Tipsport.cz

Aktuality

Rozhovor s Petrem Konečným a Martinem Majorem

Rozhovor s Petrem Konečným a Martinem Majorem

23.09.2018 / Ostatní

K současné situaci nejen na sportovním poli poskytli do zápasového bulletinu rozhovor předseda představenstva SK Sigma Olomouc Petr Konečný a člen představenstva našeho klubu Martin Major.

Jak hodnotíte aktuální sportovní výsledky?
Petr Konečný: Tak
, že by nám zrovna aktuální sportovní výsledky nedělaly starosti, to nemohu říct. Ve čtvrtek se sešlo představenstvo, rozebrali jsme podrobně naši situaci s trenérem a sportovním ředitelem včetně navrhovaných opatření a chci věřit, že se to podaří prolomit a dostaví se tolik očekávané body.
Martin Major: Nemám z ligových výsledků vůbec radost. Sigma má v Olomouci dobré podmínky pro svoji činnost a je třeba, aby se to odrazilo i ve výsledcích, které by měly znovu začít přinášet radost fanouškům. Zažili jsme v posledních měsících radostné chvíle při postupu přes Kairat Almaty, nadšení při zápasech se Sevilla FC i zklamání v ligových zápasech, ale je to sport a ke sportu to patří.

Poslední období bylo náročné nejen sportovně, ale i organizačně.
Petr Konečný:
To je pravda. Chci poděkovat nejen hráčům, ale i všem kdo se v klubu podíleli na zajištění zápasů s Kairatem a Sevillou, jakož i fanouškům, kteří Sigmu přišli podpořit. K zajištění těchto zápasů spolu s navazujícími i ligovými zápasy bylo vynaloženo naprosto mimořádné úsilí, které někdy ani nedovedeme docenit. Tato krásná kapitola historie našeho klubu se ale už uzavřela, je třeba se dívat do budoucnosti. Hráči a celý realizační tým už se musí koncentrovat jen na aktuální ligové zápasy, které nás čekají.
Martin Major: V příštím roce bude klub slavit 100 leté výročí od založení. Přál bych si, aby jej slavil alespoň ve stabilní klidné pozici v tabulce. Určitě bude při této příležitosti i čas na rekapitulaci či návrat do historie. Pro fanoušky budou připraveny určité akce, aby mohli toto výročí oslavit. Byl bych rád, kdyby tyto oslavy nebyly poznamenány nějakými sportovními či jinými problémy.

V Seville došlo také ke vstupu klubu do Okresní hospodářské komory, co k tomu klub vedlo?
Petr Konečný:
Ano, došlo k tomu v den zápasu, tedy 30. 8. 2018 podpisem příslušných listin po několika předcházejících jednáních, ze kterých vyplynulo, že by tento vstup mohl být pro klub z dlouhodobého hlediska přínosný.
Martin Major: Okresní hospodářská komora Olomouc zastupuje zájmy podnikatelů a firem v regionu již od roku 1851. V poslední době vykazuje komora zcela novou dynamiku a "tah na branku". Aktuálně sdružuje přes 150 členů. Většina z nich spadá do kategorie silných a tradičních zaměstnavatelů. Vidíme zde potenciál navázat nová partnerství prospěšná pro klub.

Co řešení vstupu nějakého generálního partnera do klubu?
Martin Major:
Opakovaně mohu uvést stále to stejné. Klub takového partnera či spíše mecenáše potřebuje, je k takovému vstupu připraven a věřím, že i tento úkol se nakonec podaří zrealizovat. Pokud budu mít možnost jako zástupce města takový vstup podpořit, pak pokud bude za rozumných podmínek, tak jej podpořím.
Petr Konečný: Je to zadání, které se nepodařilo zatím vyřešit. Budu se trochu opakovat, když uvedu, že po převodu Androva stadionu na město do určité míry zájem opadl, což trvá, ale je to patrně i tím, že se někteří zájemci více ptali, jaký majetek získají, než aby uváděli, jak konkrétně se chystají Sigmě pomoci. Podle mého by pomohly také lepší aktuální sportovní výsledky.

Podařilo se již po nabytí majetku Androva stadionu v tomto roce statutárním městem Olomouc vyřešit vztahy mezi městem a klubem?
Martin Major:
Od května tohoto roku vedeme o uspořádání vztahů jednání, došlo i k odborným posouzením, analýzám, a nakonec i k projednání v radě města. Předpokládám, že se podaří naplnit záměr, aby se to právně i fakticky realizovalo s účinností od 1. 1. 2019. Každopádně koncepce pro Andrův stadion a jeho atraktivitu pro diváky není z pohledu města záležitostí pár měsíců, ale čeká nás ještě hodně práce.
Petr Konečný: Je to poměrně složitá problematika sama o sobě, proto určitou dobu trvalo, než se připravila. I tak bude třeba průběžně vztahy ještě doladit podle toho, jak se prvotní nastavení pro obě strany osvědčí v prvním roce.OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná