Tipsport.cz

Aktuality

Měl jsem to spíš ustát, řekl Kalvach

Měl jsem to spíš ustát, řekl Kalvach

25.04.2018 / A tým

Nejvíce obranných soubojů svedl v dosud odehraných 25. Kole HET ligy záložník SK Sigma Olomouc Lukáš Kalvach. Bylo jich 398. V neděli k nim další nepřidá, v derby dostal červenou kartu po druhé žluté, takže bude mít stopku.

Jak se říká, všechno je jednou poprvé, pro vás v sobotu přišlo poprvé vyloučení v nejvyšší soutěži. Navíc to bylo za zákrok, který sice vypadal ostře, ale ve finále protihráč zakopl o vaši hlavu, když jste před ním projel skluzem.
No … Protihráč si hodně píchl míč, byl jsem si stoprocentně jistý, že balon budu mít. Tak jsem tam jakože spadl, ani nevím, jak to bylo, pak jsem dostal do hlavy. Smůla.

Trenér Václav Jílek potom říkal, že vám tu situaci trošku vyčítá, že jste ji nemusel hasit takovým způsobem.
Ano. Říkal mi, že jsem to měl spíš ustát, když to bylo na půlce. Měl jsem to takhle řešit. Ale v tu chvíli jsem si byl jistý, že míč budu mít, ale nevyšlo to.

Mrzí vás to vyloučení hodně? Teď vypadnete na nejbližší zápas ze sestavy.
Štve mě to hodně. Blíží se konec sezony a samozřejmě jsem chtěl být v Teplicích s týmem. Hrajeme o co nejlepší umístění, takže mě mrzí, že u toho teď nemůžu být.

Kouč také zmínil, že jste pro něj jednou z klíčových postav týmu, zásadním hráčem základní sestavy. To je celkem potěšitelné hodnocení na to, že hrajete první sezonu v první lize.
Po tom začátku, kdy jsem byl v takové nejistotě, mě to určitě těší. Že mi trenér věří a že jsem si dokázal takovou pozici vypracovat.

A možná vám tohle i pomůže. Občas se stává, že když se hráč vykartuje, tak pak už ho ten, co ho zastoupí, zpět nepustí. To by vám nemuselo hrozit.
To je na trenérovi. Budu si samozřejmě přát, aby to kluci zvládli, a když se tam příští utkání potom nedostanu, tak bohužel. S tím nic neudělám, protože teď to byla moje hloupost. Ale budu se snažit, abych se tam potom zase dostal. A pak to bude na rozhodnutí trenéra.

Jaký byl zápas proti Ostravě? Hodně těžký? Nebo takový standardní?
No hlavně se hrálo dobře kvůli té kulise, která tady byla. Díky fanouškům soupeře, ale samozřejmě také našim, přišlo skoro deset tisíc lidí, tak to se potom hrálo dobře. Myslím si, že jsme od začátku byli lepší, Baník byl zalezlí, hráli na brejky, nakopávali to na Baroše. Byli jsme lepší, jen škoda, že jsme si nevytvořili víc šancí, že jsme neměli více klidu v předfinální fázi a třeba nedali více gólů.

Vy jste také mohl dát gól, měl jste tam opět velmi dobrou střelu. Nemrzí vás to čekání na první gól už trochu? Mnohokrát moc nechybělo, proti Jihlavě jste dokonce už branku, a moc hezkou dal, ale nakonec, bůh ví proč, nebyla uznána.
Nevím, co pro to mám udělat víc. Asi to lépe trefit, musím si na to počkat. Ale u mě to není nic tak zásadního, dát gól. Ale samozřejmě bych byl rád, kdybych ho už dal, abych měl klid. Ovšem jsem tam od něčeho jiného, takže to není pro mě zase tak velká priorita, aby mě to nějak sráželo.

Trochu se změnila sestava, místo Václava Jemelky hrál Roman Polom. Byla nějaká změna ve spolupráci vás jako defenzivního záložníka se stoperskou dvojicí nebo už jste všichni na sebe z tréninku tak zvyklí, že to nevadilo?
Samozřejmě s Vencou Jemelkou jsme odehráli většinu zápasů, takže sehranost je tam větší. Ale Poly, tam je souhra z tréninků nebo i z těch utkání, ve kterých už nastoupil. V sobotu odehrál skvělý zápas, nebyl v tom žádný velký problém. Ta spolupráce funguje.

Je pro vás pocitově zápas před takovou kulisou podobný, jako pokud tolik diváků není? Protože třeba duel Jablonec – Sigma byl stejný jako Sigma – Ostrava, v obou případech měli domácí nějaké šance, ale hodnocení těch utkání je odlišné.
To se nedá srovnat. Je to ovlivněné všechno tou kulisou. Hraje se lépe a takový zápas je pak i lépe hodnocený. Když jsou lidé v ochozech, tak je to prostě lepší.

Vy taková utkání zažíváte poprvé, hrajete v první lize premiérovou sezonu. Působí to i na vás tak, že diváci vás ženou, že atmosféra vám dodá sílu a vyburcuje?
Ano. Nechci nějak shazovat druhou ligu, ale je to prostě rozdíl, když na vás přijde tři sta lidí nebo osm tisíc. To vám dodá velkou sílu, v té kulise se cítíte lépe, mnohem lépe se pak hraje, když je fantastická atmosféra.

A věříte, že takovou bude mít Sigma i v posledních dvou domácích zápasech sezony? Že fanoušků dorazí na Andrův stadion dost a pomůžou k bodovému zisku v důležitých utkáních?
Já doufám, že ano. Že dost lidí přilákáme postavením v tabulce, bude i hezké počasí, takže doufám, že přijde co nejvíce diváků.
A tým - další aktuality:

Matoušek po ligovém debutu: Nervózní jsem byl, ale kluci mi pomohliMatoušek po ligovém debutu: Nervózní jsem byl, ale kluci mi pomohli
| 24.07.2021
Více napadat rozehrávku, měl jasno Jílek. Chválil Matouška nebo MacíkaVíce napadat rozehrávku, měl jasno Jílek. Chválil Matouška nebo Macíka
| 24.07.2021
Sigma z Letné body neveze. Se Spartou prohrála 2:3Sigma z Letné body neveze. Se Spartou prohrála 2:3
| 24.07.2021
Zlatohlávek, Sláma a Hausknecht budou hostovat v jiných klubechZlatohlávek, Sláma a Hausknecht budou hostovat v jiných klubech
| 24.07.2021
Zpátky na Andrák! Začíná předprodej na utkání s PardubicemiZpátky na Andrák! Začíná předprodej na utkání s Pardubicemi
| 23.07.2021
S přístupem hráčů jsem spokojený. Na Spartě budeme aktivní, řekl JílekS přístupem hráčů jsem spokojený. Na Spartě budeme aktivní, řekl Jílek
| 22.07.2021
Sigma u Šantovky: Nové dresy, tiskovka či promítání filmu Sigma stoletáSigma u Šantovky: Nové dresy, tiskovka či promítání filmu Sigma stoletá
| 21.07.2021
Fanoušci Sigmy mohou na Letnou. Prodej vstupenek začíná ve čtvrtekFanoušci Sigmy mohou na Letnou. Prodej vstupenek začíná ve čtvrtek
| 21.07.2021
Souhrn letní přípravy A týmuSouhrn letní přípravy A týmu
| 19.07.2021
Soustředění v Polsku Sigma zakončila remízou s Arkou GdyniaSoustředění v Polsku Sigma zakončila remízou s Arkou Gdynia
| 16.07.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná