Aktuality

Martin Nešpor: Chtěli jsme to nějak ukopat

Martin Nešpor: Chtěli jsme to nějak ukopat

11.12.2018 / A tým

Po více než měsíci vstřelil Martin Nešpor (1990) gól a opět tím zařídil body pro Sigmu. Tentokrát všechny tři. Jeho branka ze 7. minuty v utkání proti Slovácku byla jedinou trefou v utkání. Martin navíc mohl skóre navýšit, ale ve dvou dobrých příležitostech jej vychytal brankář Trmal.

Vítězství nad Slováckem bylo spíše ubojované, než že by to bylo fotbalové z obou stran, souhlasíte?
Přesně tak to bylo, souhlasím. Hlavní je, že jsme vyhráli a získali tři body. To je ze všeho nejdůležitější.

Šli jste do zápasu s tím, že budete hrát jednoduše?
Ano, byl to náš plán. Věděli jsme, že Slovácko hraje také podobným stylem. Říkali jsme si, abychom se drželi blízko u sebe. Sbírali jsme odražené míče a chodili do rychlých brejků. Klobouk dolů před kluky, že to takto zvládli. Třeba Kalvi, který se musel zatáhnout na stopera, nebo Plša, který hrál na šestce. Dali jsme rychlou branku a nakonec vyhráli, takže spokojenost.

Jednu branku jste dal, ale mohl jste přidat dvě další.
Při té druhé šanci jsem šel sám na brankáře, střela mířila mezi tři tyče, ale on to vyrazil na roh. Nevím, jestli jsem to měl vyřešit jinak, po zemi třeba. Byl jsem ale ve velkém úhlu, takže jsem ho chtěl přehodit střelou na první tyč. Pokud jde o penaltu, tak ty jsou tady asi zakleté. Samozřejmě, dala se kopnout jinak. Když člověk kope penaltu, tak ta se dá jen kopnout špatně a přesně to jsem udělal.

Kromě vašich šancí jste ale proti Slovácku mnoho směrem do útoku nepředvedli.
Chtěli jsme to ukopat, ale nevybavuji si, že by Slovácko mělo nějakou velkou šanci. My potřebujeme sbírat body. Je jedno jak, ale prostě je musíme sbírat. To je momentálně cennější, než kdybychom hráli hezký fotbal a přitom prohráli nebo remizovali.

Sigma dostává hodně branek. Dnes ale, navzdory nově složené obraně, udržela čisté konto.
Kalvi, Plša i Zahry to zvládli opravdu bravurně. Přitom pro ně to musel být hodně těžké. Celý život hrají na jiném postu a najednou je třeba, aby zaskočili jinde. Klobouk dolů před Kalvim. Skvěle četl hru, vyhrával hlavičkové souboje.

Mohl být soupeř zaskočen tím, že jste změnili herní styl?
Je to tak. Zaskočili jsme je. Doposud jsme v každém zápase chtěli hrát pěkný fotbal, založený na kombinaci po zemi. Většina týmů to už od nás čekala, byla připravená a hodně nás napadali. Sbírání odražených balonů udělá opravdu hodně, stačí pak dát nákop a uděláte kus hřiště. Takže dnes hlavně Dvořka s Hausem sbírali míče a posílali je vpřed, což pro Slovácko bylo určitě nebezpečnější, než kdybychom rozehrávali z naší poloviny.

Musel jste střídat kvůli zranění. Co přesně se stalo?
Myslím, že mám něco s krční páteří, nervem… Dvakrát jsem tam dostal ránu, ale u mě je to už dlouhodobější. Nějaké zranění z minulosti, kdy mám asi skřípnutý nerv v rameni. Ale nemělo by to být nic vážného. Po druhém souboji mi bolest vystřelovala do ruky, a vůbec jsem nevěděl, jak s ní hýbat. V pondělí jdu na vyšetření. Uvidíme, jak to bude na zápas proti Baníku.

Při brance jste využil malého důrazu obrany Slovácka.
Pilka to suprově vrátil před bránu. Já už jsem se otáčel, protože jsem čekal, že by se mu mohlo podařit míč vrátit k brance. Při takovém závaru je obvyklé, že obránci nejsou pořádně zformovaní.  Všichni jsme cítili, že tento zápas musíme konečně zvládnout.

Slovácko jste bodově dotáhli. S čím pojedete do Ostravy?
To je otázka spíše na trenéra. Musíme se na ten zápas pořádně připravit, protože jde o poslední kolo před pauzou. V naší situaci musíme sbírat body všude. Když budeme hrát hezký fotbal, ale nebudeme sbírat body, tak nám to bude k ničemu. Až posbíráme pár bodů, tak se můžeme zase vrátit k té nadstavbě v podobě pohledného fotbalu. Ale na každého soupeře se připravujeme jinak. To je na trenérovi.

Autor: T:L
A tým - další aktuality:

Andrův stadion dnes ovládne Festival filharmonieAndrův stadion dnes ovládne Festival filharmonie
| 09.06.2023
Václav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu RůskaVáclav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu Růska
| 08.06.2023
Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri