Tipsport.cz

Aktuality

Vyjádření SK Sigma Olomouc

Vyjádření SK Sigma Olomouc

26.07.2018 / Ostatní

Po nedělním utkání se Slavií jsme registrovali reakce a podněty některých diváků na sociálních sítích. Mrzí nás, pokud se někteří z vás na našem stadionu necítili komfortně, protože se vždy snažíme pro diváky zajistit odpovídající servis. Jsme si vědomi toho, že i přes provedenou kontrolu nebyly některé sedačky v nejlepším stavu a rovněž občerstvení nefungovalo podle potřeb diváků a našich představ.

Vedení klubu se podněty a připomínkami zabývalo a návštěvníkům Androva stadionu se omlouváme za nedostatky při nedělním utkání. Byla přijata opatření, aby pro příště pokud možno k podobným situacím nedošlo.

Sektor pro hosty

Po zkušenostech z minulé sezony, kdy byl náš klub za utkání se Slavií šetřen disciplinární komisí, jsme se snažili postupovat tak, aby nedošlo k vyvolání nějakého konfliktu, který by vedl k přerušení zápasu, což se samo o sobě automatický rovná finančnímu postihu. Samotné pronášení pyrotechniky je těžko řešitelný problém, při standardních prohlídkách u vstupů nelze světlice a dělbuchy zjistit. Jedinou cestou k vymýcení tohoto nešvaru je změna legislativy. Ačkoliv se mohlo zdát, že pořadatelská služba nezasahovala, nebylo tomu tak, řešila mnoho situací a problémů v útrobách a zázemí sektoru pro hosty. Pořadatelská služba v sektoru hostů postupovala podle předem dohodnutého postupu, který byl koordinován s přítomnými složkami PČR. 

Pořadatelská služba

Pro příští riziková utkání zvolíme jiný postup při oddělení sektoru hostů, nemůže ovšem zabránit tomu, když si divák obsadí sedačku v sektoru P, která nebyla v prodeji. V co nejkratší době zajistíme a upravíme vstupy na ochozy tak, aby se orientace na stadionu zlepšila. Členové pořadatelské služby budou opakovaně instruování o postupu při vnášení nedovolených předmětů do hlediště.

Pořádek na stadionu

Před otevřením stadionu před zápasem byla provedena kontrola hlediště i zázemí, hlediště až na několik sedaček na tribuně jih bylo plně funkční. Rovněž schodiště tribuny sever bylo před začátkem utkání v dobrém stavu. Což ale neznamená, že nemůže dojít k poruše, znečištění /například někde praskne žárovka na WC/ po vstupu diváků. Pokud před zápasem nebo během něj zjistíte nějakou poruchu nebo nesrovnalost, dejte nám prosím vědět – buď zavolejte na recepci Androva stadionu (tel. č. 585 223 380) nebo napište zprávu na facebook.com/sksigmaolomouc.

Občerstvení

Nedostatky v občerstvení byly řešeny s provozovateli jednotlivých bufetů. Základním nedostatkem byl špatný odhad diváckého zájmu o nedělní utkání. Byli jsme ujištěni, že pro další utkání bude zabezpečena náprava tohoto stavu, bufety otevřeny v dostatečném počtu na všech tribunách a na některých i přidaná prodejní místa.OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná