Tipsport.cz

Aktuality

Musíme dobře bránit, řekl Sladký

Musíme dobře bránit, řekl Sladký

30.11.2018 / A tým

Obránce SK Sigma Olomouc Martin Sladký (1992) je mistrem české republiky. Titul získal v Plzni, kde prošel mládeží a v úvodu profi kariéry tam byl v prvoligovém mančaftu. Ovšem nyní je oporou Modré laviny a v neděli se znovu vrátí ¨zpět „domů" v roli toho, kdo chce ve Štruncových sadech loupit.

Je pro vás pořád Plzeň trošku jiný soupeř než ostatní v lize?
Pro mě osobně to vždycky asi bude takový soupeř. Vyrostl jsem tam, dostal jsem se tam do profesionálního fotbalu. Na druhou stranu už tam hodně let nejsem. A tři body jsou za takový zápas jako za každý jiný. To říkám pokaždé. Osobně tam trošku větší motivaci cítím, ale nemyslím si, že by to hrálo nějakou extrémní roli.

Plzni se na podzim možná nedaří v poli tak, jako obvykle, ale stále dokáže vyhrávat.
Mají kvalitu, to bezpochyby. Jsou tam kvalitní hráči, kvalitní trenér, ten tým je pořád pohromadě, není tam moc změn. Drží pospolu, kvalitu mají, a i když se jim třeba nedaří, tak vždycky to nějak zvládnou. V tom se ukazuje síla velkých mužstev. Na druhou stranu v Lize mistrů jsou schopni odehrát zápasy, které v naší lize nepředvedou, jsou schopni vystupňovat výkon. To jsme si třeba také my dokázali v evropském poháru. Nevím, čím to je, ale je to tak. Plzeň v domácí soutěži ale určitě dokáže zvládat i zápasy, ve kterých se ji nedaří ideálně.

Těžko odhadnout, jestli nastoupí Tomáš Chorá nebo ne, ale jistě je to hodně nepříjemný útočník. Bude těžká práce ho ubránit?
Bude tam buď Choras nebo Kuba Řezníček. Oba tady u nás byli, oba velmi dobře známe. Choras je nepříjemnější, už jen pro tu svoji postavu, k tomu jistě bude mít velkou motivaci. Ale Kuba je také nepříjemný, dokázal, že góly dávat umí. Každý útočník má nějaké své plus, své přednosti. A my se na to musíme dobře připravit.

Nejspíš těžko bude hrát Sigma v Plzni na dva obránce, tak, jak končila duel proti Boleslavi.
No když budeme prohrávat, tak třeba ano. To prostě vyplynulo ze situace, už jsme hráli hodně vabank a riskovali. Ale doufám, že v neděli k takové situaci nedojde.

Co musí být jinak, aby se Sigma zase vrátila do té série bodovacích zápasů?
Musíme určitě dávat góly a snažit se udělat všechno pro to, abychom žádný nedostali. Protože když se na to podíváme, tak gólů dáváme moc málo a jsme naopak schopni hodně dostat. Což je prostě špatně. A asi nikoho potom nezajímá, že třeba, myslím si, v poli, herně, jsme v utkání s Boleslaví byli lepší, fotbalově jsme byli jinde. Jenže oni dali čtyři góly a my žádný. Na nic jiného se asi nikdo po zápasech ptát nebude.

Čím to je, že nyní dostáváte takové docela laciné góly? Většinou nejde vůbec o situace, že by vás soupeř vyšachoval, přehrál nějakou nebránitelnou kombinací.
S Boleslaví nás vykombinovali jen při té čtvrté brance. Ale to už bylo takové buď a nebo, navíc já už jsem tam ani nemohl běžet, protože jsem dostal koňara a padl na hřiště. Kdybych s Přikrylem běžel, tak by ten gól možná ani nepadl. Ale na druhou stranu ty góly … po standarkách, na to se musíme více zaměřit. Tam je to o tom, jak se s tím ten který hráč individuálně sám vypořádá. A bohužel Takács a Komličenko nás přetlačili a šli za gólem asi více než my za tím, abychom to ubránili.

Z pohledu z tribuny se zdá, že Martin Sladký jde výkony zápas od zápasu nahoru, máte lepší a lepší formu. Cítíte se lépe, než na začátku sezony?
Nevím, možná to tak vypadá. Snažím se prostě každý zápas podat co nejlepší výkon. A někdy to je horší, někdy lepší. Ale cítím se tady dobře, věřím si. A myslím, že tady tu půl sezonu snad podávám nějaké stabilní výkony. Samozřejmě někdy se to nepovede, nebo se nemusí dařit celému týmu a pak je těžké, aby jednotlivec vynikl. Ovšem snažím se tomu dát vždycky maximum a věřím, že to ještě půjde nahoru. Cítím, že mám v klubu nějakou pozici a snažím se dělat všechno pro to, abych si ji obhájil.

Dá se říct, že vám sedí tříobráncový systém?
Co se týká obrany, tak ono je to podobné. Když hrajeme na tři stopery, tak pravá strana je víc otevřená, takže když tam přiletí balon, stejně tam musím jít, tedy to bránění mám podobné. Na druhou stranu hrával jsem celý dorost a pak i v mužích středního záložníka, tu šestku, takže ze středu hřiště mi také nevadí hrát. Je mi jedno, jestli hraju na pravém beku nebo stopera. I v Táborsku jsem hrál několik zápasů stopera v obranné čtyřce a také jsem to zvládl. Největší změna je asi v tom, že když mám balon, tak mám otevřenou pravou i levou stranu, kdežto na beku většinou jenom tu levou. Ale snažím se.

Myslíte, že bude v neděli platit to, že Sigmě vyhovuje hrát proti silnějším, proti soupeřům, co chtějí hrát fotbal a jen nebrání?
Ukázali jsme si to už několikrát, že když proti nám soupeř hraje fotbal, tak ta utkání zvládáme daleko lépe. Uvidíme, jak to tam bude. V Plzni je to samozřejmě těžké. My jsme teď v situaci, kdy potřebujeme body sbírat a nemůžeme koukat na to, jestli jedeme do Plzně nebo hrajeme doma s někým jiným. Musíme udělat maximum pro to, abychom body získali. Bohužel jsme je ztratili doma minulou neděli, takže by bylo ideální, kdybychom na to odpověděli třemi body nyní. Musíme dobře bránit a pak využít okének vpředu.
A tým - další aktuality:

Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021
Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?
| 09.05.2021
Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1
| 09.05.2021
Tváří nového Sigmáka je Pablo González!Tváří nového Sigmáka je Pablo González!
| 07.05.2021
31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii
| 07.05.2021
Informace pro permanentkáře k utkání se SlaviíInformace pro permanentkáře k utkání se Slavií
| 03.05.2021
Sigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a NečkemSigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a Nečkem
| 03.05.2021
Video: Michal Vepřek po zápase v JablonciVideo: Michal Vepřek po zápase v Jablonci
| 02.05.2021
Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?
| 02.05.2021
Ze Střelnice s prázdnou. Sigma prohrála v Jablonci 1:3Ze Střelnice s prázdnou. Sigma prohrála v Jablonci 1:3
| 02.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná