Tipsport.cz

Aktuality

Povedlo se nám to, řekl Sladký

Povedlo se nám to, řekl Sladký

30.07.2018 / A tým

Obránce SK Sigma Olomouc Martin Sladký se v pátečním utkání v Mladé Boleslavi snažil neúnavně o ofenzivní výpady. Jeho útočné snažení nakonec mělo i gólový efekt, po přihrávce Šimona Falty se prosadil ranou z voleje. Byla to třetí branka Sigmy v utkání a Martinova třetí v první lize.

Jak se cítíte v úvodu sezony? Pro vás to možná bylo trošku těžší, protože na soustředění při generálce jste dostal docela nakopáno a pak nemohl trénovat.
V týdnu před prvním kolem jsem začal pořádně až někdy od středy a nevěděl jsem, jestli vůbec budu moci hrát. Nakonec to bylo den ode dne lepší, masér a fyzioterapeuti se o mě postarali, takže to nakonec vyšlo. A teď už je to docela v klidu.

Kdybyste měl srovnat ta dvě utkání, tak nejspíš v Mladé Boleslavi, ne jenom proto, že jste dal gól, jste měl větší jiskru.
To ano. Ale zase třeba podle statistiky jsme měli o něco více naběháno. V Boleslavi se nejspíš projevilo to velké vedro, vzalo to hodně sil. Výsledkově se to zvládlo, takže z toho pohledu to byl určitě lepší zápas. Ale myslím, že ani proti Slavii to zase nebylo vyloženě špatné. Ale bohužel jsme jim nabídli šance, které proměnili. A jsou natolik kvalitní, že už si to nenechali vzít. V Boleslavi jsme vyhráli čtyři nula, ale do druhého gólu byli domácí určitě velmi nepříjemní. Ale tři body máme, můžeme si to v klidu v sobotu rozdat s Plzní a zabojovat o další.

Po domácí vysoké prohře, což se Sigmě v předchozích sezonách nestávalo, byl výsledek pátečního zápasu o to důležitější.
Minulou sezonu jsme byli doma neporažení, teď jsme prohráli hned první utkání. Už se stalo, teď už s tím nic neuděláme. A musíme zase na nějakou vlnu najet třeba znovu. Víme, že los pro nás nebyl úplně příznivý, do toho budeme mít Evropskou ligu, takže to bude trošku náročné. Ale je nás tady dost, porveme se o to, musíme bojovat.

Vyhrát venku, to je vždycky velmi dobré. Ale v Boleslavi navíc ještě čtyři nula, to je možná i docela nečekané.
To ano. Takový výsledek asi nikdo nečekal, ale na vítězství jsme si mysleli, věděli jsme, že na to kvalitu máme. A povedlo se nám to. Ovšem Boleslav tam za stavu jedna nula měla nějaké šance, které kdyby proměnila, tak to mohlo být jinak. Nedali a my jsme byli tentokrát produktivní. Zvládli jsme to tak, že můžeme být nadmíru spokojeni.

Z druhé strany každý soupeři si může vytvořit nějaké šance, nebo se mu prostě vyskytnou po nějakém odraženém nebo propadeném míči. Přece jen, nahrajete nějaké přáteláky proti týmům z nižších soutěží.
Samozřejmě. Boleslav góly nedala, podržel nás Buchtič. My ano, my jsme se brankově prosadili. Po druhém, třetím gólů už to bylo jasné, domácí rezignovali, my jsme hráli hodně v klidu. Ještě jsme mohli klidně třeba dva góly přidat.

Vaše branka byla velmi pohledná. Čekal jste vůbec, že až k vám přihrávka od Šimona Falty proskáče?
Přede mnou ještě stoper udělal skluz, tak jsem myslel, že to tečuje. Ale prošlo mu kolem kopačky. Hráč, co mě hlídal na zadní tyči, ani nezareagoval, nejspíš vůbec nečekal, že bych se tam mohl objevit. A už jsem tam byl sám, jenom jsem nastavil nohu. Gólman to měl složité, těžko mohl něco udělat, to bych ho musel trefit, což také umím (směje se). Ne, povedlo se to. Myslím, že všechny góly, které jsme dali, byly krásné. Jen tak dál.

Vy jste měl v utkání několik podobných situací. Střelu ve druhém poločas, pak průnik v prvním. V té první půli, nechtěl jste třeba vystřelit? Místo přihrávky?
Na to jsem se pak díval ze záznamu a myslím, že bych to těžce trefoval. Gólman byl pořád na přední tyči. Viděl jsem, že je tam Nešpi za hráčem, tak jsem to tam zkusil narvat, jestli se to nějak neodrazí. Bohužel to neprošlo. A ta střela ve druhém poločas. Chtěl jsem to dát placírou do protipohybu na zadní tyčku, ale letělo to hodně vedle.

Ale byl jste aktivní, často vpředu, což trenér Jílek po krajních obráncích požaduje.
Požaduje. Ale zase pak tam jsou zase okénka dozadu. Myslím, že trenér tam zase určitě něco najde (směje se)

No tak od toho tam je, aby něco našel a tým se mohl neustále zlepšovat.
Jasně. Snažím se vždycky, někdy soupeř něco dovolí, někdy ne. Myslím, že i se Slavií jsme se tam já nebo Sanka dostávali. Ale někdy soupeř má takovou kvalitu, že si především musíme pohlídat hlavně ty zadní řady. Ovšem hlavně doma musíme být aktivní.

Hlídat si to musíte, protože když neinkasujete, tak minimálně jeden bod máte.
Přesně tak. Máme to tak nastavené, že základ je ubránit. A víme, že máme nějakou kvalitu na to, abychom branku soupeře ohrozili. Loňskou sezonu nám to vycházelo krásně, takže není důvod v tom nepokračovat.

V sobotu vás čeká doma další fuška, další zápas s těžkým soupeřem. Může Plzeň něčím překvapit? Je to už stabilní top tým, který se drží svého stylu.
Plzeň pořád těží z nejlepších českých a slovenských hráčů, nejde cestou zahraničních posil. Kvalitu si dlouhodobě udržují. Víme, že nás nečeká nic snadného. Plzeň se snaží hrát stejně doma i venku, proti jakémukoliv soupeři. Takže určitě budeme mít plno práce. Ale na druhou stranu už jsme si také dokázali, že proti takovým týmům umíme hrát. Určitě není čeho se bát. Když budeme hrát tu naši poctivou hru, tak to může skončit jakkoliv. A věřím, že se nám povede Plzeň porazit.

A věříte, že opět přijde plno fanoušků a týmu pomůžou k dobrému výsledku?
Určitě ano. Doufám, že to tak bude. Myslím, že pro diváky je ten los a vůbec program v úvodu sezony atraktivní. Takže věřím, že jich zase dorazí na stadion dost a pomůžou nám k co nejlepšímu výsledku.
A tým - další aktuality:

Video: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s PlzníVideo: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s Plzní
| 06.03.2021
Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1
| 06.03.2021
Utkání Sigmy se Slováckem bylo odloženoUtkání Sigmy se Slováckem bylo odloženo
| 04.03.2021
Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10
| 04.03.2021
22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni
| 04.03.2021
Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná