večeři do hotelu NH Collection Olomouc Congress. Setkání se zúčastnili hráči a realizační tým, také členové vedení SK Sigma.
-29.5.: Mladým fotbalistům Sigmy Olomouc se podařilo navázat na své dospělé idoly, kteří se opět po roce vrátili do nejvyšší soutěže, a ovládli Ondrášovka Cup kategorie U10. V Českých Budějovicích si dokázali poradit s celou domácí elitou své věkové kategorie a radují se z triumfu v turnaji, který je zároveň Pohárem FAČR kategorií U8 – U13.
-31.5.: V nominaci národního týmu U 18 k přípravnému utkání proti Slovinsku byli brankář Denis Gröger, obránce Lukáš Neuer, záložník Jiří Sláma a útočník Pavel Zifčák.

Červen

-5.6.: Na exhibičním turnaji Souboj legend v Brně Za Lužánkami startovala také stará garda SK Sigma Olomouc. Turnaj tým SK Sigma vyhrál, když v semifinále porazil Barcelonu a ve finále pražskou Spartu.
-6.6.: Útočník SK Sigma Olomouc Tomáš Chorý (1995) byl ve finální nominaci na EURO U 21.
-14.6.: Druhý mistrovský titul získal v  soutěžním ročníku tým SK Sigma Olomouc U 14. Po moravském prvenství byla naše čtrnáctka také šampionem České republiky. Ve finále Sigma porazila pražskou Slavii.
-24.6.: Útočník SK Sigma Olomouc Tomáš Chorý (1995) skóroval na evropském šampionátu U 21. Tomáš šel do zápasu Česká republika versus Dánsko do druhého poločasu jako střídající hráč, v 54.minutě srovnal hlavou na 2:2. Český výběr nakonec prohrál dva čtyři.

Červenec

-4.7.: Záložník Jakub Plšek prodloužil smlouvu v SK Sigma Olomouc.
-12.7.: Útočník Tomáš Chorý prodloužil smlouvu v SK Sigma.
-13.7.: Česká reprezentace U 16 porazila na turnaji v Číně Uzbekistán 3:1 (1:0). Hráči SK Sigma Olomouc záložník Petr Nováček (2002) a útočník Jáchym Šíp (2003) nastoupili v základní sestavě.
-16.7.: V prostoru cíle olomouckého závodu seriálu RunTour rozdávali podpisy čtyři hráči SK Sigma Olomouc. Autogramiády se zúčastnili Jan Štěrba, Šimon Falta, Tomáš Zahradníček a Václav Vašíček, zasedli za jeden stůl s hokejovou legendou Jiřím Dopitou a moderátorkou TV Nova Míšou Šmídovou.
-30.7.: Tým SK Sigma vstoupil do nové sezony výhrou v Mladé Boleslavi.

Srpen

-15.8.: Tři hráči SK Sigma Olomouc – brankář Denis Gröger, záložník Jiří Sláma a útočník Pavel Zifčák – hráli s národním týmem U 19 na turnaji v Japonsku. Česká reprezentační devatenáctka tam skončila na druhém místě.
-15.8.: Útočník SK Sigma Olomouc Tomáš Zlatohlávek byl nominován do reprezentačního výběru U 18 na Memoriál Václava Ježka.
-17.8.: Dva hráči SK Sigma Olomouc – útočník Tomáš Chorý a záložník Jakub Plšek –vyrazili na Letní fotbalovou školu do Bělkovic-Lašťan. Besedovali tam s mladými fotbalisty, na závěr také došlo na autogramiádu a společné focení.
-22.8.: Výtečné výkony záložník SK Sigma Olomouc Šimona Falty (1993) v úvodu soutěžního ročníku neunikly pozornosti reprezentačního trenéra Karla Jarolíma. Falta byl v listině náhradníků na první sraz národního týmu v této sezoně!
-24.8.: Obránce SK Sigma Olomouc Michal Surzyn (1997) byl v přípravě s naším prvoligovým týmem, ale nakonec v kádru pro HET ligu nezůstal a zamířil na hostování do druholigového FK Pardubice. A tam v úvodních pěti kolech sezony patří do základní sestavy. Dobrými výkony si vysloužil nominaci do reprezentačního týmu U 20!
-24.8.: V nominaci národního týmu U 19 byli brankář Denis Gröger, stoper Lukáš Neuer, záložník Jiří Sláma a útočník Pavel Zifčák. Devatenáctku čekala dvě přípravná utkání v Irsku.
-25.8.: Nové smlouvy v SK Sigma Olomouc podepsali záložníci Lukáš Kalvach (1995) a Jiří Texl (1993).
-31.8.: Dva členové prvoligového kádru SK Sigma Olomouc – brankář Michal Reichl a obránce Martin Sladký – navštívili trénink mladších žáků FC Dolany. Martin pro kluky připravil program tréninkové jednotky, Michal se věnoval brankářům. Došlo také samozřejmě na fotbálek, penalty nebo soutěž v trefování šibenic. A na závěr také na miniautogramiádu.

Září

-1.9.: Fotbalisté SK Sigma Olomouc hráli doma na Andrově stadionu v rámci projektu Kopeme za fotbal proti TJ Sokol Myslibořice. Hanáci si v exhibičním utkání do pohody zastříleli, vyhráli 13:2. Tři branky dal útočník Bidje Manzia, dvě brankář Michal Reichl, který ve druhé půlce operoval na hrotu. Hrálo se za vytrvalého deště na 2 x 35 minut.
-11.9.: Fotbalový klub SK Sigma Olomouc je již tradičním partnerem Handicap rally. A naši hráči samozřejmě nemohli chybět na atletickém stadionu TJ Lokomotiva při jubilejním 10. ročníku této akce. Pomoci pro dobrou věc přišli Martin Sladký, Václav Vašíček, Michal Reichl, Šimon Falta, Bidje Manzia, Tomáš Chorý, Jiří Texl, Štěpán Spurný, Aleš Škerle, Michal Vepřek, Lukáš Kalvach, Zdeněk Linhart, Václav Jemelka, Miloš Buchta, Tomáš Lovásik a marketingový manažer David Holly.
-26.9.: Záložník SK Sigma Šimon Falta byl poprvé v ostré nominaci národního týmu. V listině náhradníků byl navíc Jakub Plšek.
-28.9.: Stoper SK Sigma Olomouc David Zima byl v nominaci českého národního týmu U 18 k přípravnému utkání v Itálii.
-28.9.: Hned čtyři hráči SK Sigma Olomouc vyrazili na sraz reprezentačního týmu U 19. V nominaci jsou brankář Denis Gröger, stoper Lukáš Neuer, záložník Jiří Sláma a útočník Pavel Zifčák. Devatenáctku čekaly zápasy proti Anglii a Řecku.

Říjen

-10.10.: Kdo šel v poledne kolem olomoucké radnice, mohl si dát k obědu polévku servírovanou hráči prvoligového týmu SK Sigma Olomouc. V rámci akce Dobrého místa pro život „Den lidí bez domova“ servírovali čtyři druhy polévek Tomáš Chorý, Václav Jemelka, Martin Sladký a Uroš Radaković.
-31.10.: Obránce SK Sigma Olomouc Michal Surzyn (1997) se po povolávacím rozkazu do U 20 dočkal další a vyšší úrovně, je v nominaci na kvalifikační zápasy národního týmu U 21!
-31.10.: Záložník SK Sigma Olomouc Petr Nováček byl v nominaci českého národního týmu U 16 k přípravným zápasům proti Německu.
-31.10.: Dva hráči SK Sigma Olomouc – stoper David Zima a útočník Tomáš Zlatohlávek, vyrazili s reprezentačním týmem U 18 na mezinárodní turnaj do Španělska.
-31.10.: Čtyři hráči SK Sigma Olomouc - brankář Denis Gröger, stoper Lukáš Neuer, záložník Jiří Sláma a útočník Pavel Zifčák - byli v nominaci české repre U 19 na turnaj 1. fáze kvalifikace na evropský šampionát.

Listopad

-2.11.: Trenér Václav Jílek prodloužil smlouvu s SK Sigma Olomouc.
-5.11.: Hned tři hráči SK Sigma Olomouc byli nominaci repre U 15 na turné do Argentiny. Byli to Filip Nízký, Kryštof Daněk a Jáchym Šíp.
-6.11:: Záložníci David Houska a Šimon Falta byli povolání do české fotbalové reprezentace.
-23.11.: Záložník Šimon Falta prodloužil smlouvu s SK Sigma Olomouc.
-25.11.: Tým SK Sigma Olomouc U 15 získal medaile na halovém šampionátu České republiky. Naše patnáctka obsadila na turnaji, který se hrál v Třebíči, třetí místo.
-26.11.: Fotbalisté SK Sigma Olomouc doma na Andrově stadionu po téměř dvaceti letech porazili pražskou Spartu. Vítěznou branku dal obránce Martin Sladký.
-28.11.: Už se stalo dobrou tradicí, že SK Sigma Olomouc podporuje akci McHappy Day. Tentokrát se do ní zapojili čtyři hráči našeho prvoligového kádru. U meka v Galerii Šantovka obsluhovali Šimon Falta a Václav Vašíček, na Horním lánu zase Václav Jemelka a Martin Sladký.

Prosinec

-12.12.: Záložník SK Sigma Olomouc Šinom Falta v ateliéru olomouckého fotografa Lukáše Navary fotil plakát pro ples Dobrého místa pro život. VII. ples Dobrého místa pro život se uskuteční 10. února.
-12.12.: Na stánku Dobrého místa pro život to tak trošku žilo fotbalem. Obsluhovali členové SK Sigma Olomouc, výtěžek z dnešního prodeje punčů půjde ve prospěch Blanické školky.
-15.12.: Fans SK Sigma Olomouc besedovali s předsedou dozorčí rady a primátorem Olomouce Antonínem Staňkem, místopředsedou představenstva Petrem Konečným, členem představenstva Martinem Majorem, trenérem Václavem Jílkem a brankářem Milošem Buchtou.
-19.12.: Hráči SK Sigma Olomouc podpořili projekt Ježíškova vnoučata. V Domově pro seniory v Uničově brankáři Michal Reichl, Štěpán Spurný, trenér gólmanů Tomáš Lovásik a záložník Šimon Falta navštívili pana Georgiose Kirkose.
-20.12.: V rámci posledního „tréninku“ letošního roku navštívili hráči ročníku 2007 Hemato-onkologické oddělení Dětské kliniky FN Olomouc. Zde kluci společnými silami nazdobili vánoční stromeček a předali spoustu dárků pro místní děti a celé oddělení včetně anděla, který bude na děti dohlížet. Zároveň si zde naši hráči vyslechli informace o tom, s čím a jak se zde děti léčí a jak toto oddělení funguje.
-22.12.: Ve Šternberku na besedě pořádané FK Šternberk hráči SK Sigma Olomouc Jakub Plšek, Tomáš Chorý a Václav Jemelka. Po besedování s téměř třemi stovkami účastníků následovala autogramiáda.
A tým - další aktuality:

Chvátal po nominaci do repre: Snad se dostanu i do zápasuChvátal po nominaci do repre: Snad se dostanu i do zápasu
| 23.05.2022
Manažer Minář o sezoně, Hubníkovi s Vepřekem, Daňkovi i přestupechManažer Minář o sezoně, Hubníkovi s Vepřekem, Daňkovi i přestupech
| 20.05.2022
Áčko Sigmy zahájí přípravu 20. června. Soustředění bude v RakouskuÁčko Sigmy zahájí přípravu 20. června. Soustředění bude v Rakousku
| 20.05.2022
Ligové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda MacíkLigové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda Macík
| 16.05.2022
Stoppen po premiéře: První gól bych asi chytilStoppen po premiéře: První gól bych asi chytil
| 13.05.2022
Jílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představámJílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představám
| 13.05.2022
Sigma v závěru přišla o výhru a končí osmáSigma v závěru přišla o výhru a končí osmá
| 13.05.2022
Hanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do BoleslaviHanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do Boleslavi
| 12.05.2022
Na Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo GonzálezNa Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo González
| 11.05.2022
Je v našich silách to otočit. Největším pozitivem diváci, řekl JílekJe v našich silách to otočit. Největším pozitivem diváci, řekl Jílek
| 06.05.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná