Tipsport.cz

Aktuality

Postup jsme si zasloužili, řekl Janotka

Postup jsme si zasloužili, řekl Janotka

25.10.2018 / SCM

Postup do dalšího kola UEFA Youth League tým SK Sigma Olomouc U 19 zvládl. Devatenáctka vyhrála odvetu v Mariboru 3:2, v dalším kole ji čeká izraelský Maccabi Tel Aviv. Radost může mít trenér Tomáš Janotka trošku zkaženou pouze zbytečnými vyloučeními, ovšem nakonec i v devíti jeho tým zvládl zápas dohrát perfektně a dotáhnout do vítězného konce.

Jak hodnotíte utkání v Mariboru?
Měli jsme vynikající vstup do utkání, prakticky z první akce jsme dali branku na jedna nula. Průběh byl potom v takových vlnách, kdy jsme střídali dobré pasáže se slabšími. Ale bylo to zasloužené vítězství, šancí jsme si vytvořili více. Byť jsme dohrávali v devíti. O to je to vítězství cennější.

Závěr zápasu byl takový zajímavý, když to odlehčíme, tak jakoby od začátku bylo rozestavení čtyři čtyři dva, pak čtyři čtyři jedna a nakonec čtyři čtyři nula.
No, začali jsme v rozestavení čtyři tři tři, pak nám to samozřejmě červen karty trošku zkomplikovaly. Přeskupili jsme to na jednoho útočníka, na čtyři čtyři jedna a potom s další červenou jsme to hráli čtyři čtyři nula (směje se). Ale kluci se s tím popasovali výborně. Dobře vyplňovali prostory, pracovali skvěle. A vedení tři dva, které jsme si do té doby stačili vytvořit, dokázali udržet.

Tři dva, to vypadá na divoký výsledek, ale Maribor potvrdil své kvality, to, že takovou soutěže hraje pravidelně.
Je to vynikající soupeř. Hlavně je to výborný tým směrem dopředu, má velkou kvalitu. Jejich obrana je jednoznačně slabší stránka než ofenziva, což se potvrdilo. Byli silní na balonu, je tam nadstandardní hráč na hrotu, reprezentant Matko, který nám také dal ty góly. Našim úkolem bylo dostat je pod tlak tak, aby měli vzadu problémy. A my naopak nemuseli řešit problémy v defenzivě.

Začátek zápasu vám vyšel ideálně. Kromě rychle vstřeleného gólu tam bylo mnoho dalších šancí, kdybyste vedli po deseti dvanácti minutách o tři branky, nemohl nikdo nic říct. Tutovek tam bylo dost.
Přesně tak. Měli jsme tam dobré centry, dostávali jsme se ve velkém počtu do vápna, dostávali jsme se do zakončení. Tam kdybychom odskočili na dvou tří brankový náskok, tak už by to nebyl tak hektický zápas. Domácí chtěli vyhrát, jak srovnali a dali na dva jedna, tak je to nakoplo. Cítili trošku šanci, potom se to maličko přiostřilo ve středu hřiště a doplatili jsme na to zbytečnými žlutými kartami.

Pro některé hráče to byl poučný zápas, příště si uvědomí, že za takové stavu do některých soubojů není zrovna nutné jít s takovou razancí. První zápas čtyři jedna, ve druhém tři dva vedou, to už je nejspíš takoví ta pasáž, kdy je třeba myslet pomalu na další kolo.
Ano. Ale říkat klukům, aby do soubojů nešli agresivně a důrazně, to asi není dobře. Tam už musí být ta chytrost, pokud už máme takový velký náskok v součtu dvou zápasů, tak už tam musí být. A nedojíždět soupeře tolik, nezakopávat balony nechodit do zbytečných skluzů, vykrokovat to, ustát to, uhrát to pozičně. Ale to je podle mě daň za tu nezkušenost a za to mladí.

Co říkáte na soupeře pro další kolo? A jaké pocity převažují? Radost z postupu nebo nějaké zklamání z toho, že jsou dva hráči vykartovaní?
Už začínáme přemýšlet nad dalšími zápasy. Ale musíme mít pozitivní myšlení, ten postup jsme si prostě zasloužili. Vybojovali jsme si ho, je to úspěch. Čeká nás další vynikající dvojzápas, vynikají konfrontace. O mládeže Izraele zatím mnoho nevím, ale myslím si, že zase seženeme dost informací a budeme dobře připravení-
SCM - další aktuality:

Složitá doba = jiný přístup k tréninku. Jak trénuje U19?Složitá doba = jiný přístup k tréninku. Jak trénuje U19?
| 03.02.2021
Šestnáctka před pauzou potvrdila první místo, porazila HlučínŠestnáctka před pauzou potvrdila první místo, porazila Hlučín
| 12.10.2020
Osmnáctka porazila Hlučín. Vítěznou branku vstřelil SmolkaOsmnáctka porazila Hlučín. Vítěznou branku vstřelil Smolka
| 11.10.2020
Šestnáctka nastřílela Líšni 4 branky a upevnila si vedení v tabulceŠestnáctka nastřílela Líšni 4 branky a upevnila si vedení v tabulce
| 04.10.2020
Sedmnáctka remizovala doma s PlzníSedmnáctka remizovala doma s Plzní
| 03.10.2020
Osmnáctka poprvé v sezóně prohrála. Nestačila na LíšeňOsmnáctka poprvé v sezóně prohrála. Nestačila na Líšeň
| 03.10.2020
Druhá výhra v řadě pro U19. Proti Plzni rozhodl GalusDruhá výhra v řadě pro U19. Proti Plzni rozhodl Galus
| 03.10.2020
Ligu vede i U18. Ta zvítězila nad OpavouLigu vede i U18. Ta zvítězila nad Opavou
| 28.09.2020
U16 porazila Opavu a drží se na čele MSDLU16 porazila Opavu a drží se na čele MSDL
| 28.09.2020
Sedmnáctka má další výhru a je druhá v tabulceSedmnáctka má další výhru a je druhá v tabulce
| 27.09.2020

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná