Tipsport.cz

Aktuality

Trenér SK Sigma Václav Jílek po startu přípravy

Trenér SK Sigma Václav Jílek po startu přípravy

06.01.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc mají soutěžní ročník 2017/2018 rozjetý velmi dobře, po podzimu jsou ve hře o pohárové umístění. Přípravu na jaro zahájili Hanáci v pátek. „Podle mého názoru je příprava nachystaná velmi dobře, teď jenom abychom to proměnili v to, abychom byli dobře nachystaní na úvod jara,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jaká je nálada v týmu na úvod přípravy?
Věřím tomu, že nálada bude dobrá, že si kluci odpočinuli a budou připraveni pracovat.

Co máte během zimní přípravy v plánu?
Myslím, že to nebude nic odlišného od těch předchozích příprav, to se docela osvědčilo. To znamená s takovým pozvolnějším nástupem. Na začátku máme klasické testy, oblíbené, kondiční. Pak nejdeme cestou, že bychom chtěli nějaké větší množství zápasů. Spíš jsme šli po kvalitě, jsem strašně rád, že ten přípravný blok zakončíme soustředěním v Turecku, končíme generálkou doma s Libercem. Podle mého názoru je to připravené velmi dobře, teď jenom abychom to proměnili v to, abychom byli dobře nachystaní na úvod jara.

V kádru došlo k jedné zásadní změně. Odešel Tomáš Chorý, na hostování přišel Jakub Řezníček.
Je to asi očekávaná změna. Všichni asi dopředu trošku tušili, že k tomu dojde. Je to jediná změna. Kubu znám z působení ze Sparty. Z komunikace, která mezi námi probíhala, mám dobrý pocit. Cítím z něj motiv, ambici, že tady chce ukázat, že fotbal hrát nezapomněl, že kvalitu má.

Věříte, že Jakub Tomáše nahradí?
Pevně věřím, že Tomáše nahradí a pokud by dal více branek než on, tak je to jedině dobře. Pak bude otázka, abychom to viděli na hřišti. Takhle dopředu si můžeme říkat, co chceme. My už jsme přivedli tolik hráčů ... Vždycky říkám, že jméno hráče nedělá, je potřeba výkonnost. Kuba měl dobrou minulou sezonu v Brně, než šel do Plzně. Tam potom tolik vytížení neměl. Myslím, že je to pro něj ideální volba. Může tady dokázat, že na Plzeň má a po půl roce se tam vrátit. Věřím v to, že to bude hodně podobné, že Řezňa, i když je typologicky trošku jiný hráč, bude schopen pracovat pro mužstvo v defenzivě, presingově.

Přijdou ještě nějaké další změny v týmu?
Mužstvo jde do přípravy zhruba v té podobě, v takovém složení, v jakém by pak mělo jít do sezony. Jinak spíš jdeme tou cestou, že dáváme v přípravě šanci mladým hráčům. Uvidíme, jak se s tím popasují. Samozřejmě neříkám, že by tam měli všichni zůstat, ale uvidíme, jak budou v té konfrontaci vypadat. A kdo z nich pak případně dostane šanci probojovat se do užšího kádru pro sezonu.

Mladých hráčů jde do přípravy půl tuctu.
Je jich dost. Vytáhli jsme do přípravy brankáře Denise Grögera a pět hráčů do pole, to jsou Lukáš Neuer, Jiří Sláma, Ondřej Zmrzlý, Tomáš Zlatohlávek a Pavel Zifčák. Chceme jim dát šanci ne jenom na oko, jakože tam jsou. Ale jsou v mládežnických reprezentačních výběrech, takže určitou kvalitu mít musí. Prokázali ji v zápasech, které jsem viděl. Teď je chceme trošku poznat a zároveň konfrontovat s mužským fotbalem.

Útočník Václav Vašíček už je v naprostém pořádku?
Je zdravotně v pořádku. Začíná s námi, uvidíme, jak bude jeho koleno po větší zátěži držet a jak vůbec na tom výkonnostně bude.

Do přípravy jdou také hráči, kteří byli na hostováních.
Ano. Stáhli jsme si Michala Surzyna z Pardubic, Honzu Kotouče z Vítkovic a Kubu Yunise, který byl v Polsku. Také s námi začínají přípravu. 
A tým - další aktuality:

Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná