Tipsport.cz

Sigma zápas v Jablonci nezvládla

26.08.2018 / A tým

Fotbalistům SK Sigma Olomouc se závěr anglického týdne nepovedl. Modrá lavina po bezbrankovém poločase prohrála v Jablonci o tři branky.

Vzhledem ke zdravotnímu stavu, a částečně i náročnému programu, udělal trenér Václav Jílek několik změn v sestavě. Poprvé za áčko nastoupil obránce Juraj Chvátal, v základní sestavě i útočník Pavel Dvořák. Sigmě se v zápase nedařilo ohrozit bránu soupeře tak, jak bývá zvykem, mnoho vyložených šancí si vytvořit nedokázala. A když už ano, chybělo více přesnosti, jako například při střelách Texla nebo Housky. No a protože na druhé straně nebyli přesní ani domácí, skončila první půlka bez branek. Těsně před jejím závěrem musel s vykloubeným ramenem střídat Juraj Chvátal.

Ve druhém poločase ještě chvíli vydržel nerozhodný stav, ale po hodině hry se vývoj zápasu lámal. Dvakrát se prosadil odchovanec Sigmy Martin Doležal. Hosté so pak vytvořili nějaké možnosti k zakončení, ale stejně jako v prvním poločase scházelo více důrazu a přesnosti. Minut před koncem se pak povedlo domácím dohrát ještě jednu útočnou akci.

FK Jablonec – SK Sigma Olomouc 3:0 (0:0)

Branky: 57. a 62. Doležal, 89. Trávník. Rozhodčí: Jílek - Hrabovský, Kotalík. ŽK: Dvořák, Vepřek. Diváci: 3306.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Masopust, Trávník (90. Acosta), Hübschman, Jovovič (66. Kubista) - Doležal, Chramosta (82. Považanec). Trenér Petr Rada.
SK Sigma: Buchta - Chvátal (45. Sladký), Štěrba, Jemelka (74. Polom), Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Texl, Manzia (63. Plšek) - Dvořák. Trenér Václav Jílek.

Střely na: 9:3.
Střely vedle: 6:4.
Rohy: 9:5.
Fauly: 12:15.
Ofsajdy: 0:0

Tipovačka: Kdo bude střelcem 1000. gólu? Vyhrajte mobilní telefon!Tipovačka: Kdo bude střelcem 1000. gólu? Vyhrajte mobilní telefon!
| 21.04.2021
Začátek nám nevyšel, týmu jsem ale dál věřil, řekl MacíkZačátek nám nevyšel, týmu jsem ale dál věřil, řekl Macík
| 20.04.2021
Hanáci vydřeli bod ve 2. poločase. Sigma remizovala v Budějovicích 2:2Hanáci vydřeli bod ve 2. poločase. Sigma remizovala v Budějovicích 2:2
Program zápasů aneb anglické týdny před námiProgram zápasů aneb anglické týdny před námi
| 19.04.2021
28. kolo: Sigma jede dobýt České Budějovice28. kolo: Sigma jede dobýt České Budějovice
Hrál jsem po delší době, užil jsem si to, řekl ZifčákHrál jsem po delší době, užil jsem si to, řekl Zifčák
| 17.04.2021
Gól Zifčáka na tři body nestačil. Sigma remizovala s Teplicemi 1:1Gól Zifčáka na tři body nestačil. Sigma remizovala s Teplicemi 1:1
Greššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění koleneGreššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění kolene