Tipsport.cz

Aktuality

Nečeká nás jednoduchý soupeř, řekl Jílek

Nečeká nás jednoduchý soupeř, řekl Jílek

08.08.2018 / A tým

Zápas 3. předkola Evropské ligy čeká ve čtvrtek večer na Andrově stadionu tým SK Sigma Olomouc. Svěřenci trenéra Václava Jílka mají za soupeře FC Kairat Almaty. Utkání má výkop v 19.00.

„Čeká nás mužstvo, které má ve svém středu poměrně výrazné útočné individuality. Alespoň v tom dvojzápase s Alkmaarem vycházelo z velmi dobré organizace a pevné defenzivy a sázelo hlavně na rychlé protiútoky. A nakonec se tady ta strategie ukázala jako správná,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Václav Jílek. „Určitě nás nečeká vůbec jednoduchý soupeř. Hraj způsobem hry, který je odlišný od těch, na které jsme zvyklí z domácí soutěže. Tady bych nenašel tým, který by se dal ke Kairatu přirovnat. Myslím, že jejich ofenzivní síla je velmi vysoká, individuality jsou tam výrazně vyšší, než v průměru naší ligy, naopak způsob hry s takovým hlubokým obranným blokem a čekání není v naší lize úplně běžně k vidění,“ podotkl Jílek.

Kairat vyřadil ve druhém předkole nizozemský AZ Alkmaar. „Překvapilo mě to. Osud nám přihrál Kazachy a musíme se s tím vyrovnat. Alkmaar možná to i malinko podcenil. Sice ve statistických položkách byl lepší, ale efektivita a zvolený způsob hry byl na straně Almaty. Takže zaslouženě postoupili,“ řekl Václav Jílek.

A jaký výsledek by si kouč Jílek ve čtvrtek večer přál? „Asi každý trenér řekne, že udržet nulu vzadu doma je jednoznačně základ pro případný úspěch a postup,“ uvedl Jílek. „Nedokážu odhadnout, jak změní působ hry proti nám, upřímně si myslím, že Alkmaar je výše než my. Ale úplnou změnu neočekávám, myslím, že když s tím byli úspěšní, tak nejspíš mnoho měnit nebudou,“ podotkl.

Největší hvězdou Kairatu je ruský útočník Andrej Aršavin. „Myslím, že útočná síla těch čtyř hráčů je obrovská. Dovolím si tvrdit, že na úrovni české ligy tímto disponuje maximálně ta top trojka. Ale individuální a rychlostní kvalita ofenzivních hráčů je výrazná. Nejlepší střelec Isael, vynikající tahově, z levé nebo pravé strany křídelní hráč, individuálně technicky vybavený, s výborným řešením finální fáze. Velmi dobrý hrotový útočník, čistě brejkový hráč Eseola, hraje někdy hodně na sebe. Aršavina není moc potřeba představovat, možná už nemá takovou absolutní rychlost, ale je to zkušený hráč, který dává rozhodující góly, hráč, který tam dokáže dát přidanou hodnotu. A tím čtvrtým hráčem je Islamchan, podhrotový hráč, velmi dobře technický vybavený, motor středové řady, který dokáže distribuovat předfinální a finální míče. Takže tato čtveřice je hodně silná a hodně nebezpečná směrem dopředu,“ řekl Jílek.

Proti Sigmě stojí soupeř, který je v evropských pohárech zkušenější. „To určitě bude rozhodovat. My takových moc nemáme, já asi deset minut. Po této stránce mají určitě zkušenější tým. Vynahradíme to týmovostí, to asi bude rozhodovat,“ řekl kapitán SK Sigma Michal Vepřek. „Samozřejmě to hraje svoji roli, uvidíme, jakou to bude hrát v tomto zápase. Nicméně pevně věřím, že to spíš bude o odhodlání, týmovosti, věřím, že jsme schopni tohle zvládnout. Z druhé strany, když to odlehčím, tam může být pěkný balík do kasy, protože se bude vybírat za premiérový start v evropských pohárech,“ řekl Jílek.

Utkání SK Sigma Olomouc versus FC Kairat Almaty se hraje ve čtvrtek 9. srpna od 19.00 (rozhodčí Irrati – Preti, Liberti)

 

 
A tým - další aktuality:

Mladí hráči mají perspektivu, uvedl LátalMladí hráči mají perspektivu, uvedl Látal
| 15.05.2021
Gól mi zvedne sebevědomí, řekl ZifčákGól mi zvedne sebevědomí, řekl Zifčák
| 15.05.2021
Sigma veze ze Slezska tři body. Opavu porazila 2:1Sigma veze ze Slezska tři body. Opavu porazila 2:1
| 15.05.2021
32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě
| 13.05.2021
Sigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrakSigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrak
| 12.05.2021
80 let Androva stadionu: Malé EURO80 let Androva stadionu: Malé EURO
| 12.05.2021
Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021
Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?
| 09.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná