Tipsport.cz

Aktuality

Janotka: Podali jsme velice dobrý výkon

Janotka: Podali jsme velice dobrý výkon

03.10.2018 / SCM

Parádní vstup do UEFA Youth League má za sebou tým SK Sigma Olomouc U 19. Naše devatenáctka dnes doma na Andrově stadionu před téměř dvěma tisícovkami diváků porazila slovinský NK Maribor 4:1 a před odvetou má velmi solidní výchozí pozici. „Po tomto výsledku a výkonu už je to jenom v našich nohách a rukách, abychom ten postup zvládli,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Tomáš Janotka.

Jak hodnotíte utkání proti Mariboru?
Myslím si, že jsme podali velice dobrý výkon. Hlavně směrem dopředu, vytvářeli jsme si od úvodních minut šance, akorát nám chyběl mnohem větší klid v koncovce. Trošku bych to přičítal nějaké nervozitě, protože kluci takové zápasy prostě nehrají a je vidět, že to potřebují. Ve druhé půlce, když jsme si řekli, že už nám chybí jenom to lepší finále, to najít vhodné řešení, se potom kluci prosadili. Věřili jsme, že to zvládneme, protože naše převaha byla velká. Z ojedinělé šance soupeře jsme dostali gól, což byla velká škoda a první poločas skončil jedna jedna. Ale přesto jsme věřili, že musíme být trpěliví, protože herní převahu jsme měli a bylo to jenom o trpělivosti ve vápně, v koncovce.

Cítil jste na týmu větší nervozitu než obvykle?
Ano. Očekávání a napětí bylo veliké, ale viděl jsem u těch kluků obrovské odhodlání. Oni si uvědomují, že je to asi největší zápas, který kdy hráli. A chtěli do toho dát všechno, což jednoznačně dali. Z hlediska přístupu je člověk ani nemusí motivovat, tam je to přirozené. Všichni se chtějí ukázat, chtějí být nejlepší na hřišti. A pak je to jenom o té kvalitě, co vám soupeř dovolí, popřípadě jak ho dokážete dostat pod tlak.

Před zápasem jste říkal, že Maribor je trošku nečitelný, jako asi každý soupeř. A že napoví první zápas. Co tedy po výsledku 4:1 napověděl?
Myslím si, že tento zápas napověděl, že jsme lepší než oni. A po tomto výsledku a výkonu už je to jenom v našich nohách a rukách, abychom ten postup zvládli. Je jasné, že s tímto soupeřem nehrajeme každý rok, není to jako třeba se Spartou v domácí soutěži, kdy víme, co od ní čekat. Bylo to nečitelné, hlavně vzhledem k tomu, že Maribor ve své soutěži všechny přehrává a dostává minimum gólů, pravidelně tři čtyři dávají. Ale z hlediska té mezinárodní konfrontace zase prohrávali. Zase ale musíme brát v potaz to, s kým hráli, což byli Liverpool, Sevilla a Spartak Moskva.

Jak jste si to užil vy? Byl to váš prozatímní trenérský vrchol.
Věřím, že ten vrchol mě ještě teprve čeká, někdy. Ale bylo to krásné. Člověk se vrátí nohama na hrací plochu, nebo vlastně těsně vedle ní, tam, kde to moc dobře zná. kde si to strašně užíval a bavilo ho to. Jen je o ten metr za čárou. Už jen to, že jsme mohli hrát na Andrově stadionu, je pro ty kluky odměna, je to svátek fotbalu. Dodalo to zápasu úplně jiný náboj, než kdyby se hrálo v Řepčíně. Takže musíme poděkovat všem, kteří nám to umožnili, ať už tady trénovat, nebo potom hrát na hlavním stadionu. Myslím, že to účel splnilo, byl to zápas se vším všudy.

Je Maribor srovnatelný s českými nejlepšími týmy?
Ukázali, že chtěli ten první zápas výsledkově zvládnout. Nepouštěli se do žádných větších akcí, hráli zezadu, trpělivě, v bloku, nechali nás rozehrávat, nepresovali nás. Bylo jasné, že to budou chtít spíše zavřít do defenzivy, nebyli tolik odvážní. A ve srovnání s českou ligou, těžko říct. Myslím, že odveta bude vypadat trošku jinak, budou odvážnější, aktivnější, i s ohledem na výsledek prvního zápasu. Pochybuju, že budou tak zalezlí. Proto je to srovnání strašně těžké.

Tři ze čtyři gólů dali hráči, kteří už mají zkušenosti s dospělým fotbalem. Je to znát, že už jsou trošku někde jinde, než ostatní členové týmu?
Kdyby to tak nebylo, tak by to asi bylo špatně. Jsou o rok starší, o rok zkušenější. Kvalitativně patří devadesát devítky mezi topové ročníky, které tady kdy byly, když pominu Zlaťase, který je dvoutisícovka. A rozhodně mě těší, že ti kluci přidanou hodnotu a kvalitu do toho utkání dali. Takový ten klid, to, co rozhoduje, a dali ty góly, podíleli se na tom. Jednoznačně splnili to, proč byli vybraní.
SCM - další aktuality:

Složitá doba = jiný přístup k tréninku. Jak trénuje U19?Složitá doba = jiný přístup k tréninku. Jak trénuje U19?
| 03.02.2021
Šestnáctka před pauzou potvrdila první místo, porazila HlučínŠestnáctka před pauzou potvrdila první místo, porazila Hlučín
| 12.10.2020
Osmnáctka porazila Hlučín. Vítěznou branku vstřelil SmolkaOsmnáctka porazila Hlučín. Vítěznou branku vstřelil Smolka
| 11.10.2020
Šestnáctka nastřílela Líšni 4 branky a upevnila si vedení v tabulceŠestnáctka nastřílela Líšni 4 branky a upevnila si vedení v tabulce
| 04.10.2020
Sedmnáctka remizovala doma s PlzníSedmnáctka remizovala doma s Plzní
| 03.10.2020
Osmnáctka poprvé v sezóně prohrála. Nestačila na LíšeňOsmnáctka poprvé v sezóně prohrála. Nestačila na Líšeň
| 03.10.2020
Druhá výhra v řadě pro U19. Proti Plzni rozhodl GalusDruhá výhra v řadě pro U19. Proti Plzni rozhodl Galus
| 03.10.2020
Ligu vede i U18. Ta zvítězila nad OpavouLigu vede i U18. Ta zvítězila nad Opavou
| 28.09.2020
U16 porazila Opavu a drží se na čele MSDLU16 porazila Opavu a drží se na čele MSDL
| 28.09.2020
Sedmnáctka má další výhru a je druhá v tabulceSedmnáctka má další výhru a je druhá v tabulce
| 27.09.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná