Aktuality

Zastupitelstvo schválilo převod Androva stadionu

Zastupitelstvo schválilo převod Androva stadionu

12.03.2018 / Ostatní

Na 19. zasedání Zastupitelstva města Olomouc byl dnes v hlasování číslo 16 schválen bod Andrův stadion – převod majetku. Stadion, na kterém hraje zápasy SK Sigma Olomouc, se tedy stane majetkem města. Z přítomných jednačtyřiceti zastupitelů bylo 35 pro.

„Pro Sigmu je to jeden z historických milníků. V podstatě srovnatelný s těmi, které má za sebou. To jsou vznik Androva stadionu v roce 1937, vybudování stadionu po válce, restituce Androvými někdy v roce 1992. Stejný skok, jako když se nám o deset let později podařilo od státu získat zbytek pozemků. Stejný, jako když město kapitálově vstoupilo do Sigmy a spoustu let Sigmě pomáhalo vybudovat ten majetek. Dneska se to celé završuje. Vzniká z toho masa majetku, který získá město a umožňuje to Sigmě se odrazit k tomu, aby začala dělat profesionální fotbal a ne aby se věnovala budování, rozvoji a obnově stadionu. Je to tak u převážné většiny prvoligových klubů, pro nás se tím srovnává startovací čára. A věřím tomu, že přijde i ten investor, který jak pro klub, tak i pro fanoušky přinese to, co všichni čekáme,“ řekl Petr Konečný, místopředseda SK Sigma Olomouc Petr Konečný.

„Dnešní rozhodnutí je velkým skokem v jednáních s novým strategickým partnerem. Zájemci byli rozděleni na dvě skupiny. My tím opouštíme tu skupinu, která chtěla získat majetek Sigmy. A naopak se nám otvírá jednání s těmi, kteří chtějí dělat fotbal a nepotřebují k tomu majetek. Z našeho pohledu je to velký skok. Na druhou stranu to zajišťuje pro město majetek, pro Sigmu jistotu existence, ale nikoliv ty výsledky, který všichni očekávají. K tomu je potřeba najít investora. Za dva roky jsme dokázali postoupit zpět do první ligy, oddlužit klub, ale to řešení nemůže být do nekonečna. Prostě nový investor musí přijít. Není pravdou, že bychom to dělali, abychom se zajistili a už nedělali nic. Je to právě naopak, otevírá nám to cestu k jednání,“ uvedl Konečný. „Existují nějací zájemci, kteří čekali na tohle rozhodnutí. Budeme spíš čekat, zda se ozvou. Zájemců bylo více, dokonce jsme měli informace, že někteří se ani nevyjadřují a čekají, jak dopadnou jednání ohledně převodu stadionu,“ podotkl.
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná