Tipsport.cz

Aktuality

Ladislav Minář o kádru, smlouvách nebo přestupech

Ladislav Minář o kádru, smlouvách nebo přestupech

21.07.2018 / A tým

Sportovní manažer Ladislav Minář přivedl do SK Sigma Olomouc, jako již tradičně, posily zvučného jména. Ovšem na rozdíl od předchozích případů to není na hostování, ale na přestup. A to by mělo spolu se stabilizací stávajícího kádru ještě zvednout sílu našeho týmu. „Čím víc se přiblížíme k výkonům z minulé sezony, tím to bude lepší. Takové výkony nám zajistí body,“ řekl Minář.

Kromě nových hráčů na přestup Sigma před novou sezonou prodloužila smlouvy se sedmi hráči. Byla to těžká jednání? A mají někteří výstupní klauzule?
Nebudu se bavit o tom, jestli jsou nebo nejsou klauzule. Protože potom média vytvářejí takový tlak kolem toho a pomalu hráče i nabízejí. Když jsem si přečetl článek v Mladé frontě, že tady jsou Plšek a Houska, mají klauzule, chcete je, vezměte si je. Jeden běhá od šestnáctky k šestnáctce, druhý dává góly. Hráči jsou dnes vázání určitou mlčenlivostí, z naší strany už nikdy nebudou slyšet nějaké podobnosti smlouvy kromě toho, do kdy ten kontrakt je uzavřený. Samozřejmě není jednoduché s těmi hráči prodloužit smlouvy. Protože oni měli za sebou dobrou sezonu a všichni se vidí někde v zahraničí. Nicméně se to podařilo, dělali jsme na tom měsíc a půl. Je to vždycky takové nešikovné, jsou tam dovolené, takže hráči si to ještě posunuli, rozmýšlejí, přemýšlejí další tři týdny. Já, protože jsem netrpělivý, tak bych to chtěl mít co nejdříve hotové. Ono to tak úplně nejde. Jsem rád, že jsme se sedmi hráči prodloužili smlouvy, teď se chystáme na další dva tři hráče. Cíl za poslední roky byl takový, protože v předchozím období jsme to vždycky prodlužovali jen o rok a tlačili jsme to před sebou. To gró hráčů teď máme prodlouženo až do roku 2021, což je podle mě úplně ideální stav. Pokud se podaří ještě ty další dva až tři hráče prodloužit, tak bychom měli konečně kostru mužstva prodlouženou tak, že nejsme každý rok pod nějakým tlakem. A potom může být o prostor na to, abychom mohli třeba o odchodu jedno hráče jednat. Dříve jsme museli pořád prezentovat, že nebudeme jednat. Jednou jsem viděl v médiích v plzeňské dresu Plška, podruhé Kalvacha, pak Jemelku málem někde v zahraničí, Ono se toho navykládá strašně moc, ale realita je taková, že kromě odchodu Uroše, který odešel na základě výstupní klauzule, tak by jinak neodešel nikdo jiný.

Fanoušci nesli klauzule s nelibostí, moc jim neporozuměli ani někteří experti.
Mám z toho pocit, že jsme tady v Olomouci všichni hlupáci, že dáváme hráčům výstupní klauzule. My nechceme dát výstupní klauzuli ani jednomu hráči. Ale jestli se dostaneme do stavu, že hráči nám, protože se sestupovalo, postupoval, nechtěli nikdy prodloužit smlouvu o více než rok a pak když agent s tím hráčem ještě řeknou, že bez té klauzule prostě neprodlouží, tak potom tam hledáte, jaká bude ta výsledná částka. Olomouc nemá zájem dávat výstupní klauzule, ani u jednoho hráče ji nechtěla. Ale pokud bychom ji tam nedali a nenašli nějaký kompromis, tak ti hráči už by byli dneska už možná pryč zadarmo. Nechceme je tam dávat.

Kostru a jádru týmu se podařilo zachovat a udržet, odešel jen Uroš Radakovič.
Uroš Radaković dal vyloženě najevo, že prostě chce po třech letech změnu. Vyloženě si přál, abychom mu vyšli vstříc, protože tady odvedl kus dobré práce, což bezesporu odvedl. To byl jeden z hráčů, který to deklaroval už po skončení sezony, před dovolenou. U dalších hráčů to tak nebylo, byť samozřejmě přes ty dovolené pořád čekali, kdyby na ně náhodou nějaká nabídka přišla. Hráči dnes mají v Sigmě Olomouc vytvořené takové podmínky, že si troufnu říct, že kromě Sparty, Slavie a Plzně jim je nikdo další nevytvoří. Pokud o ně nebude zájem z těchto tří klubů, tak je může zajímat pouze zahraničí. Opravdu jsou hráči dneska dobře zaplaceni.

V kádru, ale i v juniorce, je několik mladých hráčů, kteří získali titul s dorostem. Dostanou šanci, nastoupí v první lize?
Také musím myslet na to, že jak jsme pořád sestupovali a postupovali, tak jsme nemohli dávat tolik prostoru našim mladým hráčům. Náš kádr tvoří dalších pět šest kluků, kteří vyhráli s dorostem titul. Budou se neustále točit v tréninkovém procesu. Proto jsme přešli na jiný model, s juniorkou, vzali jsme k ní Pepu Muchu, aby i s tím úzkým kádrem byl kvalitní tréninkové proces. Abychom mohli i tady těmto hráčům dávat nějaký prostor. Přál bych si, abychom během sezony měli takový klid, aby mladí mohli dostávat příležitost a sbírat nějaké minuty. To je také jeden z cílů, kromě umístění. Kádr na ten počet zápasů nemáme nějak extra široký. A je pro nás důležité, aby se nás drželo zdraví a vyhýbali se absencím. Posledních asi pět kol jsme dohrávali se šesti hráči, co měli po třech žlutých kartách. A tam se klidně mohlo stát, že by nám chyběla čtvrtina základní sestavy. Máme zhruba devatenáctičlenný kádr, který už má nějaké zkušenosti, plus pět šest mladých kluků. Může se stát, že může třeba ještě jeden hráč odejít a jeden hráč přijít, máme termín do 8 září. Takže prostor tam ještě může být. Ale zdraví je velmi důležité, pokud ti kluci budou zdraví, tak můžou být velmi úspěšní.

Nebojíte se, že po dvou dobrých sezonách by mohlo být o něco hůře?
Bojím se toho. Není to, že bych nevěřil mužstvu nebo trenérům. Ale co jsme tady, tak je pořád jojo efekt. Klidným mě to nenechává, proto jsem opatrný v nějakých tipech na umístění a podobně. V kvalitě hráčské kádru se to určitě posunulo směrem dopředu. Není tam taková proměnlivost. Před dvěma lety jsme si řekli, že už půjdeme cestou, abychom měli tým stabilizovaný. Je výhoda toho, že trenér hráčů nebojí, kolikrát vedeme debaty … Pro něj není jednoduché přivést hráče, pokud tam prostě necítí charakter a schopnost pro týmovou práci, tak takového nechce. V tomto se to, myslím, stabilizovalo. Snažíme se do toho zasahovat citlivě. Ale je to otázka. Někdy mám pocit, že hráč, kterého přivedeme, tak je to pár týdnů zraněný. To mě budí ze spaní … Vždycky si říkám, že to přece není normální, připadám si jako blázen. Mám to v sobě, samozřejmě dvakrát sestoupit v jednom klubu, to je ve mně do dneška. Nejsem splachovací. A pokud bychom ještě dvakrát zopakovali po sobě to umístění z minulé sezony, tak mě to ještě nepustí. Vnitřně se toho bojím, mám to hodně vztáhnuté na sebe. Ale o mužstvo se nebojím, protože tu kvalitu má.
A tým - další aktuality:

Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
| 06.04.2021
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct
| 04.04.2021
Musíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře LátalMusíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře Látal
| 03.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná