Tipsport.cz

Aktuality

Měl jsem to spíš ustát, řekl Kalvach

Měl jsem to spíš ustát, řekl Kalvach

25.04.2018 / A tým

Nejvíce obranných soubojů svedl v dosud odehraných 25. Kole HET ligy záložník SK Sigma Olomouc Lukáš Kalvach. Bylo jich 398. V neděli k nim další nepřidá, v derby dostal červenou kartu po druhé žluté, takže bude mít stopku.

Jak se říká, všechno je jednou poprvé, pro vás v sobotu přišlo poprvé vyloučení v nejvyšší soutěži. Navíc to bylo za zákrok, který sice vypadal ostře, ale ve finále protihráč zakopl o vaši hlavu, když jste před ním projel skluzem.
No … Protihráč si hodně píchl míč, byl jsem si stoprocentně jistý, že balon budu mít. Tak jsem tam jakože spadl, ani nevím, jak to bylo, pak jsem dostal do hlavy. Smůla.

Trenér Václav Jílek potom říkal, že vám tu situaci trošku vyčítá, že jste ji nemusel hasit takovým způsobem.
Ano. Říkal mi, že jsem to měl spíš ustát, když to bylo na půlce. Měl jsem to takhle řešit. Ale v tu chvíli jsem si byl jistý, že míč budu mít, ale nevyšlo to.

Mrzí vás to vyloučení hodně? Teď vypadnete na nejbližší zápas ze sestavy.
Štve mě to hodně. Blíží se konec sezony a samozřejmě jsem chtěl být v Teplicích s týmem. Hrajeme o co nejlepší umístění, takže mě mrzí, že u toho teď nemůžu být.

Kouč také zmínil, že jste pro něj jednou z klíčových postav týmu, zásadním hráčem základní sestavy. To je celkem potěšitelné hodnocení na to, že hrajete první sezonu v první lize.
Po tom začátku, kdy jsem byl v takové nejistotě, mě to určitě těší. Že mi trenér věří a že jsem si dokázal takovou pozici vypracovat.

A možná vám tohle i pomůže. Občas se stává, že když se hráč vykartuje, tak pak už ho ten, co ho zastoupí, zpět nepustí. To by vám nemuselo hrozit.
To je na trenérovi. Budu si samozřejmě přát, aby to kluci zvládli, a když se tam příští utkání potom nedostanu, tak bohužel. S tím nic neudělám, protože teď to byla moje hloupost. Ale budu se snažit, abych se tam potom zase dostal. A pak to bude na rozhodnutí trenéra.

Jaký byl zápas proti Ostravě? Hodně těžký? Nebo takový standardní?
No hlavně se hrálo dobře kvůli té kulise, která tady byla. Díky fanouškům soupeře, ale samozřejmě také našim, přišlo skoro deset tisíc lidí, tak to se potom hrálo dobře. Myslím si, že jsme od začátku byli lepší, Baník byl zalezlí, hráli na brejky, nakopávali to na Baroše. Byli jsme lepší, jen škoda, že jsme si nevytvořili víc šancí, že jsme neměli více klidu v předfinální fázi a třeba nedali více gólů.

Vy jste také mohl dát gól, měl jste tam opět velmi dobrou střelu. Nemrzí vás to čekání na první gól už trochu? Mnohokrát moc nechybělo, proti Jihlavě jste dokonce už branku, a moc hezkou dal, ale nakonec, bůh ví proč, nebyla uznána.
Nevím, co pro to mám udělat víc. Asi to lépe trefit, musím si na to počkat. Ale u mě to není nic tak zásadního, dát gól. Ale samozřejmě bych byl rád, kdybych ho už dal, abych měl klid. Ovšem jsem tam od něčeho jiného, takže to není pro mě zase tak velká priorita, aby mě to nějak sráželo.

Trochu se změnila sestava, místo Václava Jemelky hrál Roman Polom. Byla nějaká změna ve spolupráci vás jako defenzivního záložníka se stoperskou dvojicí nebo už jste všichni na sebe z tréninku tak zvyklí, že to nevadilo?
Samozřejmě s Vencou Jemelkou jsme odehráli většinu zápasů, takže sehranost je tam větší. Ale Poly, tam je souhra z tréninků nebo i z těch utkání, ve kterých už nastoupil. V sobotu odehrál skvělý zápas, nebyl v tom žádný velký problém. Ta spolupráce funguje.

Je pro vás pocitově zápas před takovou kulisou podobný, jako pokud tolik diváků není? Protože třeba duel Jablonec – Sigma byl stejný jako Sigma – Ostrava, v obou případech měli domácí nějaké šance, ale hodnocení těch utkání je odlišné.
To se nedá srovnat. Je to ovlivněné všechno tou kulisou. Hraje se lépe a takový zápas je pak i lépe hodnocený. Když jsou lidé v ochozech, tak je to prostě lepší.

Vy taková utkání zažíváte poprvé, hrajete v první lize premiérovou sezonu. Působí to i na vás tak, že diváci vás ženou, že atmosféra vám dodá sílu a vyburcuje?
Ano. Nechci nějak shazovat druhou ligu, ale je to prostě rozdíl, když na vás přijde tři sta lidí nebo osm tisíc. To vám dodá velkou sílu, v té kulise se cítíte lépe, mnohem lépe se pak hraje, když je fantastická atmosféra.

A věříte, že takovou bude mít Sigma i v posledních dvou domácích zápasech sezony? Že fanoušků dorazí na Andrův stadion dost a pomůžou k bodovému zisku v důležitých utkáních?
Já doufám, že ano. Že dost lidí přilákáme postavením v tabulce, bude i hezké počasí, takže doufám, že přijde co nejvíce diváků.
A tým - další aktuality:

Úžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl VaněčekÚžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl Vaněček
| 10.06.2021
První letní posila! Do Sigmy přichází útočník David VaněčekPrvní letní posila! Do Sigmy přichází útočník David Vaněček
| 09.06.2021
Letní příprava: Zápasy ve Slatinicích a soustředění v PolskuLetní příprava: Zápasy ve Slatinicích a soustředění v Polsku
| 08.06.2021
Statistický souhrn sezóny 2020/2021. Kdo odehrál nejvíce minut?Statistický souhrn sezóny 2020/2021. Kdo odehrál nejvíce minut?
| 04.06.2021
Matěj Hadaš má za sebou první ligový startMatěj Hadaš má za sebou první ligový start
| 01.06.2021
Václav Jílek opět povede Sigmu OlomoucVáclav Jílek opět povede Sigmu Olomouc
| 31.05.2021
Kluci se o výhru poprali, ocenil snahu trenér LátalKluci se o výhru poprali, ocenil snahu trenér Látal
| 30.05.2021
Lepší rozloučení s kariérou jsem si nemohl přát, řekl KerbrLepší rozloučení s kariérou jsem si nemohl přát, řekl Kerbr
| 30.05.2021
Sezóna zakončena vítězstvím. Z Liberce veze Sigma tři bodySezóna zakončena vítězstvím. Z Liberce veze Sigma tři body
| 29.05.2021
Mihalík a Assoubre pokračovat nebudou. Jaká je situace s Jemelkou?Mihalík a Assoubre pokračovat nebudou. Jaká je situace s Jemelkou?
| 28.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná