Tipsport.cz

Aktuality

Buchta: Máme dobrou kombinaci, tak to nemůžu kopat

Buchta: Máme dobrou kombinaci, tak to nemůžu kopat

20.02.2018 / A tým

Brankář SK Sigma Olomouc Miloš Buchta vychytal deváté čisté konto v sezoně a Modrá lavina v neděli doma na Andrově stadionu brala bod za remízu 0:0 se silnou Plzní. „Dobrý start je vždycky důležitý. Věděli jsme, že když zápas zvládneme na bodový zisk, tak odskočíme Slavii. Sice je to remíza doma, ale s Plzní, to je pro někoho jako výhra. Takže můžeme být spokojeni,“ řekl Miloš Buchta.

Jaké bylo utkání proti Plzni? Je pro Sigmu bod dobrý, nebo je to málo?
Nějaké možnosti na vstřelení gólu, hlavně v prvním poločase, jsme měli. Bohužel jsme to nevyužili. Skončilo to nula nula, opět jsme doma neprohráli. Ale je to pro mě trošku zklamání, chtěli jsme vyhrát.

Vy jste v neděli opět předvedl odvážnou kličku i několik rozehrávek. Po jedné z nich došlo ke ztrátě a soupeř měl vyloženou šanci.
Nechtěl jsem to kopat pořád nahoru. Chtěl jsem to hrát spíš po zemi, ale trošku to skákalo. A v té jedné situaci jsem to špatně vyhodnotil. Když už jsem byl nahoře hodně z brány, tak jsem to měl kopnout. Ale byla z toho pak asi jejich největší šance, když to mohl trefit do prázdné brány. Ale ustáli jsme to. Je ovšem dobře, že se učíme hrát po zemi, protože to je naše největší síla. Když se do soupeře dostaneme kombinačně. Terén nám to trošku ztěžoval, ale věřím, že příště už to bude za tři body. Největší naše síla je, když to rozjedeme odzadu, Kalvi, Haus, to jsou hráči, kteří se nebojí jít do kombinace. Když máme dobrou kombinaci, tak to nemůžu kopat.

Někdy jsou ty situace docela riskantní.
Je to trošku do rizika. Ale na druhou stranu, my jsme kombinační mužstvo a nakopávané balony nám moc nevyhovují. Takže se na tom snažíme pracovat v tréninku. A bohužel, když to nevyjde, tak hlavně nezazmatkovat a zkusit to podruhé. Zatím jsme z toho nedostali gól, ale musím si na to dávat vždycky pozor.

V závěru poslala Plzeň do hry Tomáše Chorého. Bylo to potom pro vás o něco těžší?
Ono je vždycky složitější, když přijde hráč z lavičky, v takové zimě to není nic jednoduchého. Ale jde vidět, že má obrovskou sílu, balon sklepnout a podržet. A na druhou stranu, my jsme šli za vítězstvím do konce, takže jsme se nesoustředili vyloženě na Chorase, ale na to, abychom dali gól. Což se nám nepodařilo. Ale vzadu kluci makali super, uhráli jsme to s nulou a doufám, že příště gól dáme.

Čisté konto, už deváté, jste udržel nakonec bez zásadnějších problémů. Nicméně, při které situaci vám bylo nejhůře?
Nejhůř? Asi při té skákavé střele, skočilo to přede mnou, musel jsem to vyrážet do strany. Ani jsem to dobře neviděl, skočilo to, na tom terénu to může skočit všelijak. Takže jsem zvolil jistotu a raději jsem to boxoval. No a samozřejmě nejhůř mi bylo, když jsem pokazil tu rozehrávku na Kalviho, když jsem ho vyloženě zašil. A oni šli do brejku, Krmenčík měl před sebou prázdnou bránu. Naštěstí mu to před střelou skočilo a netrefil. Určitě jsem mi ulevilo, protože bych nechtěl, abychom prohráli zápas špatně vyhodnocenou takovou situací. Jsem rád, že jsme z toho neinkasovali a nula vzadu se vždycky počítá.

Plzeň jste neporazili, takže si stále drží poměrně komfortní a velký náskok.
Škoda, že jsme Plzeň neporazili, mohli jsme to možná malinko zdramatizovat. Oni si to pohlídají, těch čtrnáct bodů náskok, to je přece jenom hodně. Takže my se budeme muset soustředit na do druhé, třetí čtvrté místo. Vidím, jak hrajeme, hrajeme dobře a bylo by alibistické, kdybychom se schovávali za to, že chceme jen skončit v první půlce. Já osobně bych chtěl pohár, bylo by pěkné si ho na konci kariéry ještě zahrát. Pokud budeme hrát takhle, tak věřím, že poháry budou. Rozdáme si to čtyři o tři místa a věřím, že budeme úspěšnější, než ostatní.

Co jste říkal na výsledek Slavie?
Celkově byly sobotní výsledky docela obráceně. Karviná vyhrála v Boleslavi, Slovácko v Ostravě, Slavia prohrála v Jihlavě. Samozřejmě tam pro ni byl terén těžký, ale Jihlava dobře vzdorovala. A je dobré, že se to zamotalo hned na začátku. Teď jedeme do Brna a doufám, že potvrdíme dobrou formu a získáme tam tři body. A budeme se stále držet nahoře.

A vyhecoval tým nějakým způsobem výsledek zápasu v Jihlavě?
No, ani jsme to právě že moc neřešili. Díváme se hlavně sami na sebe, i když samozřejmě vnímáme, jak kdo hraje. Samozřejmě zakopnutí přímé soupeře je příjemné. Ale nějak víc jsme to v kabině neřešili, chtěli jsme nad Plzní vyhrát. Věděli jsme, že budou unavení, nakonec to skončilo nula nula.

Po sedmnácti kolech máte devět čistých kont. Máte nějaký svůj plán, metu, na kterou byste se rád v této statistice v sezoně dostal?
Není to jenom o gólmanovi. Bráníme výborně, stahujeme se už od útočníka, když je nějaký protiútok. Rychle se vrátíme do vápna, něco musím chytit a s ostatním mi pomůžou kluci. Takže kolik … Nevím… Řeknu třeba patnáct, aby to byla nějaká meta. A když budu co nejblíž toho čísla, tak budu spokojený.
A tým - další aktuality:

Tváří nového Sigmáka je Pablo González!Tváří nového Sigmáka je Pablo González!
| 07.05.2021
31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii
| 07.05.2021
Informace pro permanentkáře k utkání se SlaviíInformace pro permanentkáře k utkání se Slavií
| 03.05.2021
Sigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a NečkemSigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a Nečkem
| 03.05.2021
Video: Michal Vepřek po zápase v JablonciVideo: Michal Vepřek po zápase v Jablonci
| 02.05.2021
Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?
| 02.05.2021
Ze Střelnice s prázdnou. Sigma prohrála v Jablonci 1:3Ze Střelnice s prázdnou. Sigma prohrála v Jablonci 1:3
| 02.05.2021
30. kolo: Sigma jede do Jablonce30. kolo: Sigma jede do Jablonce
| 30.04.2021
Termíny a hrací časy posledních 5 ligových utkáníTermíny a hrací časy posledních 5 ligových utkání
| 29.04.2021
Vyřazení bolí. Chtěl jsem tady zažít ještě jeden úspěch, řekl HouskaVyřazení bolí. Chtěl jsem tady zažít ještě jeden úspěch, řekl Houska
| 28.04.2021

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná