Zápas století 8.9.2019 14:00

Aktuality

Určitě se už cítím lépe, řekl Štěrba

Určitě se už cítím lépe, řekl Štěrba

12.10.2018 / A tým

Fotbalistům SK Sigma Olomouc se v domácím duelu proti pražské Spartě podařilo eliminovat všechny ofenzivní zbraně soupeře. V tom byl základ vítězství 1:0. A velký podíl na tom měl stoper Jan Štěrba, který spolu s kolegy z obranné čtveřice dokázal vymazat z hřiště nebezpečné ofenzivní hráče protivníka v čele s reprezentantem Šuralem. „Jsem rád, že jsme to jako tým zvládli a dokázali jsme zvítězit,“ řekl Štěrba.

Sigma Spartu v sobotu doma přehrála, nedovolila soupeři prakticky nic. Jaké to bylo utkání pro vás osobně, jak se vám hrálo?
Samozřejmě jsme se na to utkání nějak připravovali celý týden. Chtěli jsme hrát mnohem aktivněji a agresivněji, než v nějakých jiných zápasech. Hlídat si jejich klíčové hráče, věděli jsme, že když nebude hrát Stanciu, tak u většiny akci bude Kanga. Myslím, že jsme ho docela eliminovali. Potom také Sparta ukázala svoji kvalitu, když se dokázala do nějakých pološancí dostat. Ale jsem rád, že jsme to jako tým zvládli a dokázali jsme zvítězit.

Bylo těžké uhlídat ofenzivní hráče soupeře v čele s Tettehem, který je docela nepříjemný?
Byli jsme na něj připravení. Spíš je silnější v nábězích za obranu, tah na branku má. Dobré má i souboje, neříkám, že ne, ale myslím, že jsme to s Džemou uskákali velmi slušně. Měli jsme tam i tlak z vrchu, pomáhali nám střední záložníci jak Kalvi nebo Haus s Plšou, pomáhali nám ho zdvojit, takže se nám ho podařilo docela eliminovat.

Jak se cítíte? Zdá se, že zápas od zápasu jste jistější, přibývající herní praxe je znát.
Je to o tom, že pokud člověk hraje víc a víc zápasů, tak má větší jistotu. Samozřejmě v jistých fázích bych si sám představoval, že bych se zachoval jinak, ale určitě se už cítím lépe. Každým zápasem je to lepší a myslím, že je to tak u každého hráče. Pokud má zápasovou praxi, tak se to projeví.

Sigma porazila Spartu doma dvakrát za sebou 1:0. V minulé sezoně jste byl pouze na lavičce, přesto, dají se ta utkání nějak srovnat? Tentokrát jste byli aktivnější a proti takovému soupeři měli spoustu střeleckých pokusů.
V minulé sezoně to bylo po standardní situaci, když se prosadil Sláďa. V tom zápas byla Sparta dominantnější, více na balonu, teď jsme byli lepší my, dominovali jsme, hlavně v té patnáctiminutovce v prvním poločase, když jsme jim moc nepůjčili balon. Byl jsem fakt sám překvapený, kolik střel jsme proti takovému soupeři měli. To také hodně pomáhá týmu, když akce byly zakončené, buď to byl roh, nebo za brankovou čárou, tím pádem jsme se mohli vzadu zkonsolidovat a nebyl z toho žádný protiútok. I v tom bylo plus, že jsme se tam více tlačili do zakončení a stříleli.

A tak by to mělo být, s četnou střelbou. Aby to nebylo jako třeba v Liberci, kde to v poli nebylo v zásadě špatné, ale zakončení v tom utkání tým postrádal.
Je to tak. V některých zápasech jsme se ještě před šestnáctkou snažili kombinovat a bylo tam iks ztrát. A z toho těžil soupeř, chodil do protiútoků a dokázal z toho skórovat. Teď proti Spartě jsme jednoduché míče v podstatě neztráceli, většinu akcí jsme zakončili. Takto by to mělo být.

Je vítězství nad Spartou, která se neporáží zrovna pravidelně, konečně to, co by mohlo Sigmu nakopnout? Protože to se říkalo už po domácím střetnutí proti Dukle …
No, to ano. I já sám už jsem to několikrát zmiňoval, už po těch evropských zápasech. Budu se zase opakovat – teď cítím, že jsme Spartu dokázali přehrávat a dokážeme ten dobrý herní projev přenést i na jiné soupeře a dokážeme na to navázat. V ligové soutěži máme výkyvy, takže doufám a věřím, že už přijde nějaká šňůra, která bude trvat delší dobu.
A tým - další aktuality:

Dvoubrankové vedení si Sigma neuhlídala. Z Ďolíčku body nevezeDvoubrankové vedení si Sigma neuhlídala. Z Ďolíčku body neveze
| 17.08.2019
Sestava SK Sigma proti BohemiansSestava SK Sigma proti Bohemians
| 17.08.2019
Upřesnění 8. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 8. kola FORTUNA:LIGY
| 17.08.2019
6. kolo: Sigma v Ďolíčku změří síly s Bohemians6. kolo: Sigma v Ďolíčku změří síly s Bohemians
| 15.08.2019
První potvrzená jména. Kdo dorazí na Zápas století?První potvrzená jména. Kdo dorazí na Zápas století?
| 14.08.2019
Roman Polom přestupuje do Českých BudějovicRoman Polom přestupuje do Českých Budějovic
| 13.08.2019
Ohlasy: SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1Ohlasy: SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1
| 10.08.2019
Sigma ztratila doma body. S Karvinou remizovala 1:1Sigma ztratila doma body. S Karvinou remizovala 1:1
| 10.08.2019
Sestava SK Sigma proti KarvinéSestava SK Sigma proti Karviné
| 10.08.2019
Informace pro fanoušky před utkáním s KarvinouInformace pro fanoušky před utkáním s Karvinou
| 10.08.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná