Aktuality

Určitě se už cítím lépe, řekl Štěrba

Určitě se už cítím lépe, řekl Štěrba

12.10.2018 / A tým

Fotbalistům SK Sigma Olomouc se v domácím duelu proti pražské Spartě podařilo eliminovat všechny ofenzivní zbraně soupeře. V tom byl základ vítězství 1:0. A velký podíl na tom měl stoper Jan Štěrba, který spolu s kolegy z obranné čtveřice dokázal vymazat z hřiště nebezpečné ofenzivní hráče protivníka v čele s reprezentantem Šuralem. „Jsem rád, že jsme to jako tým zvládli a dokázali jsme zvítězit,“ řekl Štěrba.

Sigma Spartu v sobotu doma přehrála, nedovolila soupeři prakticky nic. Jaké to bylo utkání pro vás osobně, jak se vám hrálo?
Samozřejmě jsme se na to utkání nějak připravovali celý týden. Chtěli jsme hrát mnohem aktivněji a agresivněji, než v nějakých jiných zápasech. Hlídat si jejich klíčové hráče, věděli jsme, že když nebude hrát Stanciu, tak u většiny akci bude Kanga. Myslím, že jsme ho docela eliminovali. Potom také Sparta ukázala svoji kvalitu, když se dokázala do nějakých pološancí dostat. Ale jsem rád, že jsme to jako tým zvládli a dokázali jsme zvítězit.

Bylo těžké uhlídat ofenzivní hráče soupeře v čele s Tettehem, který je docela nepříjemný?
Byli jsme na něj připravení. Spíš je silnější v nábězích za obranu, tah na branku má. Dobré má i souboje, neříkám, že ne, ale myslím, že jsme to s Džemou uskákali velmi slušně. Měli jsme tam i tlak z vrchu, pomáhali nám střední záložníci jak Kalvi nebo Haus s Plšou, pomáhali nám ho zdvojit, takže se nám ho podařilo docela eliminovat.

Jak se cítíte? Zdá se, že zápas od zápasu jste jistější, přibývající herní praxe je znát.
Je to o tom, že pokud člověk hraje víc a víc zápasů, tak má větší jistotu. Samozřejmě v jistých fázích bych si sám představoval, že bych se zachoval jinak, ale určitě se už cítím lépe. Každým zápasem je to lepší a myslím, že je to tak u každého hráče. Pokud má zápasovou praxi, tak se to projeví.

Sigma porazila Spartu doma dvakrát za sebou 1:0. V minulé sezoně jste byl pouze na lavičce, přesto, dají se ta utkání nějak srovnat? Tentokrát jste byli aktivnější a proti takovému soupeři měli spoustu střeleckých pokusů.
V minulé sezoně to bylo po standardní situaci, když se prosadil Sláďa. V tom zápas byla Sparta dominantnější, více na balonu, teď jsme byli lepší my, dominovali jsme, hlavně v té patnáctiminutovce v prvním poločase, když jsme jim moc nepůjčili balon. Byl jsem fakt sám překvapený, kolik střel jsme proti takovému soupeři měli. To také hodně pomáhá týmu, když akce byly zakončené, buď to byl roh, nebo za brankovou čárou, tím pádem jsme se mohli vzadu zkonsolidovat a nebyl z toho žádný protiútok. I v tom bylo plus, že jsme se tam více tlačili do zakončení a stříleli.

A tak by to mělo být, s četnou střelbou. Aby to nebylo jako třeba v Liberci, kde to v poli nebylo v zásadě špatné, ale zakončení v tom utkání tým postrádal.
Je to tak. V některých zápasech jsme se ještě před šestnáctkou snažili kombinovat a bylo tam iks ztrát. A z toho těžil soupeř, chodil do protiútoků a dokázal z toho skórovat. Teď proti Spartě jsme jednoduché míče v podstatě neztráceli, většinu akcí jsme zakončili. Takto by to mělo být.

Je vítězství nad Spartou, která se neporáží zrovna pravidelně, konečně to, co by mohlo Sigmu nakopnout? Protože to se říkalo už po domácím střetnutí proti Dukle …
No, to ano. I já sám už jsem to několikrát zmiňoval, už po těch evropských zápasech. Budu se zase opakovat – teď cítím, že jsme Spartu dokázali přehrávat a dokážeme ten dobrý herní projev přenést i na jiné soupeře a dokážeme na to navázat. V ligové soutěži máme výkyvy, takže doufám a věřím, že už přijde nějaká šňůra, která bude trvat delší dobu.
A tým - další aktuality:

Martin Nešpor: Chtěli jsme to nějak ukopatMartin Nešpor: Chtěli jsme to nějak ukopat
| 11.12.2018
Brankáři SK Sigma se sešli na závěr rokuBrankáři SK Sigma se sešli na závěr roku
| 10.12.2018
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 10.12.2018
Nutně jsme tyhle body potřebovali, řekl KalvachNutně jsme tyhle body potřebovali, řekl Kalvach
| 08.12.2018
Jílek: Zaslouženě bereme tři bodyJílek: Zaslouženě bereme tři body
| 08.12.2018
Sigma má tři body, výhru trefil NešporSigma má tři body, výhru trefil Nešpor
| 08.12.2018
Sestava SK Sigma proti SlováckuSestava SK Sigma proti Slovácku
| 08.12.2018
Musíme to zlomit, řekl David HouskaMusíme to zlomit, řekl David Houska
| 07.12.2018
18. kolo: Sigma hraje doma proti Slovácku18. kolo: Sigma hraje doma proti Slovácku
| 07.12.2018
Sobotní zápas SK Sigma píská ZelinkaSobotní zápas SK Sigma píská Zelinka
| 05.12.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná