Tipsport.cz

Aktuality

Trenér Jílek po prvním utkání v Turecku

Trenér Jílek po prvním utkání v Turecku

30.01.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc jsou v tomto týdnu na herním soustředění v Turecku. Dnes tam svěřenci trenéra Václava Jílka sehráli první ze dvou přípravných utkání. Modrá lavina nastoupila proti FK Radnički Niš a se čtvrtým týmem srbské elitní soutěže remizovala 1:1:

Jak hodnotíte dnešní přípravné utkání?
Z hlediska výsledku asi můžeme být docela spokojeni, protože jsme nehráli proti lehkému soupeři. Ale co mě netěší, to byla naše efektivita, protože šancí jsme měli opravdu hodně, bylo jich obrovské množství. Na tom musíme ještě zapracovat a do mistrovské sezony se v tomto ohledu zlepšit. Takhle hospodařit se šancemi, taková efektivita, to by se nám mohlo vymstít

Obecně se soupeři ze zemí bývalé Jugoslávie považují za silné, zdatné, nebezpečné. Takže má remíza se srbským klubem svůj význam?
Těžko se to srovnává, zase nevím, v jakém složení soupeř nastoupil, také ani to, v jaké je fázi přípravy. Ale určitě to bylo dobré utkání. Zase jsme si ověřili nějaké věci, to, na čem máme ještě pracovat, především v útočné fázi.

V předchozích dvou zápasech vám chybělo trošku lepší dotažení útočných akcí do zakončení. Bylo to tentokrát lepší? Když bylo hodně šancí?
To ano, šancí jsme měli dost. Ale znovu tam bylo ještě hodně moc dobře rozehraných akcí, které jsme nedotáhli. Možná to lze přičíst tomu, že jsme tedy třetí den, také terén, aniž bych se na to chtěl vymlouvat, nebyl úplně ideální na rychlou kombinační hru. Ale určitě jsme se do šancí dostávali, pak byla otázka jejich proměnění. Efektivitu jsme měli hodně nízkou, na to ještě musíme pracovat. Věřím, že se v tomto směru do začátku soutěže dokáže zlepšit. Aby tam bylo více klidu, jistoty a invence.

V základní sestavě nastoupili dorostenec Jiří Sláma a stoper Jan Kotouč, který byl na podzim na hostování. Jak se vám zamlouval jejich výkon v další mezinárodní konfrontaci.
Chtěli jsme si vyzkoušet znovu variantu se Slámou vlevo, když nám chyběl Michal Vepřek. Jirka Sláma se jeví dobře, i když myslím, že to není úplně jeho post, tak to zvládl, ale máme ještě trošku vyšší nároky. Ovšem je to stále ještě dorostenec, také si potřebuje zvyknout. Honza Kotouč to zvládl, stejně jako v předchozím utkání proti Opavě, dobře, bez chyb, měl tam i kvalitu v rozehrávce.

Do utkání nezasáhli obránce Michal Vepřek a útočník Václav Vašíček. Kdy budou fit?
Michal pokračuje v individuálním režimu, jeho návrat do plného tréninku je otázkou dnů, to samé platí i v případě Václava. Na páteční zápas proti Mariboru už by mohli být oba připraveni.

Jak jste spokojen s podmínkami pro přípravu?
Máme výtečné podmínky. Počasí nám vychází dobře, dneska bylo zatím nejtepleji a mělo by tak být až do pátku. Před naším příletem bylo počasí o něco horší. Máme k dispozici kvalitní hřiště pro přípravu, na výši je také ubytování, regenerace, máme zajištěný potřebný servis.
A tým - další aktuality:

Vrací se herní formát s nadstavbou. 5 střídání i nadáleVrací se herní formát s nadstavbou. 5 střídání i nadále
| 17.06.2021
Antonín Růsek další ofenzivní posilou Sigmy OlomoucAntonín Růsek další ofenzivní posilou Sigmy Olomouc
| 17.06.2021
Sezónu zahájíme na Letné proti Spartě, pak přivítáme PardubiceSezónu zahájíme na Letné proti Spartě, pak přivítáme Pardubice
| 16.06.2021
Kopni do vrtule: Sigma se zapojila do dobročinné štafetyKopni do vrtule: Sigma se zapojila do dobročinné štafety
| 15.06.2021
Úžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl VaněčekÚžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl Vaněček
| 10.06.2021
První letní posila! Do Sigmy přichází útočník David VaněčekPrvní letní posila! Do Sigmy přichází útočník David Vaněček
| 09.06.2021
Letní příprava: Zápasy ve Slatinicích a soustředění v PolskuLetní příprava: Zápasy ve Slatinicích a soustředění v Polsku
| 08.06.2021
Statistický souhrn sezóny 2020/2021. Kdo odehrál nejvíce minut?Statistický souhrn sezóny 2020/2021. Kdo odehrál nejvíce minut?
| 04.06.2021
Matěj Hadaš má za sebou první ligový startMatěj Hadaš má za sebou první ligový start
| 01.06.2021
Václav Jílek opět povede Sigmu OlomoucVáclav Jílek opět povede Sigmu Olomouc
| 31.05.2021

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná