Tipsport.cz

Aktuality

Sigma hraje s mistrem Slovenska

Sigma hraje s mistrem Slovenska

29.06.2018 / A tým

Čtvrtý zápas přípravy na nový soutěžní ročník sehrají fotbalisté SK Sigma Olomouc na jihu Moravy. V Rakvicích bude mít Modrá lavina za soupeře Spartak Trnava, úřadujícího mistra Slovenska.

„Bude to další přípravný zápas. Chtěli jsme, aby kvalita soupeřů byla narůstající, což se myslím naplňuje. Nehledě na to, že příští středu už vstupuje do předkola Ligy mistrů, takže lze očekávat, že k utkání Trnava přistoupí hodně zodpovědně a nastoupí v silném složení. Nebo to alespoň předpokládám,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. „Bude to pro nás dobrá zkouška. Se Spartakem jsme hráli loni, bylo to velmi kvalitní mužstvo, které to pak ukázalo i v sezoně,“ podotkl.

Několik hráčů bude chybět, jsou to ti, co ve středu zápasy nedohráli, vůbec do nich nenastoupili, případně si z nich odnesli nějaké šrámy. „Máme tam, bohužel, některé přetrvávající zdravotní problémy. Trošku nám na pár dní vypadl Pavel Dvořák, Kuba Plšek a Matěj Hýbl mají nějakou indispozici,“ řekl Jílek.

Tentokrát Sigma nenastoupí se dvěma jedenáctkami. „Už nebudeme brát všechny hráče, kteří se připojili do přípravy z dorostu. Nevyšlo by to na dvě jedenáctky. Odjedeme s osmnácti hráči, někdo dostane větší časovou porci, někdo menší,“ uvedl Jílek. „Zatím je to na tento zápas. Už také začala trénovat juniorka s Pepou Muchou, ta musí mít také nějaký odpovídající počet hráčů. Chtěli jsme hráče vidět, viděli jsme je jedenáct dní, což je myslím dostačující doba. Ještě s nimi určitě budu mluvit. Teď s námi pojedou jenom Jirka Spáčil a Ondra Zmrzlý,“ podotkl.

A jak by mohla vypadat, i vzhledem k absencím, sestava? „Dáme to asi už více dohromady, samozřejmě s ohledem na kvalitu soupeře. Ale není to nic konečného. Vycházíme z toho, co fungovalo, určití hráči dostanou pětačtyřicetiminutovou porci, aby se ukázali v postech v rámci své konkurence. Pro mě je to pořád jen příprava, než že bychom měli v této fázi hrát na výsledek. I když ten má svoji důležitost,“ řekl Jílek.

I v přípravě dál potvrzuje dobrou formu z minulé sezony Martin Hála, takže konkurenci na krajích trenér Jílek ve svém mančaftu mít bude. „To je příjemná starost, alespoň pro mě osobně. Pro hráče už to tak příjemné někdy není, že cítí, že jsou ohroženi. Ale je to základ konkurenčního boje, jsem rád, když jsou hráči připraveni a navzájem se jakoby táhnou a motivují. Samozřejmě, pokud je to v rozumné míře, té sportovní, nesmí to přesáhnout určitou mez. Martin se v přípravě většinou ukazuje velmi dobře. Pak je otázka, aby to byl schopen přetavit do mistrovských zápasů a pak také otázka toho, do jaké pozice s ním budeme počítat. Protože on má širší záběr, zvládne to i z pravého obránce, jak jsme si vyzkoušeli na závěr soutěže. Teď ukazuje svoji kvalitu a sílu z křídelního prostoru. Nikdo nemá nic jistého, kdo bude mít aktuálně lepší výkonnost, ten bude hrát,“ řek Jílek.

Utkání SK Sigma Olomouc – Spartak Trnava se hraje v Rakvicích v sobotu od 10.30.
A tým - další aktuality:

Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0
| 18.01.2022
Sigma změří dnes síly s dánským AalborgemSigma změří dnes síly s dánským Aalborgem
| 18.01.2022
Jakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvuJakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvu
| 17.01.2022
Sigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninkySigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninky
| 16.01.2022
Sigma cestuje na Tipsport Malta CupSigma cestuje na Tipsport Malta Cup
| 16.01.2022
Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1
| 14.01.2022
Sigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do TrenčínaSigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do Trenčína
| 13.01.2022
Mladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitemMladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitem
| 13.01.2022
Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2
| 12.01.2022
Sigma ve středu startuje Tipsport ligu proti VyškovuSigma ve středu startuje Tipsport ligu proti Vyškovu
| 11.01.2022OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná