Tipsport.cz

Aktuality

Mužstvo se z toho nepoloží, řekl Jílek

Mužstvo se z toho nepoloží, řekl Jílek

25.07.2018 / A tým

Úvodní utkání soutěžního ročníku se fotbalistům SK Sigma Olomouc nepovedlo. A trenér Václav Jílek musel svým hráčům vyčinit za nedůslednost a dvě lacině inkasované branky v prvním poločase, pak už byl duel pro Hanáky těžký. „Musíme to vzít jako fakt, otřepat se z toho a jdeme dál. Dostali jsme na prdel, ale jsem přesvědčený, že tohle mužstvo se z toho určitě nepoloží. Čeká nás v pátek těžký zápas v Boleslavi, dáme hlavy nahoru a pevně věřím, že něco přivezeme. A potom doma s Plzní to zase bude jiný zápas,“ řekl Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Slavii?
Samozřejmě se mi to nehodnotí úplně lehce. Představovali jsme si ten úvodní zápas určitě s jiným výsledkem. Nicméně myslím si, že jsme narazili na hodně silného soupeře, který naplnil ty prognózy, že bude jedním z největších kandidátů na mistrovský titul. A když se k tomu přidá ještě naprostá efektivita v prvním poločase, protože si nemyslím, že by nás Slavia v prvním poločase nějak přehrávala, dala ze dvou situací, které bych ani nenazval šancemi, dvě branky. No a potom otáčet z nula dva s takhle silným soupeřem je strašně složité. Ještě jsme se chtěli o něco pokusit, maličko to zaktivnit, dali jsme tam čerstvé hráče. Ale Slavia nás nepouštěla do tolika šancí, jak jsme si představovali. Bylo to ale dáno i naší určitou nekvalitou v přechodové fázi, ztratili jsme tam spoustu míčů. Ukázal se jednoznačný rozdíl v kvalitě řešení, když Slavia to většinou vyhodnotila správně, my jsme většinou ty situace nedokázali dohrát tak, jak bylo potřeba.

Pro tým bylo střetnutí možná i testem na to, co může čekat v těch dalších, máte před sebou na úvod sezony jen papírově silné soupeře.
Na druhou stranu v dalším utkání tady máme Plzeň, pak nás čeká předkolo Evropské ligy, byl to obrázek toho, s jakými soupeři se budeme dál měřit a můžeme potkat. Pevně věřím, že se z toho otřepeme, protože to nebyla otázka toho, že bychom nepracovali. Prostě jsme se potkali s lepším soupeřem, myslím, že ten výsledek je vůči nám docela krutý, ale sport bohužel přináší jak příjemné chvíli při vítězstvích, tak i ty nepříjemné při porážkách. Musíme to vzít jako fakt, otřepat se z toho a jdeme dál. Dostali jsme na prdel, ale jsem přesvědčený, že tohle mužstvo se z toho určitě nepoloží. Čeká nás v pátek těžký zápas v Boleslavi, dáme hlavy nahoru a pevně věřím, že něco přivezeme. A potom doma s Plzní to zase bude jiný zápas.

Na stadion přišlo téměř deset tisíc diváků, vnímal jste dobrou atmosféru?
Kulisa byla výborná, byť prognózy nebyly takové, tak počet diváků byl velmi dobrý, přes devět tisíc. Atmosféra byla výborná, na první kolo. Klobouk dolů. Doufám, že výsledek fanoušky neodradí a budou nás podporovat i nadále.

Hrát nemohl Jakub Plšek. Chyběl hodně?
Samozřejmě chyběl. Je to hráč, který dlouhodobě prokazuje kvalitu. A hlavně je to jeden z fyzicky silných hráčů. My jsme tam pak ztratili trošku sílu a výšku. Pak bylo vidět, že v momentě, kdy se tam ten trojúhelník Hušbauer, Ngadeu, Deli postavil, tak to byla obrovská síla. Z tohoto pohledu nám Kuba určitě chyběl. Bohužel. Ale jsou tam i další hráči, nechci se schovávat za to, že nám chyběl Kuba Plšek. Určitě by nám v nějakých situacích pomohl. Ale jestli by s ním byl jiný průběh utkání, to si nedovolím tvrdit.

A jak dlouho bude chybět?
Nedokážu odhadnout, jak dlouho by mohly ty léčebné procesy trvat. Nemyslím si, že je to otázka měsíců, ale jestli to bude za pár dní nebo za týden dva, to nedokážu odhadnout.

Poprvé v mistrovském utkání hrál za Sigmu Martin Nešpor. Jak hodnotíte jeho výkon?
Martin splnil přesně to, co jsme od něj očekávali. Svedl tam obrovské množství souboji s, řekl bych, nadstandardní stoperskou dvojicí na naši ligu. Něco uhrál více, něco méně, ale práce, kterou jsme po něm v presinku chtěli, udělal velké množství. To, že se neprosadil ve více situacích do nějaké finální fáze nebo zakončení, tak to už je pak kvalitou naší útočné hry celkově, než otázkou hry Martin Nešpora. Tu porci, kterou jsme po něm chtěli, zvládl. Od pětašedesáté minuty už měl trošku problémy, protože dlouhodobě nebyl připravován. Odevzdal to, co mohl.

Ve stoperské dvojici nastoupil Jan Štěrba. Jak jste s ním byl spokojený?
Honza Štěrba tam byl určitě při prvním gólu, jeho reakce možná nebyla taková, jaká měla být, i celkově bránění této situace. Tam jsem nebyl spokojený. Přitom jsme tam byli v dostatečném počtu hráčů. Je to hráč, který dva roky ligu nehrál. A jde teď do ostrého restartu. Že by to úplně nezvládl, to určitě ne. Ale je vidět, že tam po Urošovi nějaká mezera je a budeme pracovat na tom, aby byla co nejmenší.

Ve druhém poločase nastoupil Václav Pilař, který hru viditelně oživil.
Jednoznačně. Myslím si, že Venca nám určitě do dalších zápasů pomůže. S tím, až bude mít větší sílu a dostane se v tréninku do optimálního rozpoložení, tak nám stoprocentně pomůže. Je to hráč, který si umí vzít balon, nebojí se situací jeden na jednoho, má obrovské zrychlení, dokáže šance připravovat. Nebojí se ani podstoupit souboje. Je to hráč, který nám v dalších zápasech stoprocentně pomůže.
A tým - další aktuality:

Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
| 27.11.2021
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
| 27.11.2021
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát
| 20.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná