Tipsport.cz

Aktuality

Musíme tvrdě pracovat, řekl Lalkovič

Musíme tvrdě pracovat, řekl Lalkovič

04.11.2018 / A tým

Slovenský záložník Milan Lalkovič (1992) je nejčerstvější posilou SK Sigma Olomouc. Na Hanou přišel jako volný hráč po mnohaletém působení v Anglii. A už má za sebou i první starty za Modrou lavinu. V těch hned fanoušky zaujal dobrou hrou a přidal k tomu i něco z produktivity. V Karviné přihrával na gól, pak naposledy doma proti Opavě bylo srovnáno po rohu, který kopa právě Lalkovič.

Jak si zatím užíváte zápasy v olomouckém dresu?
Dobře. Naskočil jsem do dvou zápasů, neprohráli jsme v nich. Musíme se na to dívat pozitivně. Neprohráli jsme čtyři utkání v řadě. I z utkání proti Opavě si musíme vzít do dobré. Teď jedeme do Teplic, to je další důležitý zápas, protože je to soupeř, který je na tom v tabulce podobně jako my. Ale zápasu s Opavou je samozřejmě škoda. Nakonec jsme chtěli dát na tři dva, ale potom jsem se modlil, abychom nedostali naopak branku my. Dal jsem špatný centr, všichni jsme vyběhli nahoru, jako kdybychom prohrávali. Chvála bohu, že trefili břevno. Bereme bod. Z nula dva na dva dva, takový bod musím brát. Je lepší jeden bod, než žádný. A jdeme dál. Je potřeba makat, ono se to musí otočit. Musíme pracovat tvrdě na tréninku a hrát a hrát. Všechno je to o práci.

Zase to bylo ale takové utkání, že Sigma začala hrát, až když bylo zle.
Druhý gól byl takový trošku náhodný, odrazilo se to tam. První, to trefil krásně. Ztratili jsme míč na půlce, ale pak uteklo ještě dost času, než jsme inkasovali … Ale trefil to fakt krásně, takže si asi nemůžeme na něco stěžovat. Zatím je to tak, že doháníme a máme štěstí, že se nám to podaří dohnat.

Je to možná takový ten anglický styl? Protože tam to tak je, hraje se naplno a do konce, hodně zápasů se rozhodne v závěru.
Chvála bohu. Možná, že jsem to sem přinesl, že to v těch zápasech takhle vyšlo (směje se). Myslím, že to je shoda náhod. Teď je taková situace. Ale je vidět, že jsme silné mužstvo a máme charakter. S Opavou to bylo z nula dva na dva dva, v Karviné z nula dva na tři dva. Takže síla tam je. Možná potřebujeme i trošku štěstí, kterého jsme měli samozřejmě v Karviné dost. Máme talentované mužstvo, chceme hrát pěkný fotbal, ale zatím v zápasech prohráváme a musíme dohánět. Doufám, že se to změní co nejdříve, nejlépe už teď v Teplicích.

Vy jste se vrátil do české ligy po letech. Můžete po těch pár týdnech říct, jestli se nějak změnila nebo je stejná?
Ne, je to stejné. Samozřejmě teď jsem v jiné situaci jako tehdy, ale jinak nevidím žádný rozdíl. Je to dobrá liga.

Tuzemští fanoušci českou ligu hodně snižují. Ale je to soutěž náročná, hodně taktická, důrazná, nepříjemná, má svoji kvalitu.
Je. Plzeň, Sparta nebo Slavia, to jsou top mužstva, evropská. Pravidelně hrají poháry, Plzeň Ligu mistrů nebo Evropskou ligu, ve Slavii je teď hodně moc peněz, mají tam kvalitní hráče, je tam Stoch, to je velmi dobrý hráč (směje se), platí jim tam velké peníze. Sparta, to je historicky velké mužstvo, i když se jí třeba teď nedaří tak, jak by chtěla. Liga je tady dobrá, jsou v ní talentovaní a šikovní hráči. Ale silná a nebezpečná jsou i další mužstva. Hraje se důrazně. Ale mě je jedno, v jaké hraju lize. Co dělám teď, jak hraju nyní, tak bych hrál v každé soutěži, v každém utkání, snažil bych se o to v jakékoliv soutěži. Jestli mi to vyjde, to už je druhá věc.

Možná škoda, že na fotbal tady u nás, ale i na Slovensku, chodí tak málo diváků. Vy máte zkušenost s cizinou, no a třeba v Anglii, tam chodí mnoho diváků i na nižší soutěže.
Ano, to je samozřejmě škoda. Nevím, proč to tak je, možná jiná mentalita. Sigma je tady široko daleko jediný velký klub, podle mě by jich mohlo chodit víc. Stadion je krásný, chceme hrát dobrý fotbal. Nevím, proč je to tak. Na Slovensku je to podobně. Nevím. Ale i tady jsou dobří hráči, hrají evropské soutěž, škoda, že lidí nechodí. V dobré atmosféře se mnohem lépe hraje. Však na Portsmouth chodilo přes sedmnáct tisíc lidí pořád, každý zápas. Tam nikdo nenosí jiného klubu, žijí tam tím svým, tím ze svého města.

A jak jste vy osobně spokojený v Olomouci?
Líbí se mi tady. Parta je výborná, zázemí máme dobré na to, abychom se mohli postupně zlepšovat. Máme teď za sebou zápasy bez prohry a měli bychom být plní sebevědomí.

Zdraví už vám drží. Kdy budete připravený zase na celý zápas?
To se musíte zeptat trenéra Jílka (usmívá se). Já to beru všechno postupně a v pohodě. Minule jsem nastoupil od šedesáté sedmé, teď od padesáté šesté. Super, je to další plus. V pondělí půjdu hrát za juniorku, další minuty. Postupně to sbírám. Budu hrát tehdy, když trenér řekne, že jsem připravený.

Máte nějaký osobní plán tady v Olomouci? Dokážete si představit, že byste si v Sigmě dal třeba i několik sezony, byl tady delší dobu?
Uvidíme. Víte, jaký je fotbal. Mění se každý týden. Teď jsem tady. Mám podepsanou smlouvu, musím makat, abych se dostal do mužstva, o což se snažím. Když dostanu šanci, tak si ji napřed musím zasloužit, aby mě trenér do sestavy dal. A pak se musím ukázat, abych v ní třeba byl i v dalším zápase. Určitě konkurence zvedne ostatní hráče, doufám, že budeme mít společně dobré výsledky. Když mi bude držet zdraví, všechno mám ve svých rukách.


dsc-0670.jpg
dsc-0674.jpg
dsc-0805.jpg
dsc-0807.jpg
dsc-0811.jpg
dsc-0853.jpg

A tým - další aktuality:

Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná