Tipsport.cz

Aktuality

Yunis: Doufám, že si získám důvěru trenéra

Yunis: Doufám, že si získám důvěru trenéra

17.01.2018 / A tým

Útočník Jakub Yunis (1996) se po hostování v polském GKS Katovice vrátil zpět do SK Sigma Olomouc. V zimní přípravě bude bojovat o místo v prvoligovém kádru. A hned na úvodu přípravy se blýskl třemi góly. V sobotu naskočil do zápasů proti Prostějovu a Hlučínu, v součtu odehrál 65 minut a dal tři branky.

Jak hodnotíte hostování v zahraničí?
V první řadě bych chtěl říct, že jsem tam neodehrál jen dva zápasy, jak bylo někde mylně zmíněno, ale bylo jich, v součtu s pohárovým, sedm. Ale samozřejmě jsem toho čekal víc. Šel jsem tam s tím, že bych měl odehrát většinu zápasů. Šel jsem do Katovic na hostování, po asi osmém kolem skončil sportovní ředitel, do té doby jsem hrával. Jak skončil, tak potom už jsem toho odehrál méně. Trenér tam měl svého hráče v útoku, kterého si de facto přivedl, takže potom už jsem toho neodehrál tolik.

Ale i to jsou věci, které k fotbalu patří, že ano. S tím se nedá mnoho dělat, když má trenér svého koně, kterému dává přednost.
Bohužel, je to tak. Ale každopádně to beru pozitivně. Zase jsem se trošku posunul, poznal jsem, jak to funguje někde jinde, jak to chodí v zahraničí. Poznal jsem nového trenéra, nové způsoby, naučil jsem se řeč. Takže to beru pozitivně.

Jaké to bylo ve druhé nejvyšší polské soutěži?
Ve srovnání s českou druhou ligou bych řekl, že je to určitě na vyšší úrovni. Je to daleko svižnější fotbal, většinou nahoru dolů. Co se týče lidí, tak tam to berou jinak. Skoro na každý zápas bylo vyprodaný stadion.

Což je možná taková trošku zajímavost. Protože od Olomouce to není tak daleko, ale tam lidé na fotbal přijdou a fandí, mentalita je tam úplně jiná.
Ano, je to zajímavé. Z Olomouce jsem to měl dvě hodiny cesty, je to hned za hranicemi. A když se podíváte, jak to tam berou lidi, tak je to úplně úžasné. Když jsme hráli derby, tak tam přišlo dvanáct tisíc lidí. To na druhou ligu. Fandí celý stadion. Byla to zajímavá zkušenost. Když jsme hráli derby, tak celý týden jsme museli trénovat pod ochrankou, to bylo takové specifické. Ovšem když se dařilo, tak fanoušci fandili, když ne, tak to bylo docela peklo. Hned první domácí zápas jsme prohráli a počkali si na nás před kabinami, začali nám bušit na skla od kabiny, dokonce nám je rozbili. A to bylo první kolo. Dokonce, to pak bylo ve třetím kole, to jsme zas prohráli, a hodili po nás kladivo. To jsem hleděl, kde to jsem. Poznal jsem, že polští fanoušci jsou takoví radikální.

Ovšem podpora na hřišti, ta je jistě znát.
To určitě ano. Oni mají nějakou tu družbu s Ostravou, jezdí na zápasy spolu. Klobouk dolů před nimi.

Když je hráč ještě mladý, jako by, tak potřebuje hlavně pravidelně nastupovat. Tady po té stránce vám asi závěr podzimu moc neprospěl.
Čekal jsem od toho víc, že budu hrát častěji. Ale pak po konci sportovního ředitele, jak už jsem zmínil, to bylo jinak. To pro mě byla špatná zpráva. Sedm zápasů, to není moc, ale taky ne úplně málo.

Funguje tam třeba něco jako u nás béčko či juniorka? Že jste nastupoval třeba tam?
To tam bohužel nemají. Ale poslední měsíc, co už jsem méně hrával, tak bývaly pro hráče, kteří nenastupují pravidelně, přáteláky proti týmům Ekstraklasy. Hráli jsme s Piastem, Slaskem Vratislav, nějaké tři zápasy jsme takové měli.

Jak jste se těšil zase zpět do Sigmy?
Určitě jsem se na kluky těšil, chybělo mi to. Viděl jsem, jak se jim daří, přál jsem jim to. Bylo vidět, že celý podzim odváděli fakt skvělou práci. Sledoval jsem to, viděl jsem prakticky každý zápasy. Těším se sem, uvidíme, jak to bude v přípravě. Všechno bude záležet na trenérovi, jak se rozhodne. Doufám, že si získám jeho důvěru.

Příprava pro vás začala dobře. V sobotu jste naskočil do obou zápasů, dal jste tři branky.
Samozřejmě jsem rád, že jsem to přípravy vstoupil takto. Ale byli to jen soupeři ze třetí ligy. Je potřeba na to navázat dobrými výkony. A uvidíme, nějak to dopadne. Záleží na tom, jak se rozhodne trenér. Už jsme spolu mluvili, rád bych si získal jeho důvěru. Po prvních třech týdnech přípravy bych se měl dozvědět co a jak.

Styl hry, který vyžaduje trenér Jílek od útočníků, to je věc, co právě vám vyhovuje.
Jasně. Trenéra Jílka už znám, vím, jak hra je, není to žádný problém. Tento styl hry mi vyhovuje, uvidíme, jak to všechno dopadne.
A tým - další aktuality:

Sportovní manažer Ladislav Minář o aktuálních tématechSportovní manažer Ladislav Minář o aktuálních tématech
| 22.06.2021
Jílek na startu přípravy: Chceme zlepšovat hráče i tým jako celekJílek na startu přípravy: Chceme zlepšovat hráče i tým jako celek
| 21.06.2021
A-tým zahájil letní přípravu. Novou tváří je záložník Jan SedlákA-tým zahájil letní přípravu. Novou tváří je záložník Jan Sedlák
| 21.06.2021
Od začátku jednání jsem cítil, že Sigma je pro mě to pravé, řekl RůsekOd začátku jednání jsem cítil, že Sigma je pro mě to pravé, řekl Růsek
| 19.06.2021
Statistické okénko: hráči na hostováníStatistické okénko: hráči na hostování
| 18.06.2021
Vrací se herní formát s nadstavbou. 5 střídání i nadáleVrací se herní formát s nadstavbou. 5 střídání i nadále
| 17.06.2021
Antonín Růsek další ofenzivní posilou Sigmy OlomoucAntonín Růsek další ofenzivní posilou Sigmy Olomouc
| 17.06.2021
Sezónu zahájíme na Letné proti Spartě, pak přivítáme PardubiceSezónu zahájíme na Letné proti Spartě, pak přivítáme Pardubice
| 16.06.2021
Kopni do vrtule: Sigma se zapojila do dobročinné štafetyKopni do vrtule: Sigma se zapojila do dobročinné štafety
| 15.06.2021
Úžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl VaněčekÚžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl Vaněček
| 10.06.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná