Zápas století 8.9.2019 14:00

Aktuality

Janotka: Výsledek kazí celkový dojem

Janotka: Výsledek kazí celkový dojem

08.11.2018 / SCM

Slušnou porci smůly si vybral v prvním utkání 2. kola UEFA Youth League tým SK Sigma Olomouc U 19. Naše devatenáctka izraelský Maccabi Tel Aviv v prvním poločase jasně přehrávala, měla mnoho šancí, nastřelila břevno. Pak šla zhruba v půlce druhé části zápasu zaslouženě do vedení, ale tři minuty před koncem o ně nakonec přišla. Do odvety, která se bude hrát poslední listopadovou středu, je tak vše otevřené. „Pokud dokážeme být aktivní celých devadesát minut, tak jsme schopni Maccabi porazit. Když budeme aktivní a proměníme šance, tak jsme schopni uspět, je to soupeř, přes kterého by mělo být v našich silách a možnostech postoupit,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Tomáš Janotka.

Jak hodnotíte utkání proti Tel Avivu?
Myslím, že jsme měli vynikající vstup do utkání, byla tam jedna šance za druhou, obrovská škoda, že se nám nepodařilo ty góly dát, aby ten poločas pro nás, při té hře a šancích, vyzněl lépe i výsledkově. Je obrovská škoda, že jsme nebyli schopni prosadit brankově, dohrát to to gólu. Protože se rozhoduje ve vápnech. Soupeř ukázal, že má svoje kvality, je silný na balonu. Což jsme věděli, nechtěli jsme dopustit to, aby se dostali do hry. To se nám dařilo v první půlce, ve druhé už ukázali hosté svoji sílu. A pak takovou šmudlou výsledek vyzní pro nás ne tak, jak bychom si před odvetou představovali.

Z ochozů se zdálo, že týmu v závěru možná trošku došly síly.
V první půlce jsme se prostě strašně vydali. Vytvořili jsme si šance, to úsilí je potřeba korunovat brankami. Ve druhém poločase hosté ukázali sílu na balonu a bez míče se samozřejmě běhá hůře. Nebylo to pro nás jednoduché, místy jsme byli v soubojích pozdě. Pak to pro kluky bylo těžké.

Bylo to dáno i tím, že soupeř byl na vyšší úrovni, než ti, co potkáváte v domácí soutěži?
Jednoznačně tento zápas ukázal, že v domácí soutěži nám takové konfrontace chybí. Takhle nás nikdo neprověří, taková nejsou ani utkání se Spartou, Slavií nebo Plzní. Mezinárodní konfrontace je jednoznačně potřeba. A je jedno, jestli je to Maribor nebo Maccabi, to jsou přesně ta utkání, která potřebujeme. Tady se ti borci vyšťaví do mrtva. V domácí soutěži je hodně utkání, kdy nemusí hrát na maximum a trošku se soupeři přizpůsobí. Místo toho, aby hráli neustále v tempu, naplno. V evropských zápasech jim nikdo nedovolí, aby mohli něco vypustit. Právem jsou to mistři svých zemí.

Dá se srovnat síla Mariboru a Maccabi? Byl izraelský soupeř silnější než ten slovinský?
No, kdyby to skončilo čtyři jedna, tak bychom se mohli bavit o tom, že jsou zhruba na stejné úrovni. Výsledek to podle mě strašně zkresluje, protože si myslím, že jsme zhruba sedmdesát minut podali výborný výkon. Celkový dojem fakt kazí jen ten výsledek.

Z druhé straně i jedna k jedné je svým způsobem přijatelný výsledek pro odvetu.
Je to otevřené. Tak, jak jsme jeli do Mariboru s komfortem plus tří gólů navíc, což mohlo být nyní také, protože na tutové šance jsme jednoznačně zvítězili, tak jedna jedna do odvety je zatím nic neřešící výsledek. Pokud dokážeme být aktivní celých devadesát minut, tak jsme schopni Maccabi porazit. Když budeme aktivní a proměníme šance, tak jsme schopni uspět, je to soupeř, přes kterého by mělo být v našich silách a možnostech postoupit.
SCM - další aktuality:

Program zápasů týmů SK SigmaProgram zápasů týmů SK Sigma
| 22.08.2019
Týmy U15 a U14 hrály proti OstravěTýmy U15 a U14 hrály proti Ostravě
| 22.08.2019
Žákovské týmy U13 a U12 vstoupily do sezónyŽákovské týmy U13 a U12 vstoupily do sezóny
| 21.08.2019
Týmy U18 a U16 braly výhry v UničověTýmy U18 a U16 braly výhry v Uničově
| 21.08.2019
Týmy U19 a U17 zahájily sezónu jasnými výhramiTýmy U19 a U17 zahájily sezónu jasnými výhrami
| 17.08.2019
Tři mládežnické týmy se konfrontovaly s Rapidem VídeňTři mládežnické týmy se konfrontovaly s Rapidem Vídeň
| 17.08.2019
Souhrn letní přípravy U17Souhrn letní přípravy U17
| 16.08.2019
Trenér Krajčovič o loňské vítězné sezóně týmu U16Trenér Krajčovič o loňské vítězné sezóně týmu U16
| 16.08.2019
Souhrn letní přípravy U19Souhrn letní přípravy U19
| 15.08.2019
Týmy U18 a U16 vstoupily do ligové sezónyTýmy U18 a U16 vstoupily do ligové sezóny
| 15.08.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná